Mažiausiai uždirbančių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų koeficientus siūloma didinti 5 proc.
„Šiuo metu ne tik darbininkų, bet ir kai kurių sričių specialistų bei įstaigų vadovų minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai yra minimalios algos dydžio. Todėl siekdami, kad kvalifikuotų darbuotojų atlyginimai nesusivienodintų su nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimais, siūlome, jog minimalūs tarnybinių atlyginimų koeficientai tarp pareigybių būtų didinami vidutiniškai po 5 procentus", - sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Vyriausybei pritarus šiam siūlymui, padidėtų visų mažiausiai apmokamų pareigybių darbuotojų minimalūs tarnybiniai atlyginimai. Anot ministrės tai reiškia, kad specialisto su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu minimalus tarnybinio atlyginimo schemos koeficientas didėtų nuo 2,5 iki 9,2 procento; specialisto, su aukštesniuoju išsilavinimu - atitinkamai nuo 1,1 iki 6,5 procento; tarnautojo - nuo 3,8 iki 4,7 procento. Taip pat tai suteiktų galimybę labiau įvertinti darbuotojų kvalifikaciją bei jų darbo sudėtingumą.
Papildomas valstybės biudžeto lėšų poreikis 2015 metams - 24,6 mln. eurų. 2015 metų valstybės biudžete šios lėšos numatytos.
Priėmus nutarimą bus įgyvendinta Vyriausybės programos nuostata, įtvirtinanti, kad atsigaunant ekonomikai reikia nuosekliai didinti viešojo sektoriaus, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimus, siekiant sumažinti darbo užmokesčio skirtumus tarp didžiausias pajamas gaunančių vadovų ir mažiausiai uždirbančių kvalifikuotų darbuotojų.
Rašyti komentarą