Jau lankosi burlaivių regatos žvalgai

Didžiųjų burlaivių regata „The Tall Ships Races“ vyks tik kitais metais, o jau pasidairyti į Klaipėdos uostą, kaip šiam renginiui ruošiamasi Lietuvoje, atvyko jos organizatorių atstovai.

„Regata “The Tall Ships Races„ vyks 2024-ųjų birželį. Jeigu ji vyktų šiemet, mes taip ramiai nesėdėtumėme. Intensyvūs darbai prasidės šiemet nuo rugsėjo“, - sakė VšĮ „Klaipėdos šventės“ komunikacijos ir rinkodaros vadovė Živilė Putnienė.

Kovo 1 d. Klaipėdoje viešėjo Tarptautinės buriavimo mokymo organizacijos STI (Sail Training International) atstovės. Minėtos organizacijos atstovai šiuo metu vizituoja visus uostus, kuriuose vyks koks nors „The Tall Ships Races“ regatos etapas - Taliną, Rygą, Turku.

„Tai pirmas šios organizacijos atstovų vizitas. Tikslas - pasižiūrėti darbų, kuriuos reikės padaryti, sąrašą, susipažinti su uosto infrastruktūra, rinkodara, komunikacija ir kt. Kito vizito sulauksime galbūt birželį“, - mano Ž. Putnienė.

„Ir atvykusios viešnios, ir “Klaipėdos švenčių„ atstovai - visi sutarėme, kad esame viena didelė komanda, buriuomenės šeima, suinteresuota, kad Klaipėda būtų “The Tall Ships Races„, “Baltic Sail" regatų dalyvė ir ta vieta, kurioje didžiųjų burlaivių atlaidai vyktų nuolatos.

Svarbiausia, kad mes visi kalbame viena kalba: greitį matuojame ne kilometrais, bet mazgais, o atstumus - jūrmylėmis", - sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. STI atstovėms jis pažadėjo, kad nepriklausomai nuo artėjančių rinkimų rezultatų pagrindinis Klaipėdos kursas šioje srityje nesikeis.

V. Grubliauskas pasidžiaugė, kad organizacijos atstovės įvertino tai, jog Klaipėdoje siekiant tomis dienomis pritraukti kuo daugiau laivų dirbama kryptingai ir profesionaliai.

Atkreipiame dėmesį, kad šiemet paankstinta Jūros šventė (vyks liepos 21-23 d.) ne dėl šios, o dėl kitos - istorinių burlaivių „Baltic Sail“ regatos. Didžioji burlaivių regata „The Tall Ships Races“ paskutinį kartą į Klaipėdą buvo užsukusi 2017-aisiais, tada buvo atplaukę 84 laivai.

Priminsime, kad regata „The Tall Ships Races“ turėjo vykti 2021-aisiais ir netgi startuoti Klaipėdoje, bet dėl COVID-19 pandemijos buvo atšaukta.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder