Futbolo čempionatas masina klaipėdiečius
Futbolo čempionatas masina klaipėdiečius

Jau rytoj 18 val. Rusijos sostinėje Maskvoje rungtynėmis tarp šeimininkų ir Saudo Arabijos atstovų startuoja XXI pasaulio futbolo čempionatas, o nuo birželio 16 dienos (šeštadienio) futbolo karštinę lietuvaičiai savo akimis galės išvysti ir vos daugiau nei už 100 km - Kaliningrade. Taigi, nenuostabu, kad šis renginys masina klaipėdiečius, kurie autobusais ir nuosavais automobiliais planuoja vykti į šį išskirtinį sporto renginį.

"Tai išties neeilinė galimybė. Pasaulio futbolo čempionato ir šiaip jokio panašaus masto sporto renginio taip arti Klaipėdos nėra vykę. Nepasinaudoti tokia proga ir nepasigrožėti aukščiausio lygio futbolu - būtų nusikaltimas", - "Vakarų ekspresui" sakė būrys kalbintų klaipėdiečių, tarp kurių - Klaipėdos futbolo mokyklos vadovai Antanas Adomynas ir Audrius Žuta, Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Romualdas Jonaitis, "Atlanto" klubo generalinis direktorius Vacys Lekevičius, "Baltų" futbolo klubo treneris Rimantas Skersys ir Klaipėdos sporto entuziastas Vladas Kuizinas.

Pasaulio futbolo čempionato rungtynių metu sirgaliai atsidurs tarsi kitame pasaulyje - sustings laikas, darbo reikalai ir šeimos problemos tampa antraeilės, bus okupuoti barai ir lažybų punktai, liesis emocijos, pykčio ar pasitenkinimo proveržiai.

[CITATA]

Po rungtynių valandų valandas namuose, gatvėse, darbe bei pasilinksminimo vietose vieni su šypsena, kiti su liūdesiu veide aptarinės futbolininkų žaidimą, skaudžiausias klaidas, įspūdingiausius įvarčius ir gražiausius varžybų epizodus.

Susibūrė į grupę

Kaliningrade bus žaidžiamos ketverios pasaulio čempionato grupių rungtynės: birželio 16 d. (šeštadienį) 22 val. Kroatija - Nigerija, birželio 22 d. (penktadienį) 21 val. Šveicarija - Serbija, birželio 25 d. (pirmadienį) 21 val. Ispanija - Marokas ir birželio 28 d. (ketvirtadienį) 21 val. Anglija - Belgija.

Šios skirtingų grupių komandos žais 2018 metais pastatytame stadione "Kaliningrad Stadium", talpinančiame 35 tūkstančius žiūrovų.

Šios sporto arenos statybos darbai šiek tiek vėlavo - stadioną buvo planuota pabaigti 2017 metų pabaigoje, tačiau statybos nusikėlė ir į 2018 metų pradžią. Bet tai jau praeitis. Stadionas buvo testuotas balandžio vienuoliktąją per "Baltikos" ir Samaros "Krylja sovetov" rungtynes. Per jas buvo atvykusi ir oficiali FIFA delegacija, kuri gerai įvertino naująją areną.

Kaliningradas - vienas iš vienuolikos Rusijos miestų, kur vyks pasaulio futbolo čempionatas: pajėgiausios 32 valstybių futbolo rinktinės varžysis Maskvoje (dviejuose skirtinguose stadionuose), Sankt Peterburge, Kazanėje, Jekaterinburge, Samaroje, Žemutiniame Naugarde, Saranske, Volgograde, Rostove prie Dono ir Sočyje.

Tai bus pirmas kartas kai pasaulio čempionatas vyks Rusijoje bei pirmą kartą Lietuvos kaimynystėje - Kaliningrade.

"Nežinia, kada vėl taip arti Lietuvos ir Klaipėdos vyks toks puikus futbolo spektaklis. Šio čempionato laukiame jau nuo žiemos, kai įsigijome bilietus į rungtynes. Iš Klaipėdos futbolo mokyklos vyks 11 asmenų grupė. Norime pajusti tą atmosferą", - sakė Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius A. Adomynas ir jo pavaduotojas A. Žuta.

Jie Kaliningrade stebės Kroatijos - Nigerijos rungtynes, kurios vyks birželio 16 d.

"Bilietus internetu įsigijome jau prieš keturis mėnesius, taip pat internetu turėjome užpildyti savo duomenis, įkelti nuotrauką, paso kopiją, kad gautume sirgaliaus pasą. Tik tada, kai visas procedūras atlikome, į namus atsiuntė bilietus ir sirgaliaus pasą. Be jo į rungtynes negali patekti. Bilietų kainos svyravo nuo 165 iki 210 Amerikos dolerių", - aiškino A. Žuta.

TRIJULĖ. Trys Lietuvos atstovai - Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Romualdas Jonaitis (nuotraukoje kairėje), Klaipėdoje futbolininko kelią nuėjęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius (viduryje) ir anksčiau Klaipėdos "Atlante" rungtyniavęs telšiškis LFF generalinis direktorius Nerijus Dunauskas šiandien Maskvoje dalyvaus FIFA kongrese, o ketvirtadienį stebės čempionato atidarymo rungtynes tarp Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinių. Asmeninio archyvo nuotr.

Jis teigė, kad norėjo patekti į Belgijos ir Anglijos rungtynes, tačiau jau prieš keturis mėnesius buvo išgraibstyti visi bilietai.

"Pasitenkinsime tuo, ką gavome. Kaliningrade apsistosime su nakvyne, tad būtinai nueisime į fanų zonas, norisi pajusti visą mieste tvyrančią futbolo atmosferą. Turėtų būti įdomu", - sakė Klaipėdos futbolo mokyklos vadovai.

Jiems antrino ir šioje mokykloje treneriu dirbantis R. Skersys.

"Pasaulio čempionato rungtynes gyvai stebėsiu pirmą kartą. Turiu bilietus ne tik į Kroatijos ir Nigerijos rungtynes, bet ir į Ispanijos bei Maroko dvikovą. Džiaugiuosi, kad galėsiu pasimėgauti aukščiausio lygio futbolu. Tokia galimybė gali pasitaikyti tik kartą gyvenime, tad ją išnaudoti būtina", - akcentavo R. Skersys.

Pasak Europos meistrų rankų lenkimo prizininko, aktyvaus sporto aistruolio klaipėdiečio V. Kuizino, Kaliningradas per pastarąsias dienas itin išgražėjo.

"Nuolat darbo reikalais vykstu į Kaliningradą. Greitkelyje ir mieste apstu nuorodų į futbolo čempionatą, daug plakatų, didžiulių futbolo kamuolių, čempionato talismanų. Žmonės nuolat besišypsantys, malonūs. Išties jaučiasi šventinė čempionato atmosfera", - pasakojo klaipėdietis.

Dovana - bilietas į finalą

Klaipėdos "Atlanto" klubo generalinis direktorius V. Lekevičius teigė, kad birželio mėnuo jam itin įtemptas dėl klubo reikalų ir finansinės situacijos stabilizavimo, tad į Kaliningradą vykti kol kas neplanuoja.

"Labai norėčiau, bet yra daug problemų ir jas reikia išspręsti. Didysis pasaulinio lygio futbolas turės šiek tiek palaukti, turime išsikuopti savame kieme. Tikiuosi, kad pavyks išspręsti "Atlanto" finansinę padėtį ir jau liepos 15 dieną Maskvoje galėsiu ramiai mėgautis pasaulio čempionato finalu. Gimtadienio proga gavau du bilietus į finalines rungtynes. Vyksiu su žmona. Tikiuosi, kad finale žais šeimininkė - Rusijos rinktinė. Tai - puiki gimtadienio dovana (V. Lekevičiui birželio 25 dieną sueis 55 metai. - Aut. past.)", - kalbėjo V. Lekevičius.

Pasaulio futbolo čempionato finalinės rungtynės vyks Maskvos stadione "Lužniki", kuriame telpa 80 tūkstančių žiūrovų. Jis pastatytas 1956 metais, tačiau atnaujintas.

"Man pačiam jame teko varžytis 1983 metais Tautų spartakiadoje. Yra likę puikūs atsiminimai. Žinoma, kad stadionas nuo to laiko gerokai atsinaujinęs, tačiau bus smagu sugrįžti į jaunystės prisiminimus", - pabrėžė V. Lekevičius.

FIFA kongrese - klaipėdietiški akcentai

Šiandien Maskvoje vyks FIFA kongresas, kuriame dalyvaus tik po tris 211 valstybių atstovus.

Įdomu pastebėti, kad visi trys Lietuvos atstovai yra vienaip ar kitaip susiję su Klaipėda - Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Romualdas Jonaitis, Klaipėdoje futbolininko kelią nuėjęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius ir anksčiau Klaipėdos "Atlante" rungtyniavęs telšiškis LFF generalinis direktorius Nerijus Dunauskas.

PRISTATĖ. Maskvoje jau pirmadienį rinkosi pasaulio futbolo federacijų atstovai ir čia jiems buvo surengtas savotiškas čempionato pristatymas. Asmeninio archyvo nuotr.

"Dabar esu Maskvoje. Nuotaika - gera, tvyro šventinė atmosfera. Pirmadienį dalyvavome visų pasaulio federacijų susitikime. FIFA atstovai giria šeimininkus už puikų pasiruošimą. Kol kas viskas vyksta sklandžiai. Trečiadienį dalyvausime FIFA kongrese. Iš vienos šalies gali dalyvauti tik po tris žmones, tad man labai malonu, kad esu tarp tų trijų. Ketvirtadienį Maskvoje dalyvausime oficialiame čempionato atidaryme ir stebėsime čempionato atidarymo rungtynes tarp Rusijos ir Saudo Arabijos rinktinių. Laukia karštos, tačiau įsimintinos dienos. Man tikra garbė dalyvauti tokio lygio čempionate ir atstovauti ne tik Klaipėdai, bet ir visai Lietuvai. Kai grįšiu, galėsiu daugiau papasakoti ir pasidalyti įspūdžiais", - "Vakarų ekspresui" sakė R. Jonaitis.

"Vakarų ekspreso" kalbinti klaipėdiečiai prognozuoja, kad tarp čempionato favoritų bus prancūzai, brazilai, argentiniečiai, ispanai arba vokiečiai.

"Čempionate bus daug futbolo žvaigždžių. Futbolas - nenuspėjamas, gali būti ir netikėtumų. Nuo to sporto aistruoliams tik įdomiau. Juk kuo daugiau intrigos ir sportinio azarto - tuo geriau", - sakė jie.

Pasaulio čempionato rungtynes tiesiogiai iš Rusijos transliuos LRT televizija.

Sidebar placeholder