JAV investuotojai Lietuvoje mato dvi dideles problemas

JAV investuotojai Lietuvoje mato dvi dideles problemas

Užsienio investuotojams Lietuvoje yra patrauklūs aukštos kvalifikacijos darbuotojai, kuriuos jie kol kas gali nesunkiai rasti, LRT Radijui sakė ūkio ministras Evaldas Gustas, ketvirtadienį susitikęs su Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) verslo tarybos nariais.

Tarybai, kurios veiklą prieš dvejus metus Vašingtone inicijavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, priklauso 9 Lietuvoje investuojančios Amerikos įmonės: „Exelon Nuclear Partners“, „Fluor“, „Phillip Morris“, „Western Union“, „Strategic Staffing Solutions“, „Thermo Fisher Scientific“, „Parsons“, „Lilly“ ir „Johnson and Johnson“.

Susitikimai su užsienio investuotojais, anot E. Gusto, yra labai svarbūs mezgant kontaktus. Įmonių atstovai per susitikimus sužino, kas pasikeitė valstybės verslo aplinkoje, o tada investuoja arba rekomenduoja investuoti kolegoms.

Jau trečią kartą organizuojamame Lietuvos ir JAV verslo tarybos narių susitikime dalyvaujantys didelių amerikiečių įmonių atstovai jau yra investavę Lietuvoje arba planuoja tai daryti artimiausiu metu.

„Pavyzdžiui, „Thermo Fisher Scientific“ vykdo jau penktą investicinį projektą mūsų valstybėje, o „Western Union“ yra vienas didžiausių JAV investuotojų. Jie yra įdarbinę daugiau nei 1300 darbuotojų ir nuolat domisi, kaip Lietuvos vyriausybė žada gerinti verslo bei investicinę aplinką“, – LRT Radijui sakė E. Gustas.

Jo teigimu, investuotojus labiausiai domina tai, kad turime gausią aukštos kvalifikacijos darbo jėgą. Kartu ministras pripažino, kad investuotojai mūsų šalyje pastebi ir trūkumų, stabdančių investicijas: „Pagrindinė Lietuvos problema, anot investuotojų, yra nelanksti darbo santykių sistema. Antra problema – gan aukštas darbo jėgos apmokestinimas.“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder