Testavimas darželiuose kelia dvejonių

(3)

COVID-19 situacija Klaipėdoje vis dar blogiausia šalyje, tačiau didžioji dalis į mokyklas sugrįžusių mokinių prieštarauja testavimui. Testuotis sutinka tik 48 proc. Klaipėdos moksleivių. Taip pat kyla dvejonių dėl testavimo darželiuose.

Antradienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė pristatė testavimo situaciją uostamiesčio mokyklose.

Klaipėdoje 1-12 klasių mokiniai savanoriškai testuojami naudojant greituosius antigenų testus, tačiau tam reikia tėvų arba vyresnių nei 16 metų mokinių sutikimo.

„Jei išvestume vidurkį mieste, tai testuotis sutinka 48 proc. Klaipėdos moksleivių. Jei prie šių skaičių pridėtume, kiek yra persirgusių ir vakcinuotų moksleivių, tai situacija tikrai nėra bloga. Ji pozityviai nuteikianti“, - tikino J. Grubliauskienė.

Pasak jos, vienam testavimui Klaipėdos mokykloms reikia daugiau nei 10 tūkst. greitųjų antigenų testų.

„Ketvirtadienį testai pasieks Klaipėdą kitos savaitės testavimui. Šią savaitę dar kartą vyks mokymai pedagogams, kurie turės prisidėti prie testavimo.

Planuojame, kad penktadienį išdalinsime mokykloms ir pirmadienį testavimas jau bus pradėtas. Testuoti greitaisiais antigenų testais reikia kas 3-5 dienas. Schema būtų tokia, kad testuojame pirmadienį, penktadienį ir trečiadienį.

Vieną savaitę testavimas būtų du kartus, o kitą savaitę - vieną kartą“, - pasakojo J. Grubliauskienė.

Jei greitasis antigenų testas parodytų teigiamą atsakymą, tada mokytojas turėtų informuoti mokyklos visuomenės sveikatos specialistą, o šis tėvus apie poreikį atlikti testą mobiliajame punkte.

„Greitasis testas nebūtinai reiškia, kad liga yra. Tokiu atveju, kol nėra patvirtinta diagnozė, klasė neina į saviizoliaciją.

Po to, kai diagnozė patvirtinama, visuomenės sveikatos specialistas vykdo epidemiologinį tyrimą, visi vaikai, kurie yra klasėje, pakliūva į kontaktų sąrašą, tačiau persirgę ar vakcinuoti vaikai turi teisę būti atšaukti iš izoliuotų asmenų sąrašo, vadinasi, jie turi teisę ir toliau dirbti kontaktiniu būdu, o likusieji išeina į nuotolinį ugdymą“, - dėstė J. Grubliauskienė.

Antradienio duomenimis, Klaipėdos mieste yra izoliuotos trys moksleivių klasės ir dvi darželio grupės, taip pat dėl kelių klasių vis dar yra sprendžiama.

Testai - beprasmiai?

Klaipėdos miestas pasirinko, jog ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse bus vykdomas aplinkos paviršių testavimas. Jį pradėti planuojama jau nuo kitos savaitės.

„Testuoti reikia kas dvi savaites, ir jei yra pasirenkama, jog darželyje vyks testavimas, tai reikia testuoti visose grupėse, imti mėginius nuo 5-6 paviršių, tada transportuoti juos į Vilniaus laboratoriją, kuri atlieka tyrimus.

Laboratorijos darbo apimtys labai didėja ir rezultatai būtų gauti po dviejų savaičių, tad epidemiologiškai jie tampa nelabai reikšmingi“, - tikino J. Grubliauskienė.

Jos teigimu, aplinkos paviršių testavimas bus vykdomas keliuose darželiuose, kad būtų įvertintas tokių testų reikšmingumas ir įvertinta, ar jie duoda epidemiologiškai reikšmingus rezultatus.

„Jei būtų gautas teigiamas rezultatas, tada kitas žingsnis būtų, kad visi tėvai turėtų nuvesti vaikus į mobilųjį punktą ir atlikti patikslinamąjį testą.

Jei tėvai nesutinka, tada mes turime tik faktą, jog yra prielaida, kad šioje grupėje yra besimptomis vaikas, tačiau kuris, kokia eiga serga, mes viso to nesužinosime.

Tad jei visi tėvai nesutiks vesti vaikų į mobilųjį punktą, tai mūsų darbas iki to žingsnio bus beprasmis“, - dėstė J. Grubliauskienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder