Bėgimas "Sveikame kūne - sveika siela", kurį organizavo Klaipėdos universiteto (KU) Filosofijos ir kultūrologijos katedra bei Sveikatos mokslų fakultetas, mieste vyko pirmąsyk. Tačiau tradiciją žadama tęsti.
"Filosofijos mokslas atsirado Graikijoje. Tačiau šios šalies gyventojai mylėjo ne tik išmintį, bet ir sportą. Taigi nusprendėme šią dieną paminėti užbėgdami laipteliais į patį aukščiausią, 112 metrų gyvenamąjį pastatą visoje Lietuvoje. Idėją sugalvojo mūsų katedros studentai, o mes, dėstytojai, nusprendėme prisidėti ir ją realizuoti", - sakė viena iš organizatorių, KU Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėja, prof. dr. Dalia Marija Stančienė ir pridūrė, kad pagrindinis šventės tikslas yra ne pasivaržyti, o parodyti ištvermę.
PIRMASIS. "Būčiau ir daugiau galėjęs bėgti. Net nustebau, kai pamačiau finišą", - kalbėjo pirmas laiptais užkopęs į "Pilsoto" pastatą Gvidas Montvilas.
Tarp pasiryžusiųjų bėgti buvo ir Dragūnų bataliono kariai, ir studentai, ir moksleiviai. Jauniausias bėgikas buvo dvylikametis. Dalyviai startavo ne visi kartu, bet po vieną, kas pusę minutės. Organizatoriai neragino susirinkusių jaunuolių būtinai bėgti - siekiant išvengti traumų, buvo galima tiesiog eiti. Svarbu buvo tik užkopti iki pat pastato viršaus. Atgal dalyviai nusileido liftu.
Anot jaunuolių, bėgti iki pusės pastato aukščio, maždaug iki 16 aukšto, buvo gana lengva, tačiau vėliau greitis labai sulėtėjo, jėgos pradėjo sekti.
Pirmieji trys greičiausiai finišą pasiekė kariai. Per 4 min. ir 7 sek. 700 laiptelių užkopė Gvidas Montvilas, 4 min. ir 23 sek. - Jonas Smailys, 4 min. ir 26 sek. - Kazys Andrijauskas.
Paklaustas, kas padėjo greičiausiai įveikti iššūkį, G. Montvilas atsakė, jog paslaptis slypi kario ištvermėje. Pastaraisiais metais jis retai dalyvauja maratonuose ar kitose masinėse varžybose. Fizinę parengtį padeda išlaikyti rytinė mankšta bei kasdienis bėgimas.
"Būčiau galėjęs ir aukščiau bėgti. Net nustebau, kai pamačiau finišą. Atrodė, kad prabėgau labai greitai", - kalbėjo karys.
Rašyti komentarą