Skelbiama kandidatų atranka buriavimo praktikoms Klaipėdos universiteto burlaiviuose

Klaipėdos universitetas (KU) renka buriavimo praktikantų komandas kelionėms jūra iki kaimyninių Liepojos ir Gdansko uostų. Tai – puiki galimybė klaipėdiečiams, besidomintiems buriavimu, praktiškai išbandyti šią sritį.

KU burlaivio „Brabander“ plaukimas į Liepoją planuojamas liepos 15-16 dienomis, jachtai „Odisėja“ suburta praktikantų komanda į jūrinę odisėja iki Gdansko ir atgal turėtų leistis liepos 7-11 dienomis.

Viename iš gražiausių Lenkijos miestų tuo metu vyks jūrinės kultūros šventė "Baltic Sail Gdansk“.

Kitas „Odisėjos“ praktikantų plaukimas numatytas liepos 29-30 dienomis, kelionės tikslas bus Liepojos uostas.

Į buriavimo praktinį pradžiamokslį KU burlaiviuose šiemet ketinama priimti 20 žmonių. Jokių išankstinių sąlygų, išskyrus amžių (praktikose laukiami asmenys nuo 16 metų), nėra.

Atrenkant pretendentus svarbiausiu veiksniu bus įtikinanti motyvacija bei tvirtas pasiryžimas jūriniam nuotykiui.

Praktikantų keliavimo ir maitinimo išlaidos bus apmokėtos iš Klaipėdos miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Jūrinės kultūros edukacijos burlaiviuose“, dar kitaip vadinamo „Burių miestas“, lėšų. Norintieji išbandyti save turėtų nedelsti pildyti registracijos formą: https://forms.gle/vrJeeTj3EgCWJNPx9 .

Atrinkti praktikantai prieš išplaukiant bus instruktuoti, kaip pasiruošti kelionėms ir ko per jas tikėtis, o buriavimo paslapčių bus mokomasi gyvai, per patirtį. „Kad ir kaip norėtume, bet gerų orų ir palankaus vėjo negalime garantuoti.

Jūros nuotaikas net sinoptikai ne visada atspėja, bet visi iššūkiai įveikiami, jeigu turi tikslą ir norą buriuoti“,- sako KU burlaivio „Brabander“  kapitonas Ričardas Ramanauskas.

Per trejų metų trukmės „Burių miesto“ programą buriavimo pradžiamokslį KU burlaiviuose turėtų praeiti 60 klaipėdiečių, kurie po pirmojo jūrinio krikšto, tikimasi, papildys uostamiesčio buriuotojų bendruomenę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder