Klaipėdos uostininkai pričiupo uosto akvatorijos teršėją naftos produktais

Klaipėdos uostininkai pričiupo uosto akvatorijos teršėją naftos produktais

Siekdama nustatyti galimus teršalų, išsiliejančių uosto akvatorijoje, židinius, VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija naftos taršos aptikimo daviklius perkelia į potencialiai problemiškiausias vietas. Šis sprendimas jau duoda rezultatų – suveikus davikliui, pavyko užfiksuoti teršėją.

Suveikus prie Smiltelės upės žiočių sumontuotam naftos taršos aptikimo davikliui, Uosto direkcijos inspektorius nedelsiant nuvyko į įvykio vietą.

Čia buvo vykdoma bunkeravimo operacija ir aptikta, kad jos metu į akvatoriją prie krantinės pateko nežymus kiekis teršalų. Apie incidentą informuoti Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

„Net keletas litrų naftos produktų, patekusių į akvatoriją, gali pridaryti daug bėdos, nes teršalai akimirksniu pasklinda. Stiprindami taršos prevenciją, perkeliame naftos taršos aptikimo daviklius į galimai problemiškiausias vietas, kad galėtume dar operatyviau reaguoti ir nustatyti teršalų židinius.

Akivaizdu, kad šis sprendimas pasiteisina – teršėjai bus užfiksuoti, tikimės, jog taip pavyks užkardyti teršalų patekimą į akvatoriją,“ – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Iš viso įvairiose uosto vietose yra sumontuota 11 naftos aptikimo įrenginių. Daviklių tinklas išdėstomas ne tik uosto pusėje, bet keletas jų bus įrengta ir keliuose Smiltynės pusės taškuose.

Tai leis užfiksuoti teršalus, patenkančius į uosto akvatoriją iš Kuršių marių. Taip pat naftos aptikimo daviklis yra sumontuotas ir prie Dangės žiočių, siekiant, kad tarša nepatektų į akvatoriją iš upės.

Šie davikliai gali užfiksuoti benzino, dyzelino, tepalų, naftos dėmes. Joms priartėjus prie detektoriaus, šis sureaguoja – perduoda signalą į Uosto direkcijos dispečerinę. 

Nustačius taršą, Uosto direkcijos dispečeris nedelsdamas informuoja visas atsakingas tarnybas: Jūrų gelbėjimo koordinacinį centrą, aplinkosaugos ir kitas institucijas.

Jeigu teršalai pasklinda uosto akvatorijoje, jų likvidavimo darbus atlieka Uosto direkcijos tarnybos. Incidentų aplinkybes bei teršėjus aiškinasi aplinkosaugos institucijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder