Liberalcentristai pristatys vaikų prievolės išlaikyti savo tėvus įstatymo koncepciją

Liberalcentristai pristatys vaikų prievolės išlaikyti savo tėvus įstatymo koncepciją

Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija artimiausiu metu visuomenei pristatys parengtą Vaikų prievolės išlaikyti savo tėvus įstatymo koncepciją.

Liberalcentristų nuomone, įteisinus vaikų prievolę išlaikyti tėvus, gerėtų tėvų socialinė padėtis, būtų skatinamas solidarumas šeimoje, didėtų gimstamumas ir būtų skatinamas įsivaikinimas, sumažėtų teisminių ginčų dėl vaikų pareigos išlaikyti savo tėvus, mažėtų nedarbas, šešėlinė ekonomika, nusikalstamumas. Šis įstatymas būtų siūlomas ir kaip alternatyva pensinio amžiaus ilginimui.

Seimo LiCS frakcija mano, kad naujos koncepcijos nuostatos visuomenėje gali susilaukti nevienareikšmiškų atgarsių.

"Neabejoju, kad dalis visuomenės šią naujovę priims priešiškai. Vieni tikins, kad išlaikymas turi būti pagrįstas laisva valia. Bus abejojančių, ar vaikas privalo išlaikyti tėvus, jie šie prie jo ugdymo ir materialinės gerovės visai neprisidėjo arba ar iš šeimos išėjęs ir mokėti alimentus vengęs tėvas gali pretenduoti į išlaikymą. Tačiau noriu patikinti, kad, rengiant šią koncepciją, buvo apsvarstyti visi įmanomi variantai, nes žinant, kiek Lietuvoje yra skyrybų, neabejotinai daugumoje šeimų bus komplikuoti santykiai. Esu įsitikinęs, kad toks įstatymas reikalingas, ir esame pasirengę diskusijai", - sakė LiCS frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas. Pasak politiko, Civiliniame kodekse yra įtvirtinta tėvų ir vaikų tarpusavio išlaikymo pareiga, tačiau, remiantis teismų praktika, pastebima tendencija, kad ši pareiga labiau siejama su tėvų pareiga išlaikyti vaikus. Be to, Civiliniame kodekse nėra detalizuojama, kaip vaikų pareiga išlaikyti savo tėvus turėtų būti realizuojama.

V. Valkiūno teigimu, ateityje būtų siekiama nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kai iš pilnamečių dirbančių vaikų apmokestinamų pajamų (atskaičius mokesčius) kiekvienam iš tėvų būtų nuskaitoma po 5 proc. Išmoka būtų skaičiuojama nuo visų vaiko gaunamų apmokestinamų pajamų, išskyrus ligos, motinystės, tėvystės ir motinystės pašalpas.

Pagal Civilinį kodeksą įvaikinę vaiką globėjai laikomi vaiko tėvais ir jiems būtų taikomos visos įstatyme numatytos tėvų teisės ir pareigos.

"Jei tėvai gyvena skyrium arba yra išsiskyrę ir vienas iš tėvų, kuriam teismo sprendimu yra priteisti alimentai ir jis šią pareigą vykdo, tokiam tėvui ar motinai taip pat priklauso išlaikymas iš vaikų. Kai tėvai gyvena skyrium arba yra išsiskyrę ir vienas iš tėvų, kuriam teismo sprendimu yra priteisti alimentai ir jis šios pareigos nevykdo daugiau nei 1/3 apimtimi, tokiam tėvui ar motinai vaiko išlaikymas nepriklausytų", - sako liberalcentristai.

Koncepcijoje numatyti visi atvejai, kuomet vaiko prievolė išlaikyti tėvus nutrūksta.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder