FNTT: įtariama, kad "Vilniaus energija" ir "Litesko" šilumos vartotojams padarė daugiau nei 10 mln. litų žalą

FNTT: įtariama, kad "Vilniaus energija" ir "Litesko" šilumos vartotojams padarė daugiau nei 10 mln. litų žalą

Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroro sprendimu baigtas ikiteisminis tyrimas, kuris buvo atliekamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje dėl vienų didžiausių Lietuvos šilumos ūkio monopolininkių "Vilniaus energijos" ir "Litesko" buvusių ir esamų vadovų galimo piktnaudžiavimo tarnybos padėtimi, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo ir sukčiavimo.

Įtariama, kad neteisėtai manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis buvo padaryta daugiau nei 10 mln. litų žala šilumos vartotojams.

FNTT balandį pranešė, kad "Vilniaus energijos" prezidentui ir "Icor" akcininkui Linui Samuoliui, "Dalkia Eastern Europe" valdybos pirmininkui ir prezidentui Žanui Sakrestui (Jean Sacreste), Vilniaus energijos" valdybos nariui ir „Icor" valdybos pirmininkui Andriui Janukoniui pareikšti įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės turtinės teisės įgijimo apgaule, didelės vertės svetimo turto iššvaistymo.

Vilniaus energijos" valdybos narys ir „Icor" valdybos pirmininkas A. Janukonis tuomet pareiškė, kad FNTT įtarimai, pareikšti tiek jam, tiek "Vilniaus energijos" prezidentui ir "Icor" akcininkui L. Samuoliui, tiek Ž. Sakrestui neturi jokio pagrindo.

„Pareikšti įtarimai tėra viešųjų ryšių akcija", - sakė A. Janukonis.

Pasak jo, FNTT įtarimus pareiškė dėl dviejų sutarčių, „Vilniaus energijos" su kita „Dalkia" antrine įmone, pasirašytų 2003 ir 2004 metais. Šiuos epizodus nuodugniai ištyrė Valstybės kontrolė, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ir specialiai tam sukurta Seimo komisija.

„Jokių pažeidimų nebuvo rasta, įtarimai yra tušti", - teigė A. Janukonis.

Anot jo, faktą, kad vykdoma viešųjų ryšių akcija, įrodo ne tik tai, bet ir pats įtarimų paskelbimas FNTT interneto svetainėje. Įprasta, kad FNTT neskelbia asmenų, kuriems reiškiami įtarimai, o nurodo tik inicialus.

A. Janukonio teigimu, FNTT rankomis taip pat kryptingai įgyvendinami valstybinio monopolisto „Lietuvos energija" ir bendrovės „Fortum" tikslai - sklandžiai šalinti iš kelio konkurentus.

„Specialiųjų tarnybų dėmesio sulaukėme būtent dabar, nes bendra „Icor" ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Reenergy" pradėjo procesinius veiksmus prieš vyriausybę dėl neteisėto atliekų jėgainės statybų blokavimo Vilniuje", - teigė A. Janukonis.

51 procentą „Reenergy" akcijų valdanti kompanija „Helvita Holdings" yra registruota Olandijoje, todėl bendrovė turi galimybę kreiptis ir į tarptautinį arbitražą, sakė A. Janukonis.

"Šie tyrimai yra susiję su visuomenei puikiai žinoma veikla, autorizuota įgaliotų valdžios atstovų ir vykusia jau daugiau kaip prieš 10 metų. Veiklą tikrino įvairios Lietuvos institucijos: Valstybės kontrolė, Valstybinė Kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ir Seimo audito komitetas. Tuo metu visos šios aukštos institucijos patvirtino visišką veiklos atitikimą Lietuvos įstatymams", - pareiškime pažymėjo Ž. Sakrestas.

- Jis pabrėžė, kad per pastaruosius 12 metų, kai laimėjo atvirą tarptautinį konkursą, „Vilniaus energija" yra investavusi apie šešis šimtus milijonų litų, šiuo metu įmonėje dirba apie tūkstantį darbuotojų. 

„Vilniaus energija" yra didžiausias Prancūzijos investuotojas Lietuvoje.

"Dėl to „Vilniaus energijai" ir jos atstovams yra nesąžininga ir žalinga tapti šios žiaurios ir šmeižikiškos kampanijos taikiniu. Šios kampanijos tikslai - staigus „Vilniaus energijos" investicijų žlugdymas ir bandymas eliminuoti iš ateities darbų Lietuvoje tyčia atveriant kelią jos konkurentams. Toks nepriimtinas ir diskriminuojamas elgesys tikrai nepadės pritraukti užsienio investuotojų Lietuvoje", - sakė Ž. Sakrestas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder