Kinai laukia lietuviškų mėsos ir pieno produktų

Kinai laukia lietuviškų mėsos ir pieno produktų

Kinijos prekybos viceministras patikino čia viešinčią ūkio ministrę Birutę Vėsaitę, jog Kinija siekia, kad kuo greičiau būtų užbaigtas pieno ir mėsos produktų sertifikavimas ir būtų galima Lietuvos maisto perdirbimo įmonėms eksportuoti savo produkciją į Kiniją. Viceministras taip pat pakvietė Lietuvos verslą ir investuotojus dalyvauti Kinijoje vykstančiose parodose, tokiose kaip Kinijos tarptautinė investicijų ir prekybos paroda.

Ūkio ministrė susitikime informavo prekybos viceministrą Dziang Dzengvėjų (Jiang Zengwei), kad Lietuvos verslas pasiruošęs plėtoti pieno ir mėsos produktų eksportą į Kiniją, tačiau dėl ilgai trunkančio produktų sertifikavimo mūsų šalies maisto produktų gamintojai tokios galimybės dar neturi.

Ministrė B. Vėsaitė akcentavo gerą bendradarbiavimą politikos ir ekonomikos srityse, teigiamai įvertino bendradarbiavimą investicijų, prekybos ir turizmo srityse.

Kinijos prekybos viceministras pabrėžė, kad Kinijos vyriausybė skatina šalies kompanijų investicijas užsienyje ir vykdo kokybiškų prekių importo į Kiniją skatinimo politiką.

Kinijos prekybos viceministras sakė, kad šalis siekia skatinti prekybą ir investicijas su draugiškomis, tokiomis kaip Lietuva, valstybėmis.

Ūkio ministrė pakvietė Kinijos prekybos ministrą Gao Hučengą (Gao Hucheng) ir prekybos viceministrą Dz. Dzengvėjų apsilankyti Lietuvoje.

2012 m. į Kiniją Lietuvos verslininkai daugiausia eksportavo įvairių pramonės dirbinių (baldų, jų dalių, manekenų, elektrinių šviestuvų) - už 14,1 mln. eurų (21 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją), medienos ir jos dirbinių - už 12,9 mln. eurų (19 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją), augalinių produktų (vaisių ir riešutų, kviečių krakmolo) - už 9,4 mln. eurų (14 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją).

2012 m. iš Kinijos daugiausiai importuota mašinų ir mechaninių įrenginių, elektros įrenginių ir jų dalių - už 173 mln. eurų (33 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos), netauriųjų metalų ir jų dirbinių - už 65 mln. eurų (13 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos), tekstilės medžiagų ir tekstilės dirbinių - už 56 mln. eurų (10,6 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos).

Tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje 2012 m. gruodžio 31 d. sudarė 6,59 mln. eurų, Kinija užėmė 40 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, per metus Kinijos investicijų Lietuvoje padaugėjo 22,67 proc. Tiesioginės Lietuvos investicijos Kinijoje 2012 m. gruodžio 31 d. sudarė 3,14 mln. eurų. Kinija užėmė 21 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį užsienyje. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, per metus Lietuvos investicijų Kinijoje padaugėjo 18,36 proc.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder