Linas Kukuraitis: pašalpos neturėtų paskatinti žmonių mažiau dirbti

Linas Kukuraitis: pašalpos neturėtų paskatinti žmonių mažiau dirbti

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis neigia visuomenėje susiformavusią nuomonę, kad socialinė pensija skatins žmogų nedirbti, nemokėti mokesčių ir tikėtis, kad jis gaus pensiją, net didesnę už tuos, kurie dirbo ir mokėjo. Pasak ministro, pensija bus skirta tiems, kurie turi vienintelį pragyvenimo šaltinį - pensiją ir ta pensija yra gerokai mažesnė nei skurdo riba.

„Mūsų siūlomas sprendimas yra tiems, kurie turi teisę į pensiją. Vadinasi, jie turi minimalų stažą iki būtinojo, nuo 15 iki 30 metų. Jie dirbo ir užsidirbo teisę į pensiją, tačiau ta pensija yra tokia minimali, kad yra mažesnė negu skurdo riba. Taip pat yra išrenkami tik tie žmonės, kurie neturi jokių kitų pajamų, jokių kitų - valstybinių ar kitų - pensijų, jokių darbo užmokesčių“, - sakė L. Kukuraitis. 

Pensininkų, kurie gauna mažesnę pensiją nei 232 eurai, Lietuvoje yra 90 tūkst., taip pat Lietuvoje yra 5 tūkst. pašalpos pensininkų, kuriems pašalpos pensija padidės nuo 117 eurų iki 130 eurų.

„Pašalpos gavėjų Lietuvoje yra 95 tūkstančiai, dabar mūsų sprendimas yra pridėti jiems, tačiau pridėti taip, kad artintume juos prie skurdo ribos. Klausimas, ar dėl to, kad gaučiau pensiją iki skurdo ribos aš pradėčiau mažiau dirbti? Turbūt ne, tai neturėtų paskatinti žmonių mažiau dirbti, mažiau mokėti įmokų, nes mes sprendžiame tik skurdo problemą, tikrai tai neturėtų paskatinti žmogaus rinktis veltėdžiauti ar kita“, - sakė ministras.

Pagal Seime svarstomas Valstybinių pensijų įstatymo pataisas priemoka prie pensijos būtų taikoma nuo sausio 1 d., ir tai būtų vidutiniškai apie 20 eurų didesnės išmokos, mokamos apie 95 tūkst. žmonių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder