Čiaupus vonioje –  į šiukšlių dėžę?

Čiaupus vonioje – į šiukšlių dėžę?

Konkurencija tarp santechnikos gamintojų jau senokai persikėlė į kitą lygmenį: varžomasi ne dėl išskirtinio dizaino gaminių, bet dėl technologinių naujovių.

Sensoriniai maišytuvai jau senokai nieko nestebina, tačiau ši technologija kituose įrenginiuose dar veikia kaip naujiena. Gamintojai teigia, kad technologijos tobulinamos ne norint pasipuikuoti, bet tam, kad būtų patogiau naudotis įranga galutiniams vartotojams.

Funkcionalumas – pirmaujantis kriterijus

Taupyti resursus – labai svarbu, tad nemaža dalis santechnikos įrangos gamintojų inovacijas kūrė remdamiesi būtent šiuo principu. Bet tai buvo maždaug prieš penkerius metus ir pamažu pastebėta, kad vartotojams reikia daugiau.

„Šiandien dažnas turi galimybę naršyti interneto platybėse, pasidomėti perkamu daiktu, išgirsti kitų atsiliepimus, ne tik gamintojų pasigyrimus. Žmonėms rūpi, ar technologija iš tiesų inovatyvi, ar ji patikima, galiausiai – ar pats gamintojas patikimas.

Tačiau visi šie kriterijai nueina į antrąjį planą, jeigu paaiškėja, kad daiktas nėra funkcionalus“, – sakė Vokietijos santechnikos gamintojo „Grohe“ Baltijos šalių vadovė Sigita Avlosevičienė.

„Kaina lemia ne viską. Naujus namus įsirengiantiems gyventojams svarbu, kad įranga būtų patikima ir nesukeltų rūpesčių ją naudojant
– S.Avlosevičienė

Anot jos, pasitelkiant inovacijas bei dizaino naujoves, galima sukurti įspūdingai atrodančių produktų. Tačiau paaiškėjus, kad jais pernelyg sudėtinga naudotis, tokius gaminius tenka išimti iš rinkos. O funkcionalios ir patogios naudoti technologijos labai greitai paplinta ir sulaukia pripažinimo.

Daugeliui tikriausiai teko naudotis dušais, kuriuose sumontuoti sensoriniai maišytuvai – atrodo patogi, taupyti leidžianti naujovė. Tačiau įsivaizduokite situaciją, kai nusiprausėte po dušu, nusišluostėte, išsidžiovinote plaukus ir prisiminėte, jog pamiršote dušinėje šampūną. Siekiate jį pasiimti ir vėl sušlampate – mat suveikęs daviklis paleido duše vandenį. Ar tai funkcionalu?

Sensorinius maišytuvus iš tiesų kur kas patogiau naudoti ne gyvenamuosiuose namuose, bet viešuosiuose pastatuose, ypač mokyklose, vaikų darželiuose ar verslo centruose. Ne tik dėl vandens taupymo, bet ir dėl higienos.

Noras taupyti apsiverčia aukštyn kojomis

„Lietuvių tikrai negalima pavadinti bijančiais inovacijų. Anaiptol. Pavyzdžiui, mūsų siūloma „Smart control“ sistema tikrai pritapo. Jos veikimo principas tas, kad dušas įsijungia paspaudus mygtuką.

Lygiai taip pat sustabdomas vandens bėgimas. Vizualiai labai aiškiai išdėstytos mygtukų funkcijos, suklysti tikrai mažai galimybių. Dėl to tokius produktus mielai renkasi ne tik jauni, bet ir vyresnio amžiaus žmonės“, – sakė „Grohe“ atstovė.

Daug kalbama apie vandens taupymą ir dažnas vartotojas norėtų tai daryti. Tačiau sąmoningai atsisako dėl galimų nepatogumų. Pavyzdžiui, prausiantis po dušu vandenį galima užsukti tuo metu, kai muiluojamasi.

„Neužsukama dėl paprasčiausios priežasties – iš naujo reikės nustatyti vandens srovę, norimą temperatūrą. Nenorima „žaisti“, apsipilti per šaltu ar per karštu vandeniu, tad paliekama bėgti iš anksto nustatytos temperatūros srovė“, – paaiškino S. Avlosevičienė.

Atrodytų, kad vienasvirčius maišytuvus nesudėtinga sureguliuoti. Tačiau kur kas patogiau paspausti vieną mygtuką, kad iš maišytuvo galvutės imtų bėgti norimo stiprumo ir norimos temperatūros vandens srovė.

Būtent tokiu principu veikia „Smart control“ sistema. Pirkėjus taip pat sužavi tai, kad toks dušas veikia mechaniniu principu: jam nereikia nei maitinimo elemento, nei prijungti prie elektros tinklo.

Dizaineriai dar taria savo žodį

Grįžkime prie pirminio klausimo – ar mechaninis santechnikos prietaisų valdymas – jau praeitis? S. Avlosevičienė taip nemano. Antai vienasvirčiai maišytuvai vis dar populiarūs dėl paprasto valdymo ir kainos ir vargu ar bus greitai išstumti kitų technologijų.

„Sutinku, kad inovacijos vis labiau veiks mūsų gyvenimą, keis įpročius. Tačiau tikrai ne visas naujoves žmonės pamėgsta. Tas pats sensorinių maišytuvų pavyzdys – norima juos labiau populiarinti, plačiau diegti gyvenamuosiuose namuose, tačiau iškilus tam tikriems nepatogumams jie „neprigyja“ taip, kaip norėtųsi“, – sakė bendrovės „Grohe“ atstovė.

Pasak jos, inovacijos ne visada diktuoja madas. Dizaineriai irgi neleidžia savęs pamiršti – sukuria išskirtinio dizaino produktus, pavyzdžiui, maišytuvus praustuvams, kurie patraukia daugelio dėmesį.

Ir nesvarbu, kad maišytuvai valdomi dviem rankenėlėmis – vartotojui gražu ir technologijos to grožio negali užgožti.

Visgi senuosius išradimus taikant šioms dienoms, jie turi veikti nepriekaištingai – atskiros rankenėlės turi atsisukti ypač lengvai, turi būti paprasta nustatyti reikiamos temperatūros vandenį. Gamintojai tą žino ir stengiasi, kad lūkesčiai būtų pateisinti.

Keičiasi ne tik santechnikos prietaisų valdymas, bet ir gamybos būdas. Pavyzdys – 3D spausdintuvu atspausdintas maišytuvas. Tokio dizaino ir formos liejimo būdu išgauti neįmanoma. Nesvarbu, kad jis valdomas dviem atskiromis rankenėlėmis – ieškantys išskirtinumo kitokio nesirinks.

„Kalbant apie pasirinkimą – inovatyvūs produktai turi būti patikimi. Pastebėjome, kad vengiama rinktis prietaisus, kuriems valdyti reikalinga elektros srovė ar maitinimo elementai. Kyla nepatogumų. Jeigu produktas veikia išmaniai be papildomo maitinimo, juo tikrai labiau pasitikima.

Tokią išvadą darome matydami reakciją į išmaniuosius unitazus. Žmonės galvoja, kad jeigu dings elektra, jie negalės naudotis tualetu. Iš tiesų, jeigu dingsta elektra ar nusėda maitinimo elementai, inovatyviais prietaisais naudotis galima, tik gali nebeveikti kai kurios jų funkcijos“, – atkreipė dėmesį S. Avlosevičienė.

Kai kurie išmanūs santechnikos prietaisai gali būti valdomi išmaniaisiais telefonais, pavyzdžiui, minėtas unitazas.

Dalis pirkėjų iš pradžių suklūsta: nejau į tualetą reikės eiti su telefonu rankoje? Bet čia pat susizgrimba, kad būtent taip jie ir elgiasi.

Grįžta pakeitę mąstyseną

Bendrovės „Grohe“ atstovė S. Avlosevičienė teigė, kad laikai keičiasi ir dabar gyventojai neatsisako inovatyvių sprendimų, pamatę, kad jų kaina didesnė.

„Kaina lemia ne viską. Naujus namus įsirengiantiems gyventojams svarbu, kad įranga būtų patikima ir nesukeltų rūpesčių ją naudojant, nesugestų, nesukeltų vandentiekio avarijų.

Labai įdomu stebėti, kaip keičiasi žmonių mąstymas, kai jie pamato kitose šalyse keliamus reikalavimus ir supranta, kodėl taip daroma – dėl jų namų saugumo, dėl garantuotos ramybės“, – komentavo S. Avlosevičienė.

Anot jos, nors Lietuvoje santechnikos įrangos montavimo reikalavimai yra griežti, kitose šalyse yra ir griežtesnių.

Tai daroma siekiant apsaugoti gyventojus nuo galimų nuostolių. Ilgiau kitose šalyse pabuvoję ir namo sugrįžę žmonės nebesirenka pačių pigiausių įrenginių – jie prašo inovatyvių, su papildomomis apsaugomis, kad netektų vėliau mokėti už viso būsto remontą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder