Iš Anglijos deportuoti 28 šios šalies įstatymus pažeidę lietuviai

Iš Anglijos deportuoti 28 šios šalies įstatymus pažeidę lietuviai. Antradienį britų pareigūnai organizavo antrą šiais metais skrydį iš Londono, kuriuo deportavo 28 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusius Lietuvos piliečius.

Du jų buvo ieškomi ir Lietuvoje, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Po vidudienio Vilniaus oro uoste nusileido iš Londono atskridęs lėktuvas. Jame buvo 28 Lietuvos piliečiai, kurie Anglijoje padarė įvairius nusikaltimus ir nusižengimus, atliko bausmes ir buvo išsiųsti į gimtinę. Parskraidintuosius konvojavo 70 Anglijos pareigūnų.

Atvykę prie orlaivio trapo pasieniečiai deportuotuosius savo transportu pristatė į Vilniaus oro uosto pasienio užkardą. Anglijos pareigūnai iš lėktuvo neišlipo ir netrukus išskrido atgal.

Užkardoje oro uosto pasieniečiai patikrino visų grąžintųjų dokumentus. Jie nustatė, kad Anglijoje nusikaltusio ir ten teisto vieno lietuvio paiešką Lietuvoje buvo paskelbusi ir Šiaulių policija. Vyrą pasieniečiai sulaikė. Atlikus visus formalumus jis buvo perduotas paieškos iniciatoriaus konvojui.

Dar vieno parskraidintojo paieška Lietuvoje buvo paskelbta, nes jis vengė atlikti karo prievolę. Vyrui pasieniečiai, kaip nustatyta tokiais atvejais, įteikė šaukimą atvykti į Lietuvos kariuomenės karo prievolės ir komplektavimo tarnybą.

Jis ir likusieji 26 grąžintieji po VSAT atliktų dokumentų patikros bei apklausų buvo paleisti.

Šiemet tai buvo antras toks deportacinis reisas iš Londono.

Vasario 1 dieną 47 britų pareigūnai konvojavo 12 Anglijoje nusikaltimus ir nusižengimus padariusių Lietuvos piliečių.

VSAT duomenimis, pernai panašių specialių skrydžių iš Londono į Vilnių įvyko penki, per juos grąžinti 96 Lietuvos piliečiai.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder