Vis dėlto civilinės saugos specialistas aiškina, kad sąlygų ir priežasčių ekstremaliai situacijai skelbti nėra.
Asociacijos Marių bendruomenės vadovė Ligita Girskienė teigė, kad, gyventojų nuomone, susidariusi padėtis atitinka ekstremalių situacijų kriterijus.
"Prašome skelbti ekstremalią situaciją mieste dėl nevaldomos taršos bei gyvenamojoje aplinkoje tvyrančių kvapų. Prašome kreiptis į specialiąsias tarnybas, kad būtų nustatyti taršos ir kvapo šaltiniai, įvertinta miesto nuotekų sistemos būklė, nustatyta, kokios nuotekos ir iš kur patenka į miesto nuotekų tinklus, imtis priemonių, kad miesto gyventojams būtų užtikrinta teisė į sveiką ir saugią gyvenamąją aplinką", - gyventojų raštą citavo L. Girskienė.
Taip pat Savivaldybės prašoma įtraukti visuomenės atstovus į sudarytų darbo grupių, komisijų veiklą ir uždrausti perkelti taršią birių krovinių krovą į pietinę miesto dalį.
"Kaip antspaudą prie rašto atnešiau 4 311 parašų. Manau, kad tai yra nemaža miestiečių grupė ir miesto politikai, miesto vadovas ir miesto administracija atsižvelgs į susidariusią situaciją, kuri dešimt metų yra neišsprendžiama", - pabrėžė L. Girskienė.
Gyventojų skundas antradienį buvo pristatytas Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje, o šiandien, trečiadienį, jį planuojama pristatyti į prokuratūrą.
Miesto gyventojų skundą palaiko ir Smeltės ir Ketvergių bendruomenės, parašais prisidėjo Rimkų, Toleikių kaimų gyventojai. Komiteto posėdyje kalbėjo ir padėtimi gyvenamojoje aplinkoje nepatenkintų Paupių, Melnragės, Vitės, Smeltės bendruomenių atstovai, visuomenininkai.
"Padėtis nepavydėtina. Žmonės jaučiasi kaip varlė puode, o puodas kaista ir nėra kaip iš jo iššokti", - vaizdžiai situaciją piešė Melnragės gyventojų atstovė Marija Kalendė, vardinusi įmones, dėl kurių veiklos miestiečiai skundžiasi jau ne viene
Rašyti komentarą