Jūrų kadetai lankėsi Vokietijos karinėje bazėje

(2)

Tarpininkaujant Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos moksleiviams organizuota patyriminė-edukacinė išvyka į Vokietiją.

Dvidešimt aštuonių 8-12 klasių mokinių grupė išvyko į Vokietiją praėjusios savaitės antradienio vakare, o grįžo šeštadienį apie 15 val.

„Kelionė buvo ilgai planuota kartu su Karinėmis jūrų pajėgomis, kurios labai padėjo, nes tikrai ne bet kas gali patekti į Vokietijos karinių jūrų pajėgų bazę ir apžiūrėti laivus. Mes tuo labai džiaugiamės“, - sakė mokyklos direktorė Eglė Liaučienė.

Neformaliojo švietimo skyriaus vedėjos Ingos Tamašauskaitės, kartu su moksleiviais vykusios į Vokietiją, teigimu, ekskursija buvo paskatinimo priemonė nusipelniusiems moksleiviams, t. y. tiems, kurie žygiuoja, kurie aktyviai dalyvauja mokyklos renginiuose. Pasak vedėjos, vaikai nenorėjo važiuoti namo, ekskursija jiems labai patiko.

Moksleiviams jau buvo atrakcija į Kylį plaukti AB „DFDS Seaways“ keltu. Šiame Vokietijos uoste jie apsilankė Karinių jūrų pajėgų pirmojoje flotilėje, apžiūrėjo vieną karo laivą.

Vėliau karo laivu Lietuvos moksleiviai buvo nuplukdyti į nacionalinį muziejų, kur jiems įspūdį padarė Antrojo pasaulinio karo povandeninis laivas U-995, jūrų memorialas „Marine-Ehrenmal Laboe“.

Hamburge Klaipėdos kadetai aplankė didelį 5 aukštų Tarptautinį jūreivystės muziejų, kuriame galima susipažinti su visa jos istorija, bet, norint visus eksponatus apžiūrėti, reikėtų savaitės. Moksleiviai pabuvo ir visose šio miesto lankytinose vietose.

„Esame labai dėkingi Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms. Jos skyrė ir autobusą, ir vairuotojus, ir lydėjusį karininką“, - sakė I. Tamašauskaitė.

Moksleiviai didelių išlaidų neturėjo. Kiekvienam jų visa kelionė kainavo apie 100 eurų.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder