Analitikai nurodo, kad vidutinis kainoms susidarantis spaudimas gali priversti pareigūnus imtis papildomų priemonių ir sumažinti skolinimosi kaštus šalies verslo sektoriui, nes šiuo metu paklausa nusilpusi tiek užsienio rinkose, tiek ir šalies viduje.
Gegužę, lyginant su tuo pačiu ankstesnių metų mėnesiu, Kinijos vartotojų kainų indeksas kilstelėjo 1,2 proc. Dar balandį rodiklio pokytis sudarė kiek daugiau - 1,5 proc. per metus, antradienį pranešė Nacionalinė statistikos tarnyba. Infliacijos lygis buvo kiek silpnesnis nei tikėjosi rinkos analitikai, tiesa, Pekino siekis - šiais metais neleisti infliacijos lygiui perkopti 3 proc. ribos.
Gamintojų kainų indeksas gegužę, lyginant su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu, smuko 4,6 proc.; tokio pat dydžio krytis buvo registruojamas ir balandį, tiesa, rinkų analitikai tikėjosi kiek mažesnio rodiklio nuosmukio. Gamintojų kainos gegužę krito jau 39 mėnesį iš eilės, todėl dar 2012 metų kovą prasidėjęs procesas kuria produkcijos perteklių tokiuose šaliai svarbiuose sektoriuose kaip plieno liejimas ar cemento gamyba ir muša žemyn kainas.
"Duomenys silpnesni nei tikėjomės, aiškiai matyti, kad ekonomikos augimui susidaro spaudimas, kyla defliacijos grėsmė, - nurodo bendrovės "Mizuho Securities" ekonomistas Dzianguang Šenas (Jianguang Shen). - Jie taip pat suteikia daugiau įrodymų, kad būtina ir toliau švelninti monetarinę politiką".
Rašyti komentarą