„Meridiano“ ekspozicija pasipildė imbierinėmis Danės krantinėmis ir valgoma burlaivio kopija
„Meridiano“ ekspozicija pasipildė imbierinėmis Danės krantinėmis ir valgoma burlaivio kopija

Klaipėdos turizmo mokyklos moksleivių sukurtos ir kurį laiką šioje mokymo įstaigoje eksponuotos valgomos instaliacijos „Kalėdų miestas – Klaipėda“ dalys iškeliauja į įvairias uostamiesčio bendruomenes ir įstaigas.

Patį didžiausią ir įspūdingiausią instaliacijos eksponatą - imbierines Danės krantines kartu su istoriniu senamiesčio pastatu, paminklu „Arka“, Biržos tiltu ir burlaiviu „Meridianas“ – Turizmo mokykla padovanojo valgomo kūrinio prototipui, tikrajam uostamiesčio simboliui „Meridianui“.

Laive veikiančio restorano patalpose unikalus kūrinys bus toliau eksponuojamas visu šventiniu laikotarpiu ir dar ilgiau – planuojama, kad ekspozicija sulauks Velykų.

Instaliaciją „Kalėdų miestas – Klaipėda“ kūrė beveik 100 Turizmo mokykloje besimokančių būsimųjų konditerių. Moksleiviai iš imbierinės tešlos pagamino Klaipėdos kraštui būdingų fachverkinių pastatų, paminklų, simbolių valgomas kopijas. Iš viso instaliacijai sukurti buvo panaudota per 100 kilogramų tešlos ir glajaus.

Danės krantines su „Meridianu“ kūrė Klaipėdos turizmo mokyklos trečiakursės Julita Šemetaitė ir Rima Brazdauskaitė kartu su savo mokytoja Audrone Dalibagiene. 

Moksleivės pasakojo, kad projektą pradėjo dar lapkritį. Jos ne tik kepė, lipdė ir dekoravo visas instaliacijos detales, bet ir pačios darė pastato, laivo, krantinių brėžinius, trafaretus, tad darbui prireikė daug išmonės, gebėjimų ir kantrybės. Juolab kad eksponato  lipdymo procesas truko dvi savaites kasdien dirbant nuo 8 valandos ryto iki vėlumos.

Paskutinius dekoravimo štrichus Julitai ir Rimai teko sudėlioti jau pačiame „Meridiane“ po instaliacijos transportavimo iš mokyklos į burlaivį. Netrukus jau baigsiančios mokslus Turizmo mokykloje merginos sakė ir ateityje svajojančios apie įgytų žinių, praktikos bei neeilinės patirties pritaikymą  konditerijos srityje.

Simbolinėje eksponato perdavimo „Meridianui“ ceremonijoje Klaipėdos turizmo mokyklos direktorius Audrius Kurlavičius džiaugėsi, kad mokykla prieš šventes pasidalino grožiu su miesto bendruomenėmis. „Tegul jis ir laikinas, bet mūsų moksleiviai ir mokosi kasdien kurti vis naują grožį“, - sakė direktorius.

Atsidėkodamas už unikalų eksponatą restorano „Meridianas“ vadovas Mindaugas Beniušis mokyklai įteikė autentišką istorinio burlaivio suvenyrą, be dovanų neliko ir instaliacijos autorės.

Beje, Klaipėdos turizmo mokyklą ir „Meridiano“ restoraną sieja glaudūs ryšiai. Kitąmet sukanka lygiai 20 metų, kai šią mokyklą yra baigęs restorano vadovas M. Beniušis, jos absolventai yra ir nemaža dalis profesionalių „Meridiano“ padavėjų, virtuvės darbuotojų.

Ši draugystė tęsiasi ir toliau, dabartiniams Turimo mokyklos moksleiviams sudarant galimybes restorane atlikti praktiką, semtis patirties iš patyrusių „Meridiano“ virėjų bei padavėjų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder