Lietuvių baldininkai įžengė į Milaną

Lietuvių baldininkai įžengė į Milaną

Vienoje įtakingiausių tarptautinių baldų parodų - Milane vykstančioje "Salone internazionale del mobili" šiemet pirmą kartą sudalyvavo ir lietuviai. 50-ojoje parodoje pirmąja čia prisistačiusia Lietuvos įmone tapo SBA baldų kompanija.

Balandžio 12-17 dienomis Italijoje vykusioje parodoje apsilankė per 300 tūkst. lankytojų. Savo gaminius čia pristatė beveik 3 000 kompanijų.

Iš parodos grįžę SBA baldų kompanijos atstovai pasakojo, jog skirtingai nuo "Imm Cologne" parodos Kelne, vykstančios metų pradžioje, kur vyrauja vokiškas konservatyvumas, Milane kompanijos pristatydamos savo koncepcijas pateikė ypač originalių, įdomių bei meniškų sprendimų.

Turi ką pasiūlyti

SBA baldų kompanija yra didžiausia Baltijos šalyse grupė, vienijanti baldų gamybos įmones Lietuvoje ir Rusijoje - AB "Klaipėdos baldai", AB "Šilutės baldai", AB "Kauno baldai", UAB "Visagino linija", UAB "Germanika" ir UAB "Novo Mebel".

INTRECCIO yra elegantiška minkštų baldų kolekcija. Anot SBA baldų kompanijos dizainerių, ji yra tobula siekiantiems stiliaus pojūčio. Šioje kolekcijoje dera paprastos subalansuotos linijos ir šiltos tekstilės spalvos. Išskirtinis akcentas - dygsniuota tekstilė modernių formų porankiuose. Tai klasika su moderniomis linijomis, skirta stilingam poilsiui.

"Mūsų ekspozicija Milano parodoje buvo išdėstyta 100 kvadratinių metrų plote, ji viliojo originalia koncepcija ir apgalvotai išdėstytomis baldų ekspozicijomis. Naujausi SBA baldų kompanijos kūriniai, sukurti pasitelkiant ir užsienio dizainerius, neliko nepastebėti ir potencialių klientų. Parodoje buvo užmegzta ypač daug naudingų verslo kontaktų, kurie praplės pardavimų užsienyje kanalus", - sakė SBA baldų kompanijos generalinis direktorius Ričardas Kiaurakis.

SBA baldų kompanijos salonai Lietuvoje išsiskiria tuo, kad juose pristatomas pilnas gyvenamosios erdvės išdėstymas. Tokia pat koncepcija buvo pritaikyta ir Milano parodoje. Čia įmonė pristatė svetainės ir miegamojo baldų bei aksesuarų kolekcijas.

Stendą aplankė klientai iš Italijos, Graikijos, Rusijos, Prancūzijos, Belgijos, Ukrainos, tačiau sulaukta ir visiškai naujų, egzotiškų rinkų atstovų - iš Uzbekijos, Alžyro, Meksikos, Brazilijos, Indijos. Visi jie ne tik išreiškė palankią nuomonę apie lietuvaičių pasirodymą Milane, bet ir liko maloniai nustebinti pristatytomis kolekcijomis bei kainų ir kokybės santykiu.

FORM - moderni lentynų sistema, elegantiškas sprendimas mėgstantiems asimetriją. Speciali sienelės struktūra sudaro atvirų ir uždarų nišų kombinaciją. Lentynos funkcionalios ir estetiškos, skirtos laikyti daiktus atvirai ir paslėptus.


SBA baldų kompanija planuoja į šią Milano parodą vykti ir kitąmet, mat čia patekus ir puikiai pasirodžius, garantuojama galimybė pristatyti savo produkciją nuolat.

Kokios tendencijos?

Pasak SBA baldų kompanijos atstovų, Lietuva neiškrenta iš pasaulinio konteksto. Ši bei kitos pasaulinės baldų parodos parodė, kad lietuviai siūlo tai, kas šiuo metu yra populiaru.

Milano parodoje šiemet buvo pristatomos miegamojo, valgomojo bei svetainės baldų kolekcijos, kurių čia buvo pačių įvairiausių - nuo tviskančių prabanga klasikinių iki santūrumu, nuosaikumu spinduliuojančio skandinaviško moderno. Neapsieita ir be išskirtinio dizaino produktų, įdomių ar net drąsių spalvų derinių, netikėtų apdailų, medžiagų derinimų.

Parodoje lietuvaičių pastebėtos pasaulinės tendencijos byloja, jog šiemet galima viskas. Įvairovė vyrauja ne tik baldų, bet ir audinių, apdailų rinkoje. Viskas gali mirgėti akyse, spindėti deimantais ir briliantais arba atvirkščiai - pasižymėti žemės spalvomis, paprastais modeliais, itin švelnia spalvine gama.

SBA baldų kompanijos atstovų teigimu, Milano parodoje šiemet vyravo ne tik italų ypač mėgstama akį rėžianti balta spalva, bet ir mūsų akiai neįprastai atrodantys itin ryškūs ir įvairūs spalvų deriniai. Viename balde buvo galima išvysti net kelių itin ryškių spalvų mišinį.

"Maišykit viską kaip tik norit. Viskas leidžiama. Viskas galima", - toks galėtų būti šiuometinis baldų kūrėjų šūkis.

Fantazija neribojama ir renkantis apdailą - oda ant kietųjų baldų, ornamentai, skutinėjimai, iškilieji papuošimai ir t.t. Šiuo metu visose parodose pastebima dar viena tendencija - itin populiaru baldus puošti miesto žemėlapiais. Didelio miesto centro žemėlapis gali būti spausdinamas ant bet kokio gaminio - nuo sofos iki stalo.

SBA baldų kompanijos svetainės kolekcija STYLE pasižymi švarių formų klasikine elegancija. Jos formos sukurtos išpildyti specifines funkcijas, o sistema suteikia galimybę laisvai suplanuoti svetainės erdvę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder