Dangėje išbandyta išmani vandens transporto priemonė

Dangėje išbandyta išmani vandens transporto priemonė

Uostamiestyje gaminamas unikalios vandens transporto priemonės prototipas šią savaitę buvo testuojamas upėje.

Sėkmingai Danės „egzaminą“ išlaikiusio „Popa Boat“ autorius - Tomas Vėlius. 

Plati užmojų geografija

„Popa Boat“ yra išmani, elektra varoma vandens transporto priemonė. Lėtaeigis, apie 10 km/h išvystantis laivas pasižymi paprastu valdymu – elektrine vairalazde arba mobiliuoju telefonu, naudojant bluetooth sąsają. Startuolis yra užsibrėžęs vystyti autonominio „Popa Boat“ veikimo galimybes.

Inovatyvi transporto priemonė pretenduoja tapti išmaniu naujos kartos vandens taksi, kurį didžiųjų miestų gyventojai galės patogiai išsikviesti naudodamiesi mobiliojo telefono programėle bei nuvykti į norimą vietą aplenkdami dusinančias transporto spūstis. Papildomos nišos – turizmo ir pramogų sektoriai. Pritaikymo galimybes aktyviai analizuojančio T. Vėliaus žvilgsnis krypsta gerokai toliau gimtosios Klaipėdos – į Amsterdamą, Kopenhagą, Oslą, Berlyną.

Intensyvus darbas kuriant ir tobulinant „Popa Boat“ prototipą verda jau apie pusmetį.

Drąsina „Be involved“ herojai

Tomas neslepia, kad siekiant savo vizijai suteikti apčiuopiamą formą finansiniai ištekliai yra vienas didžiausių iššūkių. „Kita vertus, riboti resursai tampa ir paskata augimui. Neturėdamas galimybių užsisakyti ar įsigyti tam tikrų paslaugų, esi priverstas savarankiškai domėtis ir įsigilinti į daugelį įvairių dalykų“, – pabrėžia inovatorius.

Verslo startui reikalingų žinių ir motyvacijos UAB „Popa LT“ įsteigęs T. Vėlius sėmėsi ir bendraudamas su panašiais į save startuoliais – tokią galimybę suteikia „Be involved“ seminarai, organizuojami projekto „Pasiruošęs verslui!” (Ready for Business/ ReforB ) rėmuose. Šiame projekte KMTP dalyvauja su penkiomis kitomis Latvijos ir Lietuvos įstaigomis bei organizacijomis.

„Be involved“ seminaruose savo unikaliomis patirtimis abiejų šalių atstovai dalijasi drąsindami vieni kitus, be nutylėjimų apie sunkumus, kuriuos teko įveikti. „Kai kažkas nepavyksta, to nebevadinu klaidomis. Man tai – tiesiog virtinė bandymų siekiant geriausio įmanomo rezultato“, – sako „Popa Boat“ kūrėjas. Apie savo startuolį jis pas turėtų papasakoti ir galbūt paskleisti naują veržlumo virusą „Be Involved“ seminare, vyksiančiame Klaipėdoje liepos mėnesį.

Vilnius taps tramplinu?

Gegužės 9 d. įvykęs prototipo testavimas Dangės upėje T. Vėlių ir jį palaikančius bendražygius nuteikė optimistiškai – elektronika nepavedė, buvo įsitikinta, kad laivas pakankamai stabilus, komanda taip pat testavo jo greitį bei manevringumą plaukiant pasroviui ir prieš srovę.

Prekybą šiomis vandens transporto priemonėmis norima pradėti jau šiemet. „PoPa Boat“ gali pasiūlyti išties naudingą ir dėmesio vertą sprendimą miestams, kurie siekia tapti išmaniais – nori efektyviau organizuoti viešąjį transportą, ieško aplinkai draugiškų ir padedančių laiką taupyti sprendimų. Miestų vandens arterijos ir judėjimui jose pritaikytas inovatyvus transportas šiuo aspektu gali būti itin vertingi“, - akcentavo T. Vėlius.

Jau gegužės 17 d. „PitchBattle“ metu klaipėdietis turės progą tuo įtikinti investuotojus iš užsienio, komisiją bei visą „Startup Fair 2018“ publiką. Ruoštis šiam išbandymui padedanti KMTP komanda kviečia ir kitus Vakarų Lietuvos startuolius nepraleisti galimybės nemokamai nuvykti ir įsilieti į šurmulį, kuris užlies „Vilnius Tech Park“ erdves. Dvi dienas čia vyksianti „Startup Fair“ siekia tapti pagrindiniu startuolių renginiu Lietuvoje ir kaimyniniuose regionuose, pritraukiančiu rizikos kapitalo fondus ir inovatyvius startuolius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder