Į mokyklas - viešuoju transportu arba dviračiu?
Į mokyklas - viešuoju transportu arba dviračiu?

Moksleivių atvežimas į švietimo įstaigas automobiliu itin smarkiai prisideda prie spūsčių susidarymo ir taršos uostamiestyje. Tad Klaipėdos miesto savivaldybė, siekdama išsiaiškinti, kas paskatintų tėvus aptarti su savo vaikais pasirinkimą vykti į mokyklą ne automobiliu, o viešuoju transportu ar kitu darniu būdu, surengė apklausą. Tėvus nustebino tai, jog apklausoje galima pasirinkti tik vieną atsakymą.

Minėtoje apklausoje galima rinktis vieną iš 7 atsakymų variantų (dviračių saugyklos prie mokymo įstaigos; didesnė dviračių takų plėtra iki pat mokyklų; didesnės dviračių nuomos galimybės; geresnė dviračių takų priežiūra žiemą; dviračių takų įrengimas tarp Klaipėdos rajono ir Klaipėdos miesto; greitesnis viešasis transportas; dažniau kursuojantis viešasis transportas iš Klaipėdos rajono į Klaipėdą), taip pat laukelyje galima įrašyti ir savo variantą.

Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Laura Tarozienė pabrėžė, jog, svarstant apie vaikų vykimą į ugdymo įstaigas darniu būdu, didžiausias tėvų prioritetas - vaikų saugumas.

"Mane nuliūdino, kad apklausoje galima pasirinkti tik vieną atsakymą iš visų galimų, nors tikrai pažymėčiau bent keletą iš jų. Didžiausia bėda, kad mokyklų prieigose nėra kur laikyti dviračių, nėra stovelių arba jų yra nedaug. Kadangi daugelis mokyklų yra gyvenamuosiuose rajonuose, arti daugiabučių, tai eismas čia pakankamai intensyvus, ypač rytais, kai tėvai veža vaikus į mokyklas, tad vaikams tikrai nesaugu važiuoti dviračiais", - sakė L. Tarozienė.

Ji taip pat pastebėjo, jog viešojo transporto alternatyva ne visada yra patogi, nes autobusų stotelės dažniausiai yra tik pagrindinėse miesto gatvėse.

"Viešasis transportas važiuoja tik pagrindinėmis miesto gatvėmis, pavyzdžiui, pietinėje miesto dalyje iki "Vyturio" progimnazijos, Prano Mašioto ar Liudviko Stulpino progimnazijų, atvažiavus autobusu, dar reikia gerokai paeiti. Žinoma, yra vaikų, kurie renkasi viešąjį transportą ir važiuoja iš tolimesnių rajonų, nes ne kiekvienas vaikas lanko mokyklą savo rajone, bet problemų tikrai yra", - tikino L. Tarozienė.

Siūlo rinktis viešąjį transportą

Laikinasis VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Andrius Samuilovas pasakojo, jog iki COVID-19 pandemijos visada viena iš pagrindinių socialinių grupių, kurios naudojosi viešojo transporto paslaugomis, buvo moksleiviai ir studentai.

"Viešasis transportas - artimiausia, greičiausia ir lengviausiai pasirenkama alternatyva. Didžiojoje miesto dalyje viešojo transporto stotelės yra 300-400 metrų spinduliu, tad tai tikrai paprasčiausia alternatyva. Taip pat mokiniai ir studentai pagal teisės aktus turi vieną didžiausių lengvatų viešojo transporto bilietams. Jiems yra taikoma 80 proc. nuolaida terminuotajam mėnesio bilietui. Klaipėdos mieste kiekvieną darbo dieną mokinys gali važinėti už 4.40 Eur neribotą skaičių kelionių", - tikino A. Samuilovas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės, apklausa vykdoma siekiant įvykdyti Klaipėdos darnaus judumo planą, o gauti apklausos rezultatai padės suformuoti prioritetus įgyvendinant šio plano priemones, tikslus ir uždavinius.

Sidebar placeholder