Iniciatyva Klaipėdoje: knygos į namus

Iniciatyva Klaipėdoje: knygos į namus

Šiandien, gegužės 8 d.,  Klaipėdos jaunimo teatras ir Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pradeda naują bendradarbiavimo akciją. Šios iniciatyvos tikslas – bendromis jėgomis aprūpinti, karantino laikotarpiu rizikos grupėje atsidūrusius gyventojus, jų geidžiamomis knygomis ir tai padaryti mažiausiai rizikos keliančiu būdu – pristatant knygas į namus.

Knygos žmonėms reikalingos labiau nei bet kada

Pasak bibliotekos Abonementų skyriaus vedėjos Tomos Gergelienės nuo pat karantino pradžios buvo jaučiamas didelis gyventojų noras skaityti.

„Paskelbus karantiną savo vartotojus konsultuodavome telefonu bei elektroniniu paštu ir abiem būdais pajutome gyventojų skaitymo poreikį. Gavome netgi tokių skaitytojų skambučių, kurie teigė, kad mes atverti duris turėtume vieni iš pirmųjų, nes knygomis ir literatūra gydome sielas. Sušvelninus karantiną ir atvėrus bibliotekas vartotojų antplūdis yra dar didesnis, stengiamės jį riboti vadovaudamiesi visais saugumo reikalavimais, o ši akcija yra vienas iš būdų aptarnauti rizikos grupei priklausančius skaitytojus,“ - teigė bibliotekos darbuotoja.

Šiuo metu biblioteka veikia konkrečių užsakymų principu – internetu užsakytą literatūrą skaitytojai gali atsiimti gyvai bibliotekoje. Visgi bibliotekos darbuotojai ragina senjorus, neįgaliuosiuos bei kitus karantino metu rizikos grupėje atsidūrusius klaipėdiečius pasinaudoti galimybe norimas knygas gauti tiesiai į namus.

Konkretūs knygų užsakymai bibliotekos darbuotojų yra priimami telefonu, o bendradarbiaujant užsakymai perduodami akcijos savanoriams, Klaipėdos jaunimo teatro aktoriams, o šie, išvengdami nereikalingų kontaktų, knygas pristatys prie gyventojų durų. Tokiu būdu knygų sulaukę vartotojai galės grąžinti ir jau perskaitytas knygas. Viso proceso metu apsauginėmis priemonėmis bus užtikrinamas tiek savanorių, tiek klientų saugumas. Knygų pristatymas į namus planuojamas kiekvieną penktadienį, kol galios karantinas.

Teatro ir bibliotekos bendradarbiavimas – pagalba menui

Bendradarbiavimas tarp Klaipėdos jaunimo teatro ir I. Simonaitytės bibliotekos pradėtas pačiu laiku: su bet kokios pagalbos siūlymu į biblioteką kreipęsi teatralai pataikė būtent tuomet, kai vietiniai darbuotojai sprendė kaip įgyvendinti knygos pristatymo į namus idėją. Teatro automobilius naudosiantys akcijos savanoriai – KJT aktoriai – taps tarpininkais tarp vartotojų užgultos bibliotekos ir saugiai namuose karantiną leidžiančių gyventojų.

Pirmąjį knygų reisą vykdys KJT aktoriai Artūras Lepiochinas ir Donatas Želvys. Pastarasis teigia, kad knyga užima nemažą dalį jo gyvenimo, o dviejų kultūrinių įstaigų bendradarbiavimas – natūralus, nes šia veikla padedama ne tik skaityti norintiems žmonėms, bet ir menui apskritai.

„Skaitymas man yra ne laisvalaikis, o darbas, kurį atlieku su pasimėgavimu. Mūsų profesijoje tiesiog negalima neskaityti, nes to nedarant indas su įžvalga, vaizduote, intelektu greitai išseks ir dėl to nukentės kūryba. Suprasdamas skaitymo svarbą noriu prisidėti prie šios akcijos, nes tai ne tik naudinga, bet ir prasminga pagalba: padėsime ne tik žmogui, bet ir menui. Kaip skaitytojui reikia knygos, taip ir knygai, ar bet kokiam kitam meno kūriniui, reikia juo susidomėjusio žmogaus,“ - mintimis dalinosi prie bibliotekos ir KJT akcijos prisidėsiantis aktorius.

Nauja paslauga galėtų turėti tęsinį

Iki šiol I. Simonaitytės biblioteka knygas buvo platinusi tik žaliosiose miesto erdvėse, tačiau knygos pristatymo į namus paslaugos neturėjo. Visgi bibliotekos atstovė teigia, kad tokia iniciatyva turėtų prasmės ir ne karantino laikotarpiu.

„Bibliotekoje susiduriame su žmonėmis, kurie paatvirauja, kad dėl sveikatos, amžiaus ar kitų priežasčių atvykti pasiimti knygos jiems tikrai yra sunku. Tad ateityje tai galėtų būti viena iš reguliarių bibliotekos paslaugų. Ir nors dalis vyresnio amžiaus skaitytojų džiaugiasi galėdami išeiti iš namų bent iki bibliotekos, tačiau raginame juos pasinaudoti šia nauja galimybe, saugoti savo bei kitų sveikatą ir ramiai skaityti namuose,“ – pasinaudoti knygos į namus akcija gyventojus skatino bibliotekos darbuotoja T. Gergelienė.

Dėl knygų pristatymo į namus ir daugiau informacijos galima kreiptis telefonu (8 46) 412531.

Knygų pristatymas vyks karantino metu, penktadieniais nuo 11 val.

Užsisakyti galima ne daugiau kaip 10 knygų. Grąžinti jau perskaitytas knygas, bus galima užsakymų pristatymo metu arba atvykstant į biblioteką.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder