Mokslo metus pradėjo netradiciškai
Mokslo metus pradėjo netradiciškai

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams. Didžiausias iššūkis - pradėjusiems mokytis naujoje mokykloje, kurioje - nauji veidai.

Rugsėjo pirmoji savaitė - išbandymų metas ne tik moksleiviams, tėveliams ir pedagogams. Didžiausias iššūkis - pradėjusiems mokytis naujoje mokykloje, kurioje - nauji veidai.

Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos bendruomenė ilgai svarstė, kaip sutikti jaunimo klasių moksleivius, kurie nuo rugsėjo peržengs įstaigos slenkstį. Pamąstymų ir idėjų buvo įvairių. Gimnazijos direktorės iniciatyva pasirinkta netradicinė savaitė. Siekta pamatyti ir išgirsti moksleivius.

Moksleiviams ir jų tėveliams buvo pasiūlyta įvairiapusė veikla. Gimnazijos bendruomenei talkino Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistai, asmeninis treneris Liutauras Zubė, Jurgis Ašmonas ir brolis Benediktas.

Šventė - tarsi bandymas pradėti kažką nauja, žengti pirmuosius nedrąsius žingsnius savęs pažinimo link, leidžiančius tobulėti ir judėti pirmyn.

Didžiausias iššūkis mūsų mokiniams buvo ne bendravimo stygius, o laiko klausimas. Dažnas jų pradžioje nenorėjo patikėti, kad gimnazijos bendruomenė visą laiką skiria jiems - juos mato, kalbina, teiraujasi, kaip jiems sekasi. Tačiau žingsnis po žingsnio ledai pajudėjo ir sporto renginiuose moksleiviai rungtyniavo su pedagogais, išbandė rankų taiklumą krepšinio aikštelėje.

Ypač daug emocijų buvo ruošiantis išvykai į "Vinetu kaimą". Moksleiviai patys, vadovaujami pedagogės Vijolės Mineikienės, gamino pietus: iškepė vištienos krūtinėlę, duonos riekeles neatsitraukdamas nuo viryklės vartė Lukas, o Vakarės ir Sabrinos iškepti sausainiai sužavėjo visus.

"Vinetu kaime" veiklos užteko visiems: išbandytas "Vilkų takas", kiekvienas prisilietė prie gyvybės medžio, slapta sugalvojęs norą, kuris, pasak indėnų vedlio, - pildosi. O kiek emocijų buvo šokinėjant nuo akmens ant akmens, kada išlieka tik greičiausias. Daug sužinota apie Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimą, jų papročius, gyvenimo subtilybes. Išbandytas ir šaudymas iš lanko bei pusiausvyra einant rąsteliu virš upelio.

Pirmoji rugsėjo savaitė "Mokomės kitaip" leido gimnazijos bendruomenei pamatyti ir suprasti jaunuolius, kurie mokysis, bendraus ir, tikimės, įsilies į gimnazijos bendruomenę.

Sidebar placeholder