Naktį iš penktadienio į šeštadienį Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarko skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio darbuotojai, pasitelkę į pagalbą porą policininkų, vėl organizavo reidą, trukusi nuo 22 iki 3 val., lankėsi minėtose gatvėse ir bandė išsiaiškinti, iš kur būtent sklinda triukšmas, kokie daromi Klaipėdos miesto triukšmo prevencijos taisyklių pažeidimai ir viešosios rimties trikdymai. Taigi savivaldybės darbuotojai tęsia savo donkichotišką kovą su vėjų malūnais.
Buvo gautas skundas, kad Jūros g.5 atsidariusios naktinės parduotuvės, vadinamos girdykla, klientai čia pat šlapinasi, triukšmauja. Reido metu, toks pažeidimas neužfiksuotas. Klientų nebuvo, pats pardavėjas sakė triukšmadarius išvaikąs.
Gautas skundas iš buvusio policijos bendrabučio Žvejų g.5, esą pirmame aukšte keliamas triukšmas naktimis, rūkoma. Patikrinimo metu to nebuvo. Namo gyventojas net suabejojo, ar nebuvę triukšmadariams pranešta apie reidą.
Taksistas pasipiktino
Šiemet gegužės pabaigoje Žvejų gatvėje pastatyti ženklai, perspėjantys, jog nuo 9 iki 23 val. sustoti draudžiama. Reido metu savivaldybės darbuotojai ant automobilių pridėliojo įspėjimų apie baudas. Pasak minėto poskyrio vedėjo Viliaus Valio, pastaruoju metu kasdien dėl šio pažeidimo nubaudžiama 10-15 žmonių. Pirmą kartą bauda – 50 Lt, o antrą -100-300 Lt.
Reido metu vienas taksistas labai piktinosi savivaldybės darbuotojais, kad jie nieko neleidžia. Esą gatvėje savivaldybės leidimu pristatyta dėžių, turėjo omenyje lauko kavines. Tai jos jiems trukdo dirbti, nes taksi galėtų sustoti kitoje pusėje gatvės. „Nei įvažiuoti negalima, nei keleivių atvežti, o leidimai išduodami. Kas čia vyksta, ką jūs darote ? Diskriminuojate liaudį? Tie, kuria čia gyvena, tegu nusiperka butus užmiestyje, jeigu jiems nepatinka. Čia važiavo mašinos ir važiuos. Pilnas miestas mašinų. Mes skųsimės ir savivaldybei, ir auksčiau“, - piktinosi taksistas.
Gyventoja apsiverkė
Kurpių g. 3 gyventojai šaukiasi pagalbos, nes naktinis klubas atidarytas vos ne po jų langais.
Viena šio namo gyventoja net apsiverkė pasakodama, kokias kančias tenka patirti. Mat kitoje pusėje gatvės yra naktinis klubas „Batman“, į kurį, jos manymu, visi ateina prisibaigti ir čia esanti baisi girdykla. 2-3 val. nakties prasideda orgijos, trileriai - sustoja taksi mašinos, leisdamos garsią muziką, vyksta šokiai, keikiamasi, vemiama, šlapinamasi, kyla muštynės. Kartą sulėkė dvi greitosios, trys policijos mašinos. Baisiausia moteriai, kad iš barų išeina labai girti vaikai, šešiolikmečiai. Jai reikia su vyru reikia anksti keltis ir eiti į darbą. Moteris sakė, kad tai kartojasi ne tik kiekvieną savaitgalį, bet kiekvieną mielą dieną. Vokiečiai turistai galvas kraipo, kaip čia žmonės galintys gyventi. Gyventojai rašo skundus, vos ne kiekvieną vakarą skambina policijai. Anksčiau, kai toje vietoje buvęs kitas baras, triukšmo norma jos bute buvo viršijama 9 kartus. Tas baras buvo uždarytas. Buvo ramu gal 7 mėnesius ir vėl atidarė naktinį klubą, nors gyventojams buvo paaiškinta, jog čia busią svečių namai. „Kodėl mes, čia gyvenantys nuo seno, čia gimę, turėtume išsikraustyt? Kodėl duotas leidimas steigti naktinį klubą vos ne po namo langais nesuderinus su gyventojais? Niekur taip pasaulyje nėra kaip čia“, - piktinosi moteris.
Tačiau reido metu to baisaus triukšmo, apie kurį pasakojo moteris, tikrintojams nepavyko užfiksuoti. Palyginti viskas vyko gana ramiai.
Jaunimas neturi kur eiti
Kalbinti jaunuoliai Tomas ir Jonas aiškino, kad Klaipėdoje jaunimui nelabai yra kur nueiti, esą Vilniuje gali kur nori ten triukšmauti. „Kažkokia nesąmonė. Mes ateiname į barą „Batman“, „Amigo“ ir jau priekaištai dėl triukšmo. Tai kur mums eiti?“ – klausė Tomas. Pasak Jono, „Batmano“ kainos labai geros, todėl visi į jį ir eina.
Pasak jaunuolių, norint panaikinti triukšmą, reikėtų barus iškelti iš senamiesčio. Tačiau, jų manymu, toli nuo miesto centro barai nebūtų patrauklūs. Senamiesčio atmosfera visai kitokia, jis turi specialią aurą, todėl žmonės jame ir buriasi. Čia vyksta naktinis gyvenimas, barų lankytojai migruoja iš vieno baro į kitą.
Kiti jaunuoliai, sužinoję apie reidą, piktinosi tuo, kad miesto savivaldybė esanti nusiteikusi prieš jaunimą.
„Tokia problema yra visame pasaulyje. Miesto centre niekas negyvena. Jame yra biurai ir restoranai. Gyveni centre, sutik su triukšmu. Pasiėmei butą prie geležinkelio, nepyk, kad traukiniai važinėja. Apsigyvenai senamiestyje, žinok, bus pilna restoranų, bus triukšmo. Ten, kur yra triukšmas, žmonės negyvena. Senamiestis triukšmavo nuo senų laikų ir jame buvo restoranų, tik tarybiniais laikais jie užsidarydavo gana anksti“, - kalbėjo Richardas, atstovaujantis barų savininkams.
Situacija kiek geresnė
Reido metu budėję policininkai sako, kad situacija nėra tokia baisi, kaip žmonės piešia - bare įrengta izoliacija - dvigubos durys, lankytojai išleidžiami parūkyti į kiemą, o ne į gatvę. Pasak policininkų, triukšmas sklinda ne tiek iš barų, kiek jį kelia iš baro į barą migruojantys lankytojai. Gyventojai skųsdamiesi visada nurodo barus, o dėl jų, pasak policininkų, problemų jau sumažėjo.
Reido metu nustatyta, kad Žvejų gatvėje statomi automobiliai ten, kur stovėti yra draudžiama, prie barų privažiuoja taksi ir neišjungę variklių laukia klientų. Visi pažeidėjai buvo užfiksuoti ir bus patraukti administracinėn atsakomybėn.
„Tiek Žvejų, tiek Kurpių gatvės gyventojai patiria problemų dėl triukšmo. Išeinat ir barų lankytojams girdisi garsi muzika, važiuodami automobiliai sukelia triukšmą, praeiviai irgi jį kelia. Atsakingas baro, keliančio triukšmą, asmuo bus iškviestas į skyrių pasiaiškinti. Vis dėlto stebime šiokį tokį situacijos pagerėjimą, bendras triukšmo fonas senamiestyje mažesnis “, - teigė V. Valys.
Po 23 val. prekyba lauko kavinėse draudžiama. Per reidą barmenai buvo įspėti.
Vieną labai girtą vyriškį, gulėjusi ant suoliuko Danės upės krantinėje ir negalėjusį pasakyti nė kur gyvena, policininkai išsivežė. Buvo pavojinga jį palikti, nes galėjo tapti nusikaltimo auka ar galėjo įkristi į Danės upę. Jam bus surašytas protokolas.
Labiausiai tiek savivaldybės darbuotojams, tiek policininkams reido metu užkliuvo baras Žvejų g. 10. Teko raminti ir šūkaujančius jaunuolius.
Dabar reido dalyviai analizuos savo surinktą medžiagą, kviesis atsakingus asmenis , surašys protokolus, bus skiriamos baudos.
Jeigu nustatomas viešosios rimties trikdymo pažeidimas gresia iki 300 Lt bauda, jeigu triukšmo prevencijos taisyklių pažeidimai – net iki 1000 Lt.
Rašyti komentarą