KKT nuotr.

Už kelionę autobusu jau atsiskaitoma ir banko kortelėmis

VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ (KKT) pirmoji Lietuvoje įdiegė galimybę viešajame transporte atsiskaityti bankų mokėjimo kortelėmis. Praėjusios savaitės pabaigoje nauja galimybe per dieną pasinaudojo 140 žmonių, nors sistema veikia dar tik dviejuose miesto autobusų ir penkiuose maršrutinių taksi maršrutuose.

„Šiuo metu atsiskaityti banko kortelėmis galima Klaipėdos mieste ir priemiestyje kursuojančiuose maršrutiniuose taksi bei 8 ir 10 maršrutų miesto autobusuose“, - sako KKT direktoriaus pavaduotojas Andrius Samuilovas.

Anot jo, atsiskaitymų skaičius bankinėmis kortelėmis Klaipėdos viešajame transporte auga kiekvieną dieną.

Artimiausiu metu galimybė atsiskaityti už kelionę bankinėmis kortelėmis bus diegiama ir kituose Klaipėdos miesto ir priemiesčio maršrutuose.

Šiuo metu Klaipėdos viešojo transporto tinkle kursuoja 216 autobusų. 61 jų jau įdiegta galimybė mokėti už kelionę ir banko kortele.

„Sistema nuolat sekama, tobulinama ir atnaujinama, laukiame pirmųjų atsiliepimų iš keleivių“, - sako A. Samuilovas.

Pasak jo, keleiviai jau ilgą laiką teiravosi, kada bus įdiegta galimybė mokėti banko kortelėmis. Kartu šiuo sprendimu siekiama sumažinti popierinių bilietų prekybos apimtis.

Lengviau vairuotojui

„Mūsų siekis yra, kad mažiau žmonių pirktų popierinius bilietus, ypač autobuse iš vairuotojo. Tai mažiau trukdytų vairuotojo darbą, pagreitintų pačią kelionę. Taip pat leistų išvengti sunkumų ir nesusipratimų atsiskaitant grynaisiais pinigais, kai pasitaiko nesusikalbėjimų dėl grąžos ir panašiai“, - atsiskaitymo bankų kortelėmis privalumus vardija A. Samuilovas.

Anot jo, atsiskaitymas banko kortelėmis yra dar viena papildoma galimybė mokėti už kelionę. Kaip ir anksčiau, lieka visi kiti Klaipėdos viešojo transporto keleiviams įprasti atsiskaitymo būdai ir bilietų rūšys.

Šiuo metu atsiskaityti už kelionę banko kortele galima tik mokant visą bilieto kainą. KKT planuose yra įdiegti galimybę bankine kortele įsigyti ir lengvatinį bilietą.

Bilietų skaitytuvai autobusuose, kuriuose galima atsiskaityti banko kortelėmis, yra pažymėti atitinkamais lipdukais. Planuojama, kad lipdukai atsiras ir ant autobuso durų.

Taip bus lengviau orientuotis keleiviams. Tikimasi, kad ši naujovė bus labai patogi turistams ir miesto svečiams, kuriems nebereikės galvoti, kaip patogiai atsiskaityti už kelionę autobusu arba maršrutiniu taksi.

KKT nuotr.

KKT nuotr.

Keleivių įpročiai

A. Samuilovas sako, kad viešojo transporto keleiviams reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip jie naudojasi autobusuose įrengtais mokėjimo terminalais.

„Matome, kad neretai bandoma prie skaitytuvo tiesiog priglausti piniginę, kuprinę ar net kišenę, kurioje yra kortelė. Dažniausiai skaitytuvui pavyksta užfiksuoti kortelės signalą ir sėkmingai nuskaityti mokestį už kelionę. Tačiau problemų gali iškilti, kai šalia viena kitos būna daugiau įvairių kortelių, kurios gali būti nuskaitytos nekontaktiniu būdu, arba NFC funkcija yra įjungta mobiliajame telefone“, - pastebi A. Samuilovas.

Anot jo, sistema keleivį įprastai įspėja, kad vienu metu yra fiksuojamos kelios kortelės. Tačiau kad neatsitiktų taip, jog mokestis už kelionė būtų nenuskaitytas ir žmogus taptų „zuikiu“, rekomenduojama prie terminalo autobuse glausti pačią kortelę.

„Juk atsiskaitinėdami parduotuvėje prie kortelių skaitytuvo nededame visos kuprinės. Taip reikėtų elgtis ir autobuse“, - tikisi keleivių supratingumo A. Samuilovas.

Glaudžiant pačią kortelę prie skaitytuvo galbūt būtų sugaištamos kelios papildomos sekundės, tačiau išvengta nesusipratimų.

Vienas iš tokių gali būti, kai keleivis turi nuolatinį terminuotąjį elektroninį bilietą, tačiau gali būti nuskaitytas vienkartinis kelionės mokestis sumokant banko kortele.

Dienos bilietas

A. Samuilovas primena, kad Klaipėdos viešajame transporte galioja sistema, kai per vieną dieną įsigijus 4 vienkartinius bilietus vėliau tą dieną kelionės papildomai nebekainuoja, nes bilietas savaime virsta dienos bilietu.

„Tačiau svarbu, kad visi keturi bilietai būtų pirkti vienodu būdu. Jei vienas bilietas perkamas e. bilieto kortele, kitas su programėlės QR kodu, o trečias - telefonu banko kortele per NFC, sistema fiksuoja, kad tai trys skirtingi mokėjimai. Analogiškai mokant banko kortele - nepaisant to, kad fizinė bekontaktė banko kortelė, telefonas ar laikrodis yra susieti su ta pačia banko sąskaita, tai 3 skirtingos laikmenos“, - akcentuoja A. Samuilovas.

Jis neabejoja, kad galimybė atsiskaityti banko kortelėmis Klaipėdos viešajame transporte labai greitai prigis ir taps populiari.

„Taip buvo ir su programėlės vienkartiniu QR kodu. Žmonės greitai priprato ir šiandien uostamiesčio viešojo transporto sistemoje per mėnesį tokiu būdu atsiskaitoma už maždaug 100 tūkstančių kelionių. Šiandien jau turime per 500 unikalių kortelių žymėjimus, o bendras taip nupirktų bilietų skaičius artėja prie tūkstančio“, - teigia A. Samuilovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder