Valstybinę vidaus vandenų laivybos inspekciją nutarta prijungti prie Lietuvos saugios laivybos administracijos (LSLA).
Tai tapo galima ketvirtadienį Seimui priėmus Vidaus vandenų transporto kodekso ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas.
Valstybinė vidaus vandenų laivybos inspekcija prie Lietuvos saugios laivybos administracijos jungiama nuo liepos 1 dienos.
Už Vidaus vandenų transporto kodekso pataisas balsavo 78 Seimo nariai, prieš - 2, susilaikė 24. Lydimojo įstatymo pataisas parėmė 92 Seimo nariai, prieš nebuvo, susilaikė 7.
Prijungiant Valstybinę vidaus vandenų laivybos inspekciją prie Lietuvos saugios laivybos administracijos bus formuojama ir įgyvendinama bendra saugios laivybos politika jūroje ir vidaus vandenyse, bus atsisakyta bendrų padalinių, sumažės transporto parkas, bus peržiūrėtas ir sumažintas pareigybių skaičius.
Minėtas įstatymų pataisas dar turi pasirašyt prezidentė, apie tai turi būti paskelbta "Valstybės žiniose“, tik tada jos pradės galioti.
Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis turės patvirtinti naują LSLA struktūrą, kurioje bus numatyti ir inspekcijos padaliniai. Dabar LSLA turi 9 struktūrinius padalinius, prie jų bus pridėti trys nauji skyriai - Vidaus vandenų laivybos kontrolės, Vidaus vandenų registro ir techninių apžiūrų ir Vidaus vandenų laivavedžių egzaminavimo. Tačiau kol nėra Vyriausybės nutarimo, administracija negali pradėti vykdyti jokių veiksmų.
Vyriausybė turės pradėti daryti savo nutarimų pakeitimus, nes iki šiol ji neturėjo pagrindo juos keisti. Vyriausybė turės patvirtinti maksimalų leistiną LSLA etatų skaičių. Dabar administracija neturi specialistų, kurie galėtų vykdyti vidaus vandenų priežiūros funkcijas.
Kadangi inspekcija likviduojama, jos darbuotojai yra atleidžiami, o LSLA, kai bus patvirtinta jos struktūra ir etatai, siūlys jiems užimti tam tikras pareigas.
"Iš esmės keičiasi tik inspekcijos pavaldumas. Iki šiol ji buvo tiesiogiai pavaldi Susisiekimo ministerijai, dabar trys jos skyriai bus administracijos struktūriniai padaliniai. Visas inspekcijos darbas ir jos atliekamos funkcijos nesikeis“, - sakė LSLA direktorius Evaldas Zacharevičius.
Nuo liepos 1 d. turėtų nebelikti Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos pavadinimo, būti išduodami dokumentai, blankai su LSLA rekvizitais bei pasirašyti ne inspekcijos viršininko, o administracijos direktoriaus.
Tačiau laivavedžiai ar kiti interesantai nuo liepos 1 d. gaus tas pačias paslaugas, kurias teikė inspekcija iki šiol. Jiems iš esmės niekas nesikeis ir jie bet kuriuo atveju nenukentės.
Rašyti komentarą