„Lietuvos“ įgula jaukinasi laivą

Rugpjūtį bus metai, kai legendinei Klaipėdos miesto savivaldybės jachtai „Lietuva“ buvo atliktas kapitalinis remontas, trukęs apie dvejus metus ir kainavęs kiek mažiau nei trečdalį milijono eurų.

Prasidėjus vasarai, ji nuleista į vandenį, jau buvo išlėkusi į jūrą patikrinti burių. Šiemet kokių nors didelių žygių nauja jos įgula neplanuoja, bet šį mėnesį „Lietuva“ jau dalyvaus tarptautinėje regatoje.

Kaip ir prieš kapitalinį remontą Savivaldybė pasirašė penkeriems metams jachtos „Lietuva“ panaudos sutartį su sporto klubu „Ostmarina“, kuriam vadovauja ilgametis jachtos „Lietuva“ kapitonas Osvaldas Kudzevičius.

„Jau buriuojame po truputį, bandome įkinkyti laivelį. Viską darome taip, kaip suplanuota. Dalyvavome nedidelėse varžybose, bandėme savo jėgas. Birželio 18 d. vėl bus varžybos. Rungiamės su vietinėmis jachtomis.

Beje, atsirado daug naujų, brangių laivelių, su kuriais mums teks lenktyniauti. Tos varžybos mums kaip ir treniruotė, kaip laivo “apšaudymas„, centruotės gaudymas, naujos įgulos apmokymas.

Tiesiog reikia laivą prisijaukinti kaip neprajodinėtą žirgą, kad plauktų greitai. Dabar lyg ir lėčiau manevruojame, nes yra pasikeitusi denio įranga“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo kapitonas.

Birželio 26 d. „Lietuva“ išplauks dalyvauti tarptautinėje regatoje, vyksiančioje Rygos įlankoje. Pasak O. Kudzevičiaus, tokia regata šį sezoną bus tik viena, o plaukimai suplanuoti vos ne kiekvieną savaitgalį. Be to, jachta dalyvaus keliose vietinėse varžybose Lietuvoje.

„Po remonto laive daug kas yra geriau. Liukas dabar patogesnis išlipti ir įlipti į laivą. Anksčiau visą laiką vargdavome. Iš kambuzo, kuriame gaminamas maistas, yra ištraukiami kvapai ir kt.

Varžybinių dalykų nesame iki galo perpratę. Įgula sako, kad burių valdymo mechanizmai labai palengvina darbą“, - O. Kudzevičius vardino tai, kas pasikeitė laive po remonto.

Dabar „Ostmarina“ klube kartu su naujais „Lietuvos“ įgulos nariais yra apie 30 žmonių, tarp jų ir merginos. Laivo kapitonas džiaugiasi, kad atėjo Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ auklėtinių, kurie jau „išaugo“ mokyklos laivelius.

Paburiuoti su „Lietuva“ pageidauja ir Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, šiuo metu bandoma derinti laiką.

„Ši vasara - “Lietuvos„ prisitaikymo vasara. Nuo to laiko, kai ji nutraukė plaukiojimus dėl remonto, prabėgo treji metai. Vakarais renkamės ir po porą valandų atiduodame jachtai. Kas kad ji suremontuota, tai laivas, jame visada yra ką daryti“, - pasakojo O. Kudzevičius.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder