Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „JazzWind 2023“ triumfavo Lietuvos atlikėjai

Kiekvieną pavasarį uostamiestį aplanko gaivus džiazo vėjas. Muzika ir džiazo ritmais užsipildo jaukios Klaipėdos kultūros fabriko erdvės. Čia jau ketvirtąjį kartą praūžė tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „JazzWind 2023“.

Tarptautiniame džiazo vokalistų konkurse „JazzWind 2023“ triumfavo Lietuvos atlikėjai

Kiekvieną pavasarį uostamiestį aplanko gaivus džiazo vėjas. Muzika ir džiazo ritmais užsipildo jaukios Klaipėdos kultūros fabriko erdvės. Čia jau ketvirtąjį kartą praūžė tarptautinis džiazo vokalistų konkursas „JazzWind 2023“.

Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos populiariosios muzikos ir džiazinio dainavimo pedagogų grupės organizuojamas renginys kaskart sukelia didelį džiazo vokalo mėgėjų susidomėjimą. Unikalus renginys, neturintis analogo Lietuvoje, jau tapo tradiciniu. Kasmet jis turi ir miestui, šaliai reikšmingą intenciją - šiemet „JazzWind“ buvo skirtas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti.

Saulėtą šeštadienio rytą į Kultūros fabriką rinkosi solistai bei ansambliai iš visos Lietuvos bei Latvijos. Vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos ir Latvijos žinomų vokalinio džiazo specialistų, išklausė per penkiasdešimt dalyvių. Renginio žiūrovai turėjo galimybę mėgautis spalvingais ir užburiančiais pasirodymais.

Konkurso organizatoriai pastebi, jog konkursas užaugino ne tik savo dalyvį, bet ir savo klausytoją. Malonu pastebėti jau atpažįstamus veidus, kurie šeštadienį renkasi praleisti su jaunimo atliekama džiazo muzika.

Per penketą metų (konkursas rengiamas  nuo 2019 metų) užaugo ir tam tikra „JazzWind“ karta. Buvę mokyklinio amžiaus dalyviai sugrįžta į konkurso sceną būdami studentais, magistrantais. Ne vienas jų jau yra pasirinkęs profesionaliai studijuoti džiazo muziką. Tai tik įrodo, jog džiazas – virusas visam gyvenimui. Tai gyva, niekada nesenstanti, laisva muzika. Ji jungia bendraminčius ir stato muzikinio bendravimo tiltus.

„JazzWind“ konkursas mano gyvenime buvo pirmasis rimtas vokalo konkursas, kuris privertė pagalvoti apie dainavimą ir džiazą kitu kampu. Tai buvo tarsi spyris pradėti veikti. Sudalyvavusi supratau, jog būtent muzikos kelias yra tas, kuriuo noriu eiti, o kūrybos kupinas meno pasaulis - vieta, kurioje renkuosi būti ir save realizuoti“, – sako konkurso dalyvė Indrė Karbauskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė.

Visi didieji prizai šiemet atiteko lietuvaičiams. Įvairiose amžiaus kategorijose, nuo pačių mažiausiųjų iki studentų, pirmąsias vietas pelnė: Grėtė Keinytė (mokytoja Erlanda Tverijonienė), Emilija Rapalaitė (mokytoja Eleonora Kirkilienė), Marijanas Petrov (mokytoja Erlanda Tverijonienė), Aistė Šepikaitė (mokytoja Aušra Smičiūtė - Butkevičienė), Nikoleta Ambrazevičiūtė (mokytoja Raimonda Navickienė), Indrė Karbauskaitė (mokytoja Marija Monika Dičiūnė).

Džiazo ansamblių kategorijoje pirmoji vieta skirta Dainos studijai „Kregždutė“  (mokytojai Eleonora Kirkilienė). Gospel ansamblių kategorijoje pirmąją vietą pelnė ansamblis „Vocalis“ (mok. Erlanda Tverijonienė).

Duetų kategorijoje pirmąją vietą pelnė Milėja Stankevičiūtė ir Jessica Samuolytė (mokytoja Raimonda Navickienė).

Specialiaisiais konkurso partnerių - restoranų „Meridianas“ ir „Pepper Grey“ - įsteigtais prizais buvo apdovanotos kelios merginos. Nikoleta Ambrazevičiūtė pelnė nominaciją už muzikalumą (mokytoja Raimonda Navickienė), nominacija už profesionalumą atiteko duetui Milėjai Stankevičiūtei ir Jessicai Samuolytei (mokytoja Raimonda Navickienė), o Marta Rameikaitė nominuota „JazzWind“ viltimi (mokytoja Erika Kripienė).

Šiemet konkurse netrūko ir siurprizų. Ryškiausias jų – Klaipėdos pilies džiazo festivalio sumanytojo Vytauto Grubliausko įsteigtas prizas – pakvietimas į didžiąją XXIX Klaipėdos pilies džiazo festivalio sceną kartu su Kauno bigbendu. Tai didžiulė paspirtis ir įkvėpimas jaunajam atlikėjui. Šį prizą laimėjo E.Balsio gimnazijos mokinys Marijanas Petrov (mokytoja Erlanda Tverijonienė).

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja partneriams, kurių dėka Klaipėdoje turime unikalią terpę jaunimo meninės raiškos puoselėjimui.

Konkurso partneriai:  Kultūrinis inkubatorius Kultūros fabrikas, „Agata studio“ ir  fotografė Agata Šuopienė, UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, viešbučių tinklas „Tubinas”, filmavimo ir garso įrašų studija „Music Visions Studio“,  MB „Šviesos formos”, reklamos gamintojai „Printed”, Jurando sveikatingumo centras, restoranai „Pepper Grey“, „Meridianas“, „Felsner“, gastro baras „Švyturys BHouse“, greitojo maisto restoranas „Skveras“, informacinis partneris – dienraštis “Vakarų ekspresas”.

Įkvepiantys Vytauto Grubliausko žodžiai – didžiulė paspirtis konkurso organizatoriams, dalyviams ir jų pedagogams: „Šis konkursas yra įrodymas, kad Klaipėda tikrai gyva jaunais talentingais džiazo atlikėjais. Tai įkvepia viltingai ateičiai. Noriu padėkoti pedagogams, kurie Klaipėdoje turi labai tvirtas pozicijas. Linkiu, kad džiazo vėjas visada būtų palankus jauniesiems vokalistams, besirenkantiems gyvenimo kelią.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder