Mokslo ir meno festivalis kurs naują tradiciją

Mokslo ir meno festivalis kurs naują tradiciją

Lapkričio 23-28 dienomis pirmą kartą vyks Klaipėdos mokslo ir meno festivalis "Restart". Miestiečiai visą savaitę galės dalyvauti gausioje nemokamų renginių, kurių skaičiuojama per 100, programoje: konferencijose, parodose, ekskursijose, diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėse, knygų pristatymuose, robotikos mokykloje ir kituose.

Festivalio "Restart", kurį organizuoja VšĮ "Klaipėdos šventės", Klaipėdos universitetas (KU) ir kūrybinė asociacija "Žuvies akis", idėja kilo kultūrinių renginių kuratorei Godai Giedraitytei, kuri praėjusiais metais dalyvavo panašiame festivalyje užsienyje. Ji sakė tikinti, kad tai taps kasmetine uostamiesčio tradicija ir sudomins didelę miestiečių dalį.

Anot "Klaipėdos švenčių" direktoriaus Romando Žiubrio, dėl didelės renginių gausos festivalį "Restart" būtų galima vadinti Jūros švente - tik kitame kontekste.

Per 100 renginių

Su mokslu ir menu susiję renginiai startuos lapkričio 23-iąją, Kariuomenės dieną. Šia proga organizuojama ekskursija "Su žibaline lempa po Klaipėdos senąsias kareivines", kurios metu dalyviai galės išgirsti kareivinių istoriją, apžiūrėti nuotraukas, dalyvauti rikiuotės pamokose ir pirmosios pagalbos kursuose bei ragauti kareiviškos košės.

"Norėtųsi paminėti, jog pirmąsyk vyks mokslo ir verslo partnerystės šventinis renginys, kurio metu bus pagerbti jungtiniai mokslininkų ir verslininkų projektai", - teigė G. Giedraitytė.

Festivalis pakvies ir į specialius projektus - "Iškeisk pamoką į paskaitą" ir "Pasikviesk pamoką", kurių metu bus surengta per 100 įvairių paskaitų ir renginių moksleiviams bei ikimokyklinio amžiaus vaikams. Nors registracija dar nesibaigė, tačiau projektuose dalyvauti panoro jau 700 jaunuolių.

G. Giedraitytė paminėjo, jog kai kurie projektai vyks Skuode, Plungėje ir Kretingoje.

Festivalio "Restart" metu vyks ir tarptautinės konferencijos "Kultūrinė atmintis: autentiškumo paieška ir subkultūra" bei "Festivalis kaip regiono kultūros katalizatorius", kuriose Europos kultūros sostinių atstovai dalinsis savo patirtimi.

Nori būti pastebėti

Tikimasi, jog festivalis padės gerinti Klaipėdos, kaip akademinio miesto, įvaizdį, skatins vaikus ir jaunimą aktyviau dalyvauti ir domėtis mokslu ir kūrybine veikla.

KU rektorius Eimutis Juzeliūnas pridūrė, jog uostamiesčio aukštoji mokykla, kuriai šiemet sukanka 25 metai, festivalyje dalyvauja todėl, kad nori būti pastebėta ir užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su būsimais studentais bei Savivaldybe.

Šiuo unikaliu Lietuvoje festivaliu džiaugėsi ir Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė bei uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

"Klaipėda didžiuojasi išskirtinai gausia renginių gama vasarą, tačiau dažnai nuogąstaujame, kad šaltuoju metų sezonu jų galėtų būti ir daugiau. Praėjusiais metais sėkmingai startavo Šviesų festivalis, tad tikimės, jog ir šis mokslo ir meno renginys bus toks pats sėkmingas", - teigė meras.

"Nemažai pripažintų mokslininkų sako, kad mokslas - tai didelis menas. O menininkai teigia, jog menas tai - didelis mokslas", - sakė festivalio "krikštamotė", KU mokslo ir meno prorektorė Rita Vaičekauskaitė ir pridūrė: "Tikiuosi, jog šis renginys Klaipėdos krašto visuomenei padės pažinti ir mokslą, ir meną, įkvėps juos, suteiks minčių."

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder