Tyrimas: nuotaiką pakelia vairuotojai, kurie sustoja ir leidžia gatvę pereiti ne pėsčiųjų perėjoje

Tyrimas: nuotaiką pakelia vairuotojai, kurie sustoja ir leidžia gatvę pereiti ne pėsčiųjų perėjoje

Net 44 procentams respondentų daugiausia teigiamų emocijų kelyje sukelia, kai kito automobilio vairuotojas padėkoja galvos linktelėjimu, pakeldamas ranką ar avariniu signalu. 41 proc. respondentų nurodė, kad teigiamas emocijas jiems sukeltų avarinių situacijų sprendimas su šypsena, o ne pykčiu. Dažniausiai šią priežastį, kaip teigiamų emocijų sukėlėją, nurodė 18-25 metų asmenys. Šie jaunuoliai dar neturi ilgos vairavimo patirties ir puikių įgūdžių, tad neretai patenka į keblias ar net kurioziškas situacijas.

Tai parodė draudimo bendrovė BTA tyrimas, kas vairuotojams sukelia teigiamas emocijas.

„Bendradarbiavome su „Spinter tyrimais" ir apklausėme daugiau nei tūkstantį gyventojų iš visos Lietuvos. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad svarbu valdyti pyktį kelyje, nes taip galima išsaugoti ne vieną gyvybę. Užuot bandžius nedrausmingai persirikiuoti ar aplenkti kitą automobilį, vertėtų kelyje elgtis kultūringai ir taip išlaikyti teigiamas emocijas", - sakoBTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis.

BTA eksperto teigimu, daugeliui apklaustųjų teigiamas emocijas sukeltų eismo taisyklių kelyje paisymas. 38 proc. respondentų įvardijo, kad juos maloniai nuteiktų, jei parodžius posūkį, kitas vairuotojas juos užleistų. 36 proc. sakė, kad jiems svarbu, kai kiti vairuotojai netinkamai pasielgę atsiprašo.

Net 34 proc. apklaustųjų svarbu matyti kituose automobiliuose besišypsančius ir nuotaikingai besijaučiančius žmones. Respondentų teigimu, šis vaizdas jiems suteiktų teigiamų emocijų. Likę 30 procentų teigė, kad būnant pėsčiaisiais, jiems nuotaiką pakelia vairuotojai, kurie sustoja ir leidžia gatvę pereiti ne pėsčiųjų perėjoje.

Ne gyvybės draudimo bendrovės BTA klientų aptarnavimo tinklas - vienas plačiausių Lietuvoje. Šiuo metu veikia 107 bendrovės atstovybės, klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 400 darbuotojų. Pernai ne gyvybės draudimo bendrovė vidutiniškai per vieną mėnesį išmokėjo virš 2 mln. eurų, per vieną darbo dieną išmokėjo vidutiniškai po 100 tūkst. eurų arba per vieną darbo minutę vidutiniškai išmokėjo po 200 eurų draudiminių įvykių žaloms padengti. Šiais metais bendrovė pradėjo teikti naują paslaugą turto draudimo klientams - pagalbą namuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder