Išleistuvės: nuo finansinių sunkumų iki makiažus besidarančių vaikinų
Išleistuvės: nuo finansinių sunkumų iki makiažus besidarančių vaikinų

Šį savaitgalį prasideda abiturientų išleistuvių maratonas. Merginos siūdinasi sukneles, vaikinai dairosi kostiumų, o švenčių organizatoriai pluša norėdami moksleiviams surengti vakarą, kurio jie ilgai nepamirštų. Pagrindinėse Klaipėdos gimnazijose išleistuvių fiesta prasideda penktadienį ir trunka visą savaitgalį - iki sekmadienio.

Vytauto Didžiojo gimnazijos išleistuvių puotos organizatorė Jolanta Zabarauskienė teigė, jog ruošiant tokio tipo šventę netrūksta finansinių bėdų.

"Pinigų nėra daug. Visas šventės organizavimas atsiremia į pinigus, o kadangi viskas šiais laikais brangu, todėl ir išsitekti su lėšomis nelengva. Bet visi šventės organizatoriai kiek galėdami stengiasi padėti. Štai, pavyzdžiui, išsinuomotą salę puošime savo rankomis - patys lankstysime puošmenas, nes taip praktiškiau. Taupyti reikia", - sakė pokalbininkė.

J. Zabarauskienė pripažino, jog yra nemažai mokinių, kurie dalyvauti išleistuvių puotoje negali būtent dėl finansinių sumetimų. Suma vienam moksleiviui siekia 300 litų, o jei šventėje nori dalyvauti ir tėvai, turi sumokėti 50 litų už vieną asmenį.

"Pinigai nemaži, bet tiek daug jų reikia, kad padarytum įsimintiną renginį. O už tuos 50 litų svečio net pamaitinti neįmanoma. Juk viskas šiais laikais brangu, kainos auga, sumos susidaro didelės", - tikino šventės organizatorė.

Anot gimnazijoje besimokančios dvyliktokės Eglės Dambrauskaitės, mokykloje net buvo kilęs šurmulys, kodėl patys gimnazistai turi mokėti tokią didelę sumą, o svečias - ženkliai mažesnę.

"Bet taip buvo ir pernai", - konstatavo abiturientė.

Organizatorių samdosi patys

Kiek kitokia situacija Klaipėdos "Žemynos" gimnazijoje - anot vienos iš už išleistuves atsakingų šios švietimo įstaigos atstovų Linos Lukoševičienės, išleistuvių organizatorius yra samdomas, todėl su dideliais rūpesčiais nesusiduriama.

"Žinoma, sunkumų buvo iškilę ir mums - pavyzdžiui, yra klasių, kurios išvis nedalyvauja šventėje arba dalyvauja tik keli mokiniai iš visos klasės. Daug kas pasižada, jog dalyvaus, bet kai ateina laikas mokėti pinigus, jų neneša", - teigė ji.

"Žemynos" gimnazijos išleistuvių kainos kiek skiriasi nuo Vytauto Didžiojo gimnazijos - mokinys moka 250 litų už įėjimą, o štai svečias - dvigubai didesnę sumą nei Vytauto Didžiojo gimnazijoje - 100 litų.

Makiažus darosi ir vaikinai

Kol išleistuvių organizatoriai rūpinasi šventės rengimu, patys dvyliktokai po truputį okupuoja kirpyklas bei makiažo salonus. Žinoma, pagrindinis gražinimosi ritualas vyks pačių išleistuvių dieną, bet Klaipėdos grožio salonuose dirbantys asmenys teigė, jog išleistuvių puotai besiruošiančiųjų netrūksta ir dabar. O štai kitiems žmonėms savaitgaliui vietą grožio salone rasti bus sunku - kirpėjos bei makiažo specialistės bus užimtos išleistuvių vakaro dalyvių gražinimu.

Grožio salono "Viva" konsultantė Viktorija Drobenčiuk teigė, jog grožiu rūpinasi ne vien dailiosios lyties atstovės.

"Pasitaiko ir vaikinų, kurie ateina pasidaryti makiažo. Kai kurie nori paslėpti nelygią veido odą, kiti gi šiaip nori pasipuošti. Išleistuvių vakaras - juk tik vienas gyvenime", - sakė ji.

Konsultantės teigimu, makiažo bei šukuosenų tendencijos iš esmės nesikeičia - būdingas puošnumas, blizgumas, jaunatviškumas.

Nieko nauja ir išleistuvinių suknelių fronte. Anot miesto centre esančios moteriškų drabužių parduotuvės "Urpėja" pardavėjos Dianos Gvazdickienės, išleistuvinių suknelių paklausa išaugo nežymiai.

"Gal šiek tiek ir padaugėjo merginų, ateinančių rinktis suknelių išleistuvėms, bet nedaug. Didelio srauto nesulaukėme. Turbūt abiturientės linkusios pačios rūpintis suknelių siuvimu", - samprotavo pardavėja.

Sidebar placeholder