„Mums ypatingai svarbus procesų tvarumas ir veiklos daromo poveikio aplinkai reguliavimas. Vienas iš strateginių prioritetų - CO2 emisijos mažinimas. Nuosekliai investuojame į aplinkai draugišką techniką, nuo pernai naudojame ant terminalo sandėlio stogo įrengtą nuosavą 500 kWh saulės elektrinę, ir nuo šiol terminalų veikloje naudosime 100 proc. tik žalią energiją iš atsinaujinančių šaltinių“, - teigia KKT generalinis direktorius Vaidotas Šileika.
Elektros sunaudojimas terminale siekia apie 4 032 MWh per metus, tad pasirinkus žalią energiją į atmosferą išmetamų dujų kiekis sumažės apie 1 500 tonų.
Pasak V. Šileikos žaliosios energijos vartojimo sertifikato gavimas yra puikus pavyzdys ir vienas iš būdų ir kitoms įmonėms, kaip nuosekliomis investicijomis galima vystyti energetiškai tvarų bei aplinkai draugišką verslą.
„Tvarumo siekiai šiandien yra daugelio įmonių prioritetų sąrašo viršuje, o „Klaipėdos konteinerių terminalas“ aktyviai žengia šiuo keliu ir rodo lyderystę tarp savo sektoriaus organizacijų. Per penkerius šis veiksmas įmonei leis į atmosferą išmetamų dujų kiekį sumažinti beveik 10 000 tonų“, - sako „Enefit“ verslo segmento vadovas Romas Urbonas.
Anot R.Urbono, Klaipėdos konteinerių terminalui teikiama žalioji elektros energija yra su kilmės garantijomis, įrodančiomis, kad visa elektros energija buvo pagaminta iš atsinaujinančių energijos išteklių ir patiekta į elektros tinklą. Kilmės garantijų sistema kontroliuojama elektros perdavimo operatoriaus Litgrid ir administruojama bei prižiūrima per „GREXEL“ sistemą.
KKT priklauso Klaipėdos terminalo įmonių grupei, vienijančiai krovos, logistikos, krovinių ekspedijavimo ir laivų agentavimo paslaugas teikiančias įmones. Terminalas nuosekliai investuoja į tvarios technikos įsigijimą bei rūpinasi aplinka, kurioje vykdo veiklą.
Rašyti komentarą