Užauginti gerą žiedinių kopūstų daigą nesudėtinga - tereikia laikytis kelių taisyklių. Ir nors jis šiek tiek kaprizingesnis už baltagūžį kopūstą, vis tiek verta jį sodinti savo lysvėje - dėl jo skonio ir naudos. Kaip ir kada sodinti žiedinius kopūstus iš daigų skaitykite toliau.
Žiediniai kopūstai - kada sodinti daigus
Sodinimo laikas priklauso nuo to, kur jis sodinamas:
daigai persodinami į atvirą gruntą - kovo viduryje;
į atvirą gruntą po plėvele - balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje;
šiltnamyje - gegužės viduryje.
Ant palangės auginami daigai, į lysvę persodinami po 45 dienų. Bet jei žinote, kada apytiksliai galima sodinti į žemę, nuo šios datos reikia skaičiuoti 45 dienas atgal - tai bus laikas, kada sodinti žiedinių kopūstų daigus.
Kaip teisingai sodinti žiedinių kopūstų daigus
Pirmiausia reikia išsirinkti sėklas - imkite kuo didesnes, iš jų bus geri daigai.
Sėklas reikia užpilti karštu vandeniu (apie 50 °C), palikti 20 minučių, tada nusausinti ir įdėti į kalio permanganato tirpalą - maždaug 8 valandoms. Taip jos greičiau sudygs ir bus dezinfekuotos.
Dirvą galima pasiruošti patiems - paimkite lygias durpių, komposto ir velėninės žemės dalis. Tačiau tai nebūtina: sėklas galite sėti ir į žemę iš sklypo, tačiau prieš tai ją užpilkite kalio permanganato tirpalu arba verdančiu vandeniu.
Kaip sodinti žiedinius kopūstus sėklomis:
Sėkite 1 cm gylyje, tarpai tarp sėklų - 10 cm;
po sėjos ant viršaus pabarstykite nedidelį sluoksnį pelenų (kad išvengtumėte daigų grybelio);
purkškite pasėlius purkštuvu.
Yra keletas subtilybių, susijusių su temperatūros režimu. Indą iškart po sėjos reikia pastatyti į šiltą vietą - 18-20 °C, tačiau pasirodžius daigams (4-5 dieną), perkelti savaitei į vėsesnę patalpą - temperatūra turėtų būti apie 6-7 °C. Tada temperatūrą pakelkite iki 10-15 °C ir palikite augti dar 10 dienų.
Ar žiedinių kopūstų daigai turi būti žiediniai? Taip, po 1-1,5 savaitės (ne vėliau, kad daigai per daug neišaugintų šaknų) juos reikia persodinti į atskirus vazonėlius.
Galite paimti paprastus plastikinius puodelius, prieš tai dugne padarę drenažo skylutes, arba naudoti durpinius vazonėlius - tada lysvę galima sodinti tiesiai į juos. Po to laistyti reikia saikingai, kad daigai nepradėtų pūti.
Svarbu: likus 12 dienų iki daigų perkėlimo į nuolatinę „gyvenamąją vietą", juos reikia dar kartą „užgrūdinti”. Norėdami tai padaryti, dienos metu pastatykite jį balkone, verandoje arba šiltnamyje - ten, kur temperatūra bus 5 °C, o naktį perkelkite į patalpą.
Rašyti komentarą