Veido odos priežiūros rutina: grožio specialistė atskleidė jaunystės paslaptį ir pasidalijo patarimais

Veido oda – nuo neigiamų išorinių veiksnių žmogaus organizmą saugančio ir daugybę kitų funkcijų atliekančio „sluoksnio“ dalis. Tai bendros sveikatos būklės, net vidinio žmogaus pasaulio atspindys. Pakankamai priežasčių, svarstant apie rūpinimosi veido oda aktualumą. Tam, kad ji būtų išpuoselėta, nebūtina kasdieniams grožio ritualams skirti kuo daugiau laiko. Medicinos kosmetologė ragina atrasti „mažiau yra daugiau“ filosofiją – naudoti kad ir kelis, bet derančius ir tobulai odos poreikius atitinkančius produktus.

Skirtingame amžiuje – tam tikra priežiūros rutina

Veido odos priežiūra žmogų lydi nuo gimimo – išlaikyti ne tik gražią, bet ir sveiką jos išvaizdą galima odą puoselėjant taisyklingai visais aspektais.

Anot medicinos kosmetologės Jolantos Vizgirdienės, genetika ir paveldimumas čia taip pat labai reikšmingi, tačiau gyvenimo būdas turi ne ką mažiau įtakos: kasdieniai įpročiai, nesubalansuotas dienos režimas bei skurdi mityba, taip pat minėtoji netinkama priežiūra veido odą sendina greičiau.

Sustabdyti natūralios gyvenimo tėkmės nepavyks – nors ir nevienodai, tačiau senstame visi. Visgi tam tikrame gyvenimo tarpsnyje pradėjus tinkamai rūpintis veido oda jos senėjimą galima atitolinti.

„Didesnės bėdos išryškėja paauglystėje, kai atsiranda pirmųjų jaunatvinių spuogelių – tai pirmasis signalas, kad veido oda prašosi atidos ir meilės.

Specialios tam skirtos kosmetikos pasiūla didžiulė – būtent todėl joje nesunku paklysti ir išsirinkti tai, kas odą dar labiau pažeis. Tad jei pabandžius spręsti problemas savarankiškai kyla sunkumų, geriau nebeeksperimentuoti ir kreiptis pagalbos į specialistus“, – rekomenduoja J. Vizgirdienė.

Nors degeneraciniai veido odos procesai prasideda jau nuo 20–25 metų amžiaus, senėjimo požymiai pasirodo ne iš karto.

Taigi šiame etape reikėtų susitelkti į profilaktiką: naudoti odos tipą bei problemas atitinkančią kosmetiką, daugiausia dėmesio skiriant drėkinimui.

J. Vizgirdienė pabrėžia, kad akivaizdžiau senti veido oda pradeda sulaukus 35-erių, vis labiau silpstant veido raumenims. Ypač pastebimos darosi nosies ir lūpų, akių ir kaktos mimikos raukšlės: „Šiame amžiuje pravartu rinktis kosmetikos priemones, kuriose gausu aktyvių medžiagų, tačiau drėkinimas tebėra vienas iš pagrindinių akcentų.“

Drėkinimas – odos grožio šaltinis

Klaidinga galvoti, kad nusiprausus ar juolab tik nuvalius veidą pavyks išlaikyti jo odą sveiką ir dailią. Tai reikalauja kruopštumo ir netgi tam tikrų įpročių ugdymosi. Tad kokie žingsniai veda į jaunesnę, skaistesnę, sveikesnę odą?

„Pirmiausia – prausimas, būtinas ir veikiausiai visiems įprastas veido priežiūros ritualas, pašalinantis per dieną susikaupusius nešvarumus, dulkes, makiažą ir riebalus.

Tonizuodami veido odą nuvalome visus likučius: tų pačių nešvarumų ar riebalų, prausiklio. Tolesnis šveitimo žingsnis, pašalinantis negyvas odos ląsteles, taip pat labai svarbus, bet šią procedūrą patariu daryti ne kasdien – pakaks 1–2 kartų per savaitę“, – laimingos veido odos priežiūros etapus komentuoja specialistė.

Galiausiai sudrėkindami odą apsaugome ją nuo raukšles skatinančio išsausėjimo ir išlaikome švytinčią, o štai naudodami apsaugines priemones 90 proc. sumažiname priešlaikinio odos senėjimo simptomų. J. Vizgirdienė akcentuoja, kad nuprausti ir drėkinti veido odą privalu kasdien: pabudus ryte ir vakare prieš ruošiantis miegoti. 

„Šiuose žingsniuose galima kasdien naudoti universalias jūsų odos tipui tinkančias, veiksmingai drėkinančias priemones, pavyzdžiui, prausiklį ir veido kremą. Keliskart per savaitę į tokią veido priežiūros rutiną galite įtraukti ir drėkinamąją kaukę.

Kuo labiau senstame, tuo mažiau natūralaus drėkiklio oda gamina, ypač sulaukus 40 metų amžiaus, tad drėkinamosiomis savybėmis pasižyminčioje kosmetikoje esantis esminis ingredientas hialuronas padeda atkurti reikiamą drėgmės lygį. Kitaip tariant, oda išlieka gaivi, tonizuota, be raukšlių“, – aiškina medicinos kosmetologė.

Grožio priemonių lentynėlėje turėtų atsirasti ir priemonių su keramidais.

Tai barjerinei jos funkcijai labai svarbūs komponentai, sumažinantys transepiderminio vandens netekimą, kurių ištekliai su laiku ir dėl žalingų aplinkos veiksnių odoje senka – ji sausėja, jautrėja, glemba. Iš kosmetikos įsisavinti keramidai tarsi „suriša“ odos ląsteles, sugrąžindami jai tvirtumą ir apsaugą.

Pakanka vos kelių tarpusavyje derančių priemonių

Archyvų nuotr.

 Veido odos priežiūros rutina. Shutterstock nuotrauka

Norėdami rūpinimąsi savimi paversti lengvu bei maloniu ritualu, grožio priemonių gamintojai vis labiau atsižvelgia į vartotojų odos poreikius: siūlo skirtingiems tipams tinkančius, kovoti su tam tikrais iššūkiais padedančius sprendimus.

Šiuo tikslu produkcijos asortimentai vis dažniau kuriami kosmetikos priemonių linijų – tai yra tarpusavyje derančių, subalansuotų gaminių – principu.

Viena tokių yra „Rilastil AQUA“, į profesionalios kosmetikos kategoriją patenkančio itališko prekių ženklo odos drėkinimo priemonių linija.

Gilią ir ilgametę patirtį turinčios kompanijos filosofija – pasitelkiant tyrimus bei inovacijas kurti tokius odos priežiūros gaminius, kurie padėtų puoselėti bendrą savijautą ir taptų pradiniu tašku kasdienėje grožio rutinoje.

„Prekių ženklo evoliucija sutampa su šiandienio vartotojo prioritetais: saugumo, kokybės bei veiksmingumo.

Kaip ir visi produktai, minėtoji linija pagaminta vadovaujantis aukščiausiais standartais, siekiant suteikti apčiuopiamą poveikį odos sveikatai bei išvaizdai – patikrinta klinikiniais tyrimais ir dermatologų bei oftalmologų, atlikus penkių kenksmingųjų metalų testus, nekemša porų ir yra hipoalerginė.

Paviršinio ir gilaus drėkinimo funkcijas linijos gaminiuose atlieka išskirtinės molekulinės masės hialurono rūgštis, kai kurių sudėtyje yra ir nakvišų aliejaus su omega-6 rūgštimi, suteikiančio veido odai skaistumo, minkštumo, bei kitų vertingų ingredientų.

Viskas suderinta taip, kad naudojant drauge leistų pasiekti geriausių rezultatų kelionėje į iki paskutinio lopinėlio išpuoselėtą odą, atliepiant įvairius bet kokio amžiaus ir tipo odos poreikius“, – pasakoja „Ganassini“ instituto, kuriame gaminama „Rilastil“ produkcija, vadovas Federico Monaci.

Paklausta, kodėl naudinga rinktis to paties prekių ženklo ar net vienos jo linijos produktus, grožio ekspertė J. Vizgirdienė atsako, jog tokių priemonių formulės suderintos ir ištobulintos taip, kad vienos sudedamosios dalys netrukdytų kitos veiksmingumui, ją dar labiau suefektyvintų.

Taip pat to paties gamintojo produktai suteikia patikimą pažadą, jog jei tiko viena priemonė, kita bus ne mažiau kokybiška ir atitiks lūkestį.

Be to, remdamasi praktine patirtimi, pašnekovė pastebi, kad kasdieniai moterų įpročiai naudoti kosmetines priemones nesaikingai kartais ne gelbsti nuo odos problemų, o jas iššaukia: atsiranda sudirgimų, išsausėjimų, alergijų, spuogų ir panašiai.

„Daugiau nereiškia geriau – svarbiausia išsirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų veido odai.

Reguliariai naudojant kad ir kelias tarpusavyje derančias priemones sulaukiama norimo poveikio.

Tiesa, jei veido oda problemiška, reikia kantrybės. Bėdos šiuo klausimu dažniausiai atsiranda ne per dieną, tad gerėjančio rezultato taip pat gali tekti luktelti, kasdien veido oda rūpinantis itin kruopščiai“, – komentuoja medicinos kosmetologė.

Archyvų nuotr.

Jolanta Vizgirdienė. Asmeninė nuotrauka.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder