Alanas Chošnau įspėja dėl netikrų socialinių paskyrų

(1)

Lietuvos muzikos žvaigždė Alanas Chošnau sunerimo ir nusprendė kreiptis į žiniasklaidą, kai daugybė jo gerbėjų pradėjo jam rašyti ir klausti apie netikrus socialinių tinklų profilius, sukurtus jo vardu.

 

Šie apgaulingi profiliai, deja, yra sekami neatidžių gerbėjų, kurie neretai gauna keistas ir kartais itin asmeniško turinio žinutes, tariamai nuo paties Alano.

Viena ištikima Alano Chošnau gerbėja aktyviai susirašinėjo su tariamu atlikėju “Facebook” socialiniame tinkle, kol pasijuto nemaloniai dėl pernelyg asmeniškų klausimų apie namus, vaikus ir asmeninius santykius.

Tik tuomet ji susiprato, kad kažkas yra ne taip ir nusprendė kreiptis į Alano vadybą. Atlikėjo komanda patikrino šį atvejį ir išsamiai paaiškino gerbėjai, kad profilis, su kuriuo ji bendravo, yra netikras.

Taip pat šiai gerbėjai buvo patarta, kaip apie netikrą garsaus žmogaus profilį reikia pranešti “Facebook” sistemoje bei jį užblokuoti.

Mes visi žinome, kad socialiniai tinklai yra puiki vieta bendrauti ir dalytis informacija, tačiau jie taip pat kelia ir riziką. Netikrų profilių kūrėjai dažnai siekia pelno arba tiesiog bando skleisti klaidingą informaciją.

Saugaus interneto specialistai pataria nuolat kvestionuoti kiekvieną socialinių tinklų įrašą ir peržiūrėti savo socialinių tinklų privatumo nustatymus, kad jie užtikrintų naudotojo saugumą.

„Gaunu daug pranešimų į savo oficialius profilius, kur gerbėjai klausia apie mano įtartinus ir, žinoma, netikrus profilius. Tai man kelia didelį nerimą, nes nežinau, kas gali juose įvykti. Tuo labiau – negaliu to kažkaip kontroliuoti“ – sakė Alanas Chošnau.

Alanas ragina atidžiai stebėti savo socialinius tinklus, atkreipti dėmesį į savo internetinį saugumą ir stengtis būti atsargiais, kad netapti melagingų socialinių tinklų aukomis.

“Pastebėję įtartinus draugystės kvietimus iš garsių ar kitų asmeniškai nepažįstamų asmenų, gavę keistą žinutę ar neadekvatų klausimą, nedelsdami stabdykite bendravimą, tikrinkite profilį ir praneškite tos platformos administracijai laikydamiesi jų saugumo nurodymų.

Nepasitikėkite aklai socialinių profilių asmenimis, net jei jie jums iš nuotraukos atrodo žinomi arba yra įžymūs. Tikros įžymybės, tikri viešosios nuomonės formuotojai turi specialius verifikavimo ženklus prie vardo įrašo, yra sukūrę daug savo sričiai adekvataus turinio - atkreipkite į visa tai dėmesį.

Nepamirškite – jūsų privatumas yra didžiausias prioritetas, tad būkite budrūs ir tik tuomet mėgaukitės socialinės erdvės informacija ir pramogų malonumais, kurie egzistuoja taip pat realiai, kaip ir grėsmės. Deja, tokie atėjo laikai” – akcentuoja garsus atlikėjas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder