Šiuos grybus reikėtų įtraukti į savo racioną: mokslininkai teigia, kad jie turi priešvėžinių savybių

(2)

Pasirodo, kai kurios grybų rūšys pasižymi priešvėžinėmis savybėmis. Tai patvirtina naujausi Portugalijos mokslininkų tyrimai. Taigi būtinai įtraukite jų į savo racioną.

Portugalijos mokslininkai nustatė, kad pievagrybiai ir pievagrybiai nuo kitų grybų skiriasi priešvėžinėmis savybėmis. Jų tyrimų rezultatai paskelbti žurnale „Medical Science Forum“.

Tyrimo metu mokslininkai, naudodami anijonų mainų chromatografiją, ištyrė surinktų ir džiovintų baravykų, arba Boletus edulis, ir pievagrybių, arba Agaricus bisporus, mikro RNR.

Tai specialus metodas, kai medžiagos (jų polinės molekulės ir jonai) atskiriamos priklausomai nuo jų krūvio naudojant jonų mainų dervą.

Anionų mainų chromatografija leidžia kokybiškai ir kiekybiškai nustatyti reagentų ir vaistų kokybę ir grynumą, taip pat išgryninti antibiotikus ir baltyminius junginius nuo galimų priemaišų.

Siekiant įvertinti galimą šių grybų rūšių priešvėžinį aktyvumą, jie buvo palyginti su voveraitėmis arba Cantharellus cibarius.

Mat kito tyrimo metu buvo nustatyta, kad voveraitės padeda slopinti vėžio aktyvumą. Todėl šie grybai turėtų būti vartojami sergant vėžiu.

Mokslininkai nustatė, kad pievagrybių ir voveraičių mikro RNR turi unikalių dalių (BEDA ir BEDB pievagrybiuose ir ABIA voveraitėse).

Vertindami jų, kaip navikus slopinančių medžiagų, veiksmingumą, mokslininkai padarė išvadą, kad ABIA gali sumažinti vėžinių ląstelių gyvybingumą, kai jų koncentracija yra 50 µg/ml. 

Didesnės šių frakcijų dozės gali stipriau slopinti vėžį, tačiau jos taip pat yra citotoksiškos normalioms ląstelėms.

BEDB frakcijos taip pat pasižymėjo priešvėžinėmis savybėmis.

Tyrimo autoriai pabrėžia, kad norint nustatyti tikslius kai kurių grybų rūšių priešvėžinį aktyvumą lemiančius mechanizmus, reikalingi tolesni tyrimai.

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.