„Klaipėda Piano Masters 2017“ artėja link kulminacijos

„Klaipėda Piano Masters 2017“ artėja link kulminacijos

Išskirtinis, pirmąkart vykstantis pianistų festivalis „Klaipėda Piano Masters 2017“ (KPM 2017) artėja kulminacinio taško link. 20 jaunųjų pianistų iš Baltijos valstybių, Vokietijos, Rumunijos, Bulgarijos, Moldovos, Čekijos, Kanados ir net Meksikos tobulėja itin profesionalios festivalio komandos dėka.

Kuo festivalis išskirtinis? KPM 2017 paskaitų įvairiapusiškumu ir intensyvumu neturi analogų Baltijos valstybėse. Šios idėjos sumanytojas ir organizatorius – žymus pianistas Gintaras Januševičius, kuris padeda jauniesiems atlikėjams siekti universalumo, plataus akiračio ir erudicijos.

Mažieji koncerto klausytojai išgirstus kūrinius pavertė meno kūriniais. Jono Šopos nuotr.

KPM 2017 dalyviai kasdien yra skatinami išlipti iš komforto zonos ir savu kailiu patirti tai, ką išgyvena ryškiausi pasaulio atlikėjai. Vienas iš tokių iššūkių – improvizuotas interviu su Gerūta Griniūte, žinoma Lietuvos publikai kaip 2016 m. nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos veidas, LRT Kultūra laidos „Visu garsu“ ir LRT Klasika laidų „Muzikinis pastišas“ bei „Pakeliui su klasika“ vedėja. Keturios meistriškumo kursų dalyvės, išklausiusios G. Griniūtės paskaitą „Elgesys ir kalbėjimas scenoje“, įgytas žinias turėjo pritaikyti atsakinėdamos į netikėtus klausimus, reaguodamos į žurnalistės besikeičiančias emocijas. Tai buvo ne tik naudinga patirtis, bet ir smagiai praleistas laikas kartu.

Įsimintina buvo ir liepos 26 d. Eduardo Balsio menų gimnazijos koncertų salėje įvykusi G. Januševičiaus paskaita „Asmeninės vadybos pagrindai“, kurioje jis pristatė svarbiausius aspektus, lydinčius atlikėją visos karjeros metu, akcentavo profesionalumo, darbo kokybės svarbą. G. Januševičius savo energija, pozityvumu bei kūrybingu požiūriu įkvėpė, motyvavo savo pastangomis siekti svajonių išsipildymo.

Taip pat įpusėjo KPM 2017 dalyvių šešių koncertų turas po Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją. Jaunieji pianistai jau skambino Palangos Kurhauze, Plungės Žemaičių dailės muziejuje bei Platelių meno mokykloje. Atlikėjus dar bus galima išgirsti liepos 29 d. 19 val. „Jūros šventės“ teatrinio veiksmo gatvėje besivaržančius interaktyviame pianistų konkurse „Jūros šventės pianistų taurė“, taip pat liepos 30 d. 18 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos Didžiojoje salėje vyksiančiame Gala koncerte.

KPM 2017 pianistai Plateliuose. Jono Šopos nuotr.

Neeilinis pasirodymas pianistų laukia šįvakar, liepos 28 d.: Klaipėdos Atgimimo aikštėje 21 val.  įvyks pasaulinė premjera – sutrumpinta A. de Saint-Exupéry  istorijos apie Mažąjį princą versija, apipinta prancūzų kompozitorių fortepijoninėmis miniatiūromis. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas, aktorius Vaidotas Martinaitis ir 25 pianistai atkurs ypatingą kūrinio atmosferą ir kartu su klausytojais nukeliaus į „Mažojo princo“ apmąstymų pasaulį.

Festivalio naujienas galima sekti „Facebook“ („Klaipėda Piano Masters“) ir interneto svetainėje www.kpm.lt.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder