Namus supleškino sprogusi elektrinio paspirtuko baterija

(2)

Sprogusi be priežiūros palikto įkrauti elektrinio paspirtuko baterija jau sukėlė ne vieną gaisrą. Antradienio vakarą tokia nelaimė įvyko Palangoje. Ugnis padarė didžiulę žalą, tačiau žmonės nenukentėjo.

Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pranešimą apie kurorto pradžioje kilusį gaisrą gavo antradienio vakarą. Apie 21.52 val. jis įsiplieskė Sodų gatvėje stovinčiame daugiabutyje gyvenamajame name.

Degė pirmajame aukšte esantis butas. Į nelaimės vietą atskubėjus ugniagesiams, butas jau degė atvira liepsna - ji pro balkoną veržėsi į lauką.

Nelaukdami gelbėtojų, iš namo laiptinėje esančių butų evakavosi ir į kiemą išskubėjo 12 žmonių.

Gaisras kilo trijų kambarių bute (apie 70 kvadratinių metrų ploto).

Ugnis sutramdyta per maždaug pusvalandį. Apie 22.22 val. gaisras likviduotas.

Nuo ugnies nukentėjo visas butas, išskyrus virtuvę. Visiškai sudegė vienas kambarys (16 kv. m) ir jame buvę namų apyvokos daiktai, išdužo vidiniai langų ir įstiklinto balkono stiklai. Likusiuose kambariuose ir koridoriuje aprūko lubos.

Autonominis dūmų detektorius bute neįrengtas.

Pirminiais duomenimis, gaisrą sukėlė kambaryje sprogusi be priežiūros palikto įkrauti elektrinio paspirtuko baterija.

Šią priežastį, kaip realiausią, įvardijo ir įvykio vietoje apsilankęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Įvyko didelė nelaimė. Galimai sprogus kraunamai paspirtuko baterijai užsidegė butas.

Laimei, žmonės nenukentėjo. Žinoma, didelę dalį jų turto pasiglemžė ugnis.

Buvome įvykio vietoje, tuos žmones, kurie pareiškė norą, operatyviai apgyvendinome viešbutyje", - sakė Š. Vaitkus.

Kurorto meras patikino, kad nelaimėje palangiškių vienų nepaliks.

"Miesto tarnybos: komunalinis ūkis ir šilumos tinklai, vietoje įvertino situaciją, pašalino svarbiausias problemas.

Ryte prasidės teritorijos ir namo tvarkymo, valymo darbai. Savivaldybė įvertins situaciją ir pagelbės kiek įstatymai leidžia finansiškai. Jau ryt imsimės veiksmų.

Labai dėkoju ugniagesiams, policijos pareigūnams, medikams. Jūs tikrai nerealūs ir su didele širdimi. Kartu su visa bendruomene padėsime kuo tik galėsime ir nepaliksime mūsų gyventojų nelaimėje.

Kreipiuosi į visus, kas gali taip pat padėti žmonėms ir kuo greičiau sutvarkyti jų namus, ypač į statybininkus ar statybines bendroves", - po įvykio socialiniame tinkle teigė Š. Vaitkus.

Pasak ugniagesių, elektrinių paspirtukų (taip pat ir dviračių) ličio baterijos degimas yra specifinis, todėl pirmiausiai iš baterijos skverbiasi daug baltų dūmų, o po kurio laiko užsidega ir pati baterija.

Tada gaisras tampa panašus į degių dujų, besiveržiančių iš angos, gaisrą. Baterijos degimo trukmė priklauso nuo baterijos dydžio ir gesinimo veiksmų.

Gesinti degantį elektrinį paspirtuką nėra paprasta - elektronika ir baterijų celės yra po korpusu ir jas greitai atverti yra sudėtinga.

Geriausias sprendimas yra tokį gaisro židinį gesinti gausiu vandens kiekiu, kuo greičiau atšaldant baterijas.

Jei paspirtukas gaisro metu yra įkraunamas, pradžioje reikia jį išjungti iš elektros tinklo.

Elektrinių paspirtukų serviso specialistai sako, kad užsidegusių paspirtukų gali būti gerokai daugiau nei nurodoma statistikoje.

Gaisro atvejų skaičių neva reikėtų dauginti kokius dešimt kartų, nes ne visais atvejais gyventojai kviečia tarnybas. Kartais pamato aprūkusią transporto priemonę, apsivalo ir naudojasi toliau.

Kokybiškesni elektriniai paspirtukai turi aktyvias balansavimo plokštes, kurios padeda apsaugoti baterijų celes nuo įkaitimo. Taip pat juose įdiegtos pažangios technologijos, kurios, celėms pradėjus kaisti, jas atjungia.

Todėl prieš įsigyjant daiktą derėtų pasidomėti jo charakteristikomis, atsparumu, o naudojant elektrinį paspirtuką svarbiausia nevažiuoti per balas, lyjant lietui.

Baterijai praradus sandarumą dėl sąveikos su vandeniu transporto priemonė gali užsiliepsnoti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder