Paprastas mitybos pakeitimas gali penktadaliu sumažinti žarnyno vėžio riziką, tačiau yra ir viena gudrybė

Tyrimas parodė, kad valgant sveiką daržovių dietą žarnyno vėžio rizika gali sumažėti penktadaliu, bet tik tuo atveju, jei esate vyras, - paskelbė thesun.co.uk.

Kasmet šia liga suserga apie 43 000 britų, todėl ji yra viena iš labiausiai paplitusių navikų rūšių.

Ekspertai teigia, kad pusės susirgimų būtų galima išvengti, jei būtų užtikrinta geresnė sveikata, o mėsą iškeisti į daržoves ir grūdus būtų lengva išvengti bėdų.

Pietų Korėjos Kyung Hee universiteto mokslininkai nustatė, kad storosios žarnos vėžio rizika 22 proc. mažesnė tiems vyrams, kurie valgė daugiausiai vaisių ir daržovių, palyginti su tais, kurie jų valgė mažiausiai.

Jie ištyrė 80 000 JAV vyrų ir 93 000 moterų, tačiau moterims žalesnė mityba nedavė tokios pat naudos.

Tyrimo autorius profesorius Jihye Kimas sakė: "Tyrimo rezultatai rodo, kad sveikesnė mityba ir sveikesnė mityba yra svarbios priežastys: "Vaisiuose, daržovėse ir pilno grūdo produktuose esantys antioksidantai gali sumažinti storosios žarnos vėžio riziką slopindami lėtinį uždegimą.

"Vyrų rizika susirgti žarnyno vėžiu paprastai yra didesnė nei moterų - tai gali padėti paaiškinti, kodėl didesnio kiekio sveiko augalinio maisto vartojimas buvo susijęs su mažesne rizika vyrams, bet ne moterims."

Tyrimo dalyviai metus sekė, ką valgė ir gėrė, o mokslininkai suskirstė jų mitybą pagal tai, kiek ji buvo sveika.

Žurnale "BMC Medicine" paskelbti rezultatai parodė, kad per 19 metų laikotarpį mažiausiai vėžio atvejų buvo tarp vyrų, besimaitinančių sveikiausia augaline mityba.

Sveikam augaliniam maistui priskiriami švieži vaisiai ir daržovės bei grūdinės kultūros, pavyzdžiui, avižos, kviečiai ir rudieji ryžiai.

Jungtinės Karalystės vėžio tyrimų organizacijos (Cancer Research UK) duomenimis, 54 proc. žarnyno vėžio atvejų - 23 tūkst. per metus - būtų galima išvengti, jei būtų laikomasi sveikesnio gyvenimo būdo.

Sun rašytoja Dame Deborah James, prieš mirštant nuo šios ligos 40 metų amžiaus birželio mėnesį, ragino skaitytojus atkreipti dėmesį į simptomus, tarp kurių yra pokyčiai išmatose ir pilvo skausmai.

Prof. Kim pridūrė: "Mūsų išvados rodo, kad sveika augalinė mityba yra susijusi su mažesne storosios žarnos vėžio rizika."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder