M. Mažvydo alėjoje išaugo „Gyvybės medis“

M. Mažvydo alėjoje išaugo „Gyvybės medis“

(1)

Prieš Velykas simboliškai pasipuošė dar vienas M. Mažvydo alėjos suoliukas. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC), minėdamas bendrovės 15 metų veiklos sukaktį, Klaipėdos miestą papuošė skulptoriaus Isroildžono Baroti kūriniu "Gyvybės medis".

<ParaStyle:text>Idėją miestui padovanoti meniškai apipavidalintą suoliuką KRATC pernai pasiūlė Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA), kurios iniciatyva pėsčiųjų alėjoje per penkerius metus įkurdinta 40 mažųjų skulptūrų. Iš projektui paruoštų menininkų eskizų KRATC išsirinko Klaipėdos kultūros magistro, dailininko-keramiko Isroildžono Baroti skulptūrą - 60 cm aukščio stilizuotą amžinai žaliuojantį medelį.

"Gyvybės medis" - baigiamoji puikaus projekto dalis. Džiugu, kad gyvybė į šią miesto dalį sugrįžo", - džiaugėsi Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

Pasak Š. Reikalo, ši skulptūra simbolizuoja tai, dėl ko mes kasdien dirbame: kad ateities kartoms išsaugotume švarią ir sveiką gamtą.

Bronzinės skulptūros "Gyvybės medis" forma primena kiaušinį. "Ši forma pasirinkta ne veltui. Juk tai - gyvybės ženklas. Na, o bronza yra ilgalaikis metalas, nebijantis lietaus ir sniego", - teigė I. Baroti.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sveikino KRATC, minint penkiolikos metų sukaktį. "Turbūt gražiausia dovana yra dovanoti kitam kažką gražaus ir prasmingo. "Gyvybės medis" yra labiau simbolis, ženklas nei tiesiog medis. Labai simboliška tai, kad ši skulptūra tarsi užbaigia alėjos puošybą, kurią inicijavo Klaipėdos pramonininkų asociacija. Labai norėtųsi, kad tokios gražios iniciatyvos neišblėstų. Laukiame ir tikime, kad ne tik ši alėja, bet visa Klaipėda pradės žaliuoti "Gyvybės medžiu", - kalbėjo meras.

Prieš penkiolika metų, kovo 25-ąją, uostamiestyje pradėjusi veiklą KRATC sukūrė ekologiškiausią atliekų tvarkymo sistemą šalyje. Tai, ką Europos Sąjunga siekia įvykdyti iki 2030 metų - kad ne daugiau 10 proc. atliekų būtų laidojamos sąvartyne, - KRATC jau įvykdė pernai: tik 8 procentai komunalinių atliekų pateko į sąvartyną. Visos atliekos buvo išrūšiuotos ir atiduotos perdirbti, o tam netinkamos - sudegintos pagaminant šilumos ir elektros energiją. KRATC per trumpą laiką pasiekė ekologijos ir žiedinės ekonomikos tikslus - kai nebereikalinga šiukšlė perdirbama ar paverčiama naudinga medžiaga arba nekenksmingu žemės grumstu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder