Legendinė jachta „Lietuva“ džiugins vaikus

Klaipėdos miesto savivaldybė ieško galimybių įveiklinti jachtą „Lietuva“.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Asta Dirgėlienė pasakojo, kad jachtos remontai jau greitai baigsis, tad buvo surengtas pasitarimas jos įveiklinimui aptarti.

„Tai buvo toks pirmas pasitarimas, nes jachta “Lietuva„ jau eina į pabaigą su remonto darbais ir norisi kuo greičiau ją įveiklinti“, - pasakojo pašnekovė.

Pirmoji lietuvių jachta, apiplaukusi pasaulį, kelerius metus buvo remontuojama. Tikimasi, kad pirmą kartą po kapitalinio remonto ją bus galima išvysti jau šį savaitgalį vyksiančioje Jūros šventėje. Po to ji bus naudojama vaikų ugdymui.

A. Dirgėlienė teigė, kad ši jachta bus skirta atlikti praktikoms VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ buriuotojams ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos mokiniams.

„Iki penktadienio šios mokyklos turi pateikti prašymus, kiek valandų ir kada per navigacijos periodą jie nori gauti praktikos. Tada bus dėliojama, kiek laiko reikia skirti šioms įstaigoms, kad jų vaikai spėtų įgauti reikiamų žinių ir įgūdžių“, - kalbėjo direktoriaus pavaduotoja.

Taip pat ji tikino, kad reikės atsižvelgti į varžybų kalendorių, nes „Žiemys“ vasaros metu turi tik kelis laisvus savaitgalius. Šiuo metu yra intensyvus varžybų periodas ir pasiruošimas joms.

Jūrų kadetų mokyklos administracijos darbuotojai patys išreiškė norą, kad jiems reikia praktikos, nes mokykloje yra gaunama daug teorijos, bet jiems trūksta praktinių įgūdžių.

„Kai sulauksime abiejų įstaigų prašymų su jų poreikiais, tada kartu su jachtos valdytojais derinsime galimybes“, - tikino A. Dirgėlienė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder