paspirtukas

KET laikymasis nuo avarijos neapsaugojo: pėsčiųjų perėjoje paspirtukininką sužalojo BMW (4)

Elektriniu paspirtuku važinėjantis jaunas klaipėdietis nėra tipinis šios transporto priemonės vairuotojas. Priešingai nei dauguma jo kolegų, vaikinas stengiasi nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių (KET). Tačiau net ir tai jame nepadėjo išvengti nelaimės gatvėje.


Vakar Lietuvos kelių policijos tarnyba užregistravo devynias šalies keliuose bei gatvėse įvykusias taip vadinamas įskaitines avarijas. Šiose eismo įvykiuose žuvo lengvąjį automobilį vairavęs garbaus amžiaus vyras ir dar dešimt skirtingo amžiaus asmenų sužeista.

Vieno žmogaus sužalojimu pasibaigusi avarija įvyko ir Klaipėdoje, Liepojos gatvėje. Pavakare, prieš 16 val., pirmąja eismo juosta važiavusi BMW 118D vairavusi 20 metų mergina nesureagavo, kad antrąja juosta judėjęs automobilis sustojo prieš pėsčiųjų perėją.

Mergina to nepadarė ir jos mašina kliudė per pėsčiųjų perėją ėjusį 24 metų vaikiną. Sužeistam klaipėdiečiui prireikė skubios medikų pagalbos.

Jaunuolis iki perėjos privažiavo elektriniu paspirtuku, nuo jo nulipo ir per gatvę ėjo stumdamas savo transporto priemonę.
 

Raktažodžiai
Tikriausiai visada svarbiausia, kad zmogus butu sveikas ir saugus. Tai ir yra 44 punktas persidraudimui, jei suveikia zmogiskas faktorius ties punktais 30 ar 31..ir geriausiai visa sia situacija apibudina uzrasas ant kapo: jis buvo teisus - ejo per pesciuju pereja. Tad nereikia visko krauti ant vairuotoju, tereikia irgi zengiant i pereja isitikinti, ar yra saugu, ar vairuotojas tave mato, ar suspes sustoti, ir kaip parasyta, ar saugu.
Vaclovui, 2021-10-28 13:55
Pats laikas būtų elektrinių paspirtukų turėtojus nebevadinti pėsčiaisiais, nes per perėjas lekia ne tik nenulipę nuo paspirtuko, bet net ne įspėję, kad ruošiasi link jos pasisukti, lėkdami kone vienodu su mašinomis greičiu :)
Jau, 2021-10-27 12:32
Matyt, kelių "gaideliai" ar "vištgaidžiai" žino KET 44 punktą, bet nežino 30 ir 31 punktų. 30.<Artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos, vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų į bet kurią jo važiavimo krypties eismo juostą, o keliuose su viena eismo juosta kiekviena kryptimi – į bet kurią eismo juostą perėjoje įėjusį pėsčiąjį>. 31.<Jeigu prieš pėsčiųjų perėją sustojo transporto priemonė, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų. Jeigu prieš pėsčiųjų perėją transporto priemonė sulėtino greitį, ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas privalo sulėtinti greitį arba sustoti ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinęs, kad perėjoje nėra pėsčiojo, kuriam jis galėtų sutrukdyti arba sukelti pavojų>.
Vaclovas, 2021-10-26 18:53
Sidebar placeholder