Klaipėdos politikai stoja į kovą dėl Girulių miško

Klaipėdos politikai stoja į kovą dėl Girulių miško

Po to, kai pirmadienį LR Vyriausybė, neatsižvelgdama į Klaipėdos miesto bendruomenės išsakytą nuomonę bei gausiais protestais aiškiai pareikštą poziciją, nutarė pradėti rengti Klaipėdos geležinkelio mazgo dalies planavimo dokumentus, į kovą dėl Girulių miško išsaugojimo stojo ir uostamiesčio politikai.

Klaipėdos savivaldybės tarybos narys Saulius Budinas įregistravo Strateginio plano pataisą, pagal kurią Klaipėdos miesto savivaldybė raginama įkurti Girulių regioninį parką. Viliamasi, kad, įsteigus parką, jame, kaip saugojamoje teritorijoje, būtų ribojamos naujų infrastruktūrinių objektų statybos, žemės paskirties keitimai ir tai sustabdytų planuojamą geležinkelio plėtrą. Sprendimo projektą oficialiai įsteigti Girulių regioninį parką Tarybos narys teiks artimiausiame Tarybos posėdyje.

Vakar S. Budinas prie Vasaros estrados rinko klaipėdiečių, palaikančių iniciatyvą steigti Girulių regioninį parką, parašus. Parašai buvo renkami nuo 10 iki 16 val., tačiau pirmieji miestiečiai prie Vasaros estrados ėmė rinktis jau 9.30 val. Iki 16 val. buvo surinkta apie 1 000 parašų.

Dėl Girulių miško išsaugojimo kovoja ir Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė. Ji parengė ir artimiausiam Tarybos posėdžiui nori pateikti du sprendimo projektus. Vieną - atšaukiantį Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio pritarimą Vyriausybės nutarimo projektui "Dėl transeuropinio IXB transporto koridoriaus dalies - Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų rengimo pradžios", kitą - dėl Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nepritarimo šiam Vyriausybės nutarimui.

Tam, kad jie būtų svarstomi Taryboje, reikia 11 Tarybos narių parašų. Sprendimo projektus N. Puteikienė paskelbė ir socialiniuose tinkluose, viešai ragindama klaipėdiečius skambinti savo rinktiems Tarybos nariams ir prašyti, kad jie pasirašytų šiuos sprendimų projektus. Vakar politikė dar neturėjo nė vieno jos iniciatyvą palaikančio Tarybos nario balso. "Labai patogu prisidengti administracijos direktoriaus parašu, neprisiimant asmeninės atsakomybės", - nusivylimo neslėpė N. Puteikienė.

Nepritarimą Vyriausybės sprendimui gyventojai taip pat gali išreikšti pasirašydami peticiją interneto puslapyje peticijos.lt. Nuo pirmadienio šią peticiją jau pasirašė daugiau kaip 11 tūkst. Lietuvos gyventojų.

Pažymėtina, kad pirmadienį Vyriausybės posėdyje buvo nubalsuojama dėl geležinkelio plėtros Girulių miške. Klaipėdos apskrities bendrajame plane tam numatyta teritorija Kopūstų kaime kaip alternatyva, pateiktame projekte nebuvo numatyta.

Susizgribusi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija antradienį pranešė, kad liepos 1 d. teiks tvirtinti patikslintą nutarimo projektą dėl Klaipėdos geležinkelio mazgo infrastruktūros plėtros ir modernizavimo projektų.


PATIKSLINIMAS. Susizgribusi Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija antradienį pranešė, kad liepos 1 d. teiks tvirtinti patikslintą nutarimo projektą dėl Klaipėdos geležinkelio mazgo infrastruktūros plėtros ir modernizavimo projektų.

Pasak pranešimo, siūlomo pakeitimo esmė - aiškiai nurodyti planuojamas vertinti alternatyvas, tarp jų ir Kopūstų kaimo Klaipėdos rajone alternatyvą.

Numatoma geležinkelio pertvarka apims Klaipėdos geležinkelio mazgo dalį ruože nuo Kopūstų k., Klaipėdos rajone pro Pauosčio kelyną iki geležinkelio viaduko virš Liepų g. Klaipėdoje ir ruožą nuo Rimkų geležinkelio stoties pro "Draugystės" geležinkelio stotį iki Klaipėdos uosto ribos.

Girulių miškas jau daugiau nei 150 metų yra klaipėdiečių rekreacinė zona, turinti milžinišką vertę. Šis miškas, kuris buvo sukurtas XIX a. miesto valdininkų, pirklių ir verslininkų pastangomis, ilgą laiką buvo vystomas kaip kurortinė zona, o šiandien yra ypač svarbus klaipėdiečių sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder