Mokykloje - linksmi išdaigininkai, ją baigę - mokslų daktarai

Mokykloje - linksmi išdaigininkai, ją baigę - mokslų daktarai

"Pamenu, tik gavau auklėjamą klasę, atbėgo viena kolegė ir sako: "Taviškiai per pamoką suolą sulaužė..." Supratau, kad su šia klase liūdna nebus", - "Ąžuolyno" gimnazijos XIV laidą kvatodama prisimena šios klasės auklėtoja Stasė Pancerova.

Tiesa, netrukus paaiškėjo, kad suolas pats subyrėjo, nes buvo varžteliai išsisukinėję... Visgi pirmas įspūdis auklėtojos neapgavo, 2010-aisiais gimnaziją baigusią klaipėdiečių klasę S. Pancerova iki šiol prisimena pačiais šilčiausiais žodžiais ir didžiuojasi buvusių auklėtinių pasiekimais.

"Po to esu išleidusi ne vieną laidą, bet šią klasę prisimenu dėl to, kad man su jais buvo labai smagu. Klasėje buvo išskirtinė vaikinų ketveriukė: Edvardas Racius, Jokūbas Sąlyga, Žymantas Budrys ir Dainius Guzauskas. Aš juos vadinau tautos žiedu. Vis kas nors jiems atsitikdavo. Tai pavėlavo, tai nenuėjo į pamoką, į viską turėjo savo požiūrį, idėjas, bet buvo labai protingi. Jaučiau, kad jie toli eis", - prisiminė auklėtoja.

Jos intucija neapgavo - tiek linksmoji ketveriukė, tiek ir kiti bendraklasiai baigę gimnaziją pasiekė neįtikėtinų aukštumų. Ne vienas jų garsino Lietuvos ir Klaipėdos vardą prestižiniuose pasaulio universitetuose, įgijo puikias specialybes.

"Apie moksleivių pasiekimus galima kalbėti daug, išvardyti prireiktų ne vieno puslapio. Visgi galiu pasidžiaugti, kad turime ne vieną gydytoją, odontolgą, ekonomistą, fiziką, psichologą, finansininką, programuotoją, ir t. t. Nepagalvokite, kad visi jie būtinai mokėsi vienais šimtukais, tačiau mano auklėtiniai buvo labai motyvuoti, protingi. Tokia klasė yra kiekvienos auklėtojos svajonė", - kalbėjo kūno kultūros mokytoja dirbanti S. Pancerova.

Šiemet kaip tik sukako 10 metų, kai "Ąžuolyno" gimnazijos XIV laida baigė mokyklą, deja, visiems bendraklasiams kol kas nepavyko susiburti. Vylėsi, kad susitikimą pavyks surengti šiemet, bet visus planus sugriovė koronaviruso pandemija.

NOSTALGIJA. Buvę abiturientai nepamirš savo mokyklos ir patirčių, kurios lydi juos ir siekiant karjeros.

"Buvau labai maloniai nustebinta, kad auklėtiniai perdavė per mokyklos budinčiąją man gražią puokštę gėlių. Malonu, kad buvę auklėtiniai prisimena, nes ir auklėtojai visą gyvenimą juos nešioja savo širdyje ir džiaugiasi jų pasiekimais", - kalbėjo S. Pancerova.

Siekia mokslo aukštumų

"Taigi, kaip susiklostė "Ąžuolyno" gimnazijos XIV laidos gimnazistų likimai, "Vakarų ekspresas" nusprendė pasiteirauti jų pačių. Visi gimnazistai, kuriuos pavyko pakalbinti, pasidžiaugė, kad gimnazijoje įgytos žinios ir gyvenimiška patirtis padėjo jiems pasiekti užsibrėžtų tikslų.

Pavyzdžiui, trys iš auklėtojos tautos žiedu vadintos ketveriukės: Jokūbas Sąlyga, Dainius Guzauskas ir Žymantas Budrys baigę gimnaziją patraukė mokslų ragauti į Didžiąją Britaniją. Visi trys čia baigė bakalauro ir magistro mokslus.

Jokūbas Sąlyga šiemet apgynė ir daktaro disertaciją. Mokslo aukštumų siekia ir Žymantas Budrys. Jis šiuo metu ginasi ekonomikos doktorantūros laipsnį Europos universiteto institute, Florencijoje.

DAINIUS Vokietijoje dirba vienoje geriausių biofarmacijos kompanijų Europoje.

Asmeninio archyvo nuotr.

"Prieš 10 metų drąsiai pastūmėtas mokyklos paruošimo, nusprendžiau siekti ekonomisto specialybės užsienio universitetuose. Anglijoje ir Ispanijoje baigiau bakalauro ir magistro studijas. Vėliau įgytas žinias pritaikiau darbe Europos Centriniame Banke", - savo karjeros keliu dalijosi Žymantas Budrys.

ŽYMANTAS kelionėmis nuspalvino savo kasdienybę, siekdamas ekonomisto karjeros.

Dainius Guzauskas Oxfordo Brookes universitete užbaigė bakalauro studijas ir suprato, kad XXI amžius - tai biotechnologijų era, tad viename geriausių Didžiosios Britanijos universitetų Warwick apsigynė magistro diplomą. Darbo karjerą pradėjo Vilniuje, projektų koordinavime bioformacijos ir klinikinių tyrimų kompanijose. Pernai įsidarbino projektų lyderiu "Rentschler Biopharma SE (Vokietija)", vienoje iš lyderiaujančių biofarmacijos kompanijų Europoje, kuri su "Pfizer" ir "Biontech" partneriais atlieka ir COVID-19 vakcinos tyrimus.

Politinių mokslų daktaras Jokūbas Sąlyga. Pauliaus Butkaus nuotr.

Jis šiuolaikiniams gimnazistams patarė atrasti sritį, kuri skatina smalsumą ir intriguoja žengti pirmyn.

"O mokytojams linkėčiau neprarasti kantrybės ir humoro jausmo, nes, jūsų padedami, mokiniai atranda savo kelią, kuriuo gali eiti pirmyn ir siekti svajonių", - palinkėjo Dainius Guzauskas.

Antrindamas J. Sąlyga dabartiniams gimnazistams linkėjo nebijoti mąstyti kitoniškai, būti atviriems kuo didesniam požiūrių ir nuomonių spektrui ir pasistengti pripažinti tai, kad jų pasirinkimai, vertybės gali ir, veikiausiai, turi keistis per artimiausius kelerius metus.

"Būkite atviri šiems pokyčiams", - ragino J. Sąlyga.

"Ąžuolyno" gimnazijos laikų prisiminimai, pasak jo, apima labai platų spektrą: nuo fantastiško draugų rato, švenčių iki tarpmokyklinių krepšinio rungtynių ir ilgų stadiono ratų žvarbiais rudens mėnesiais...

"Labiausiai norėčiau išskirti mokytojus, kurių pastangas, kompaniją, pedagoginį indėlį ir patarimus šviesiai prisimenu ir šiandien. Būtina paminėti savo klasės auklėtoją Stasę Pancerovą, lietuvių kalbos mokytoją Nijolę Bartašiūnienę ir istorijos mokytoją Audronę Nemickienę", - vardijo J. Sąlyga.

Per pastaruosius dešimt metų jis studijavo politikos ir tarptautinių santykių bakalauro ir magistro studijas Londono Karalienės Mary ir Sasekso universitetuose Jungtinėje Karalystėje.

"Daktaro disertaciją, kuri nagrinėja trijų Baltijos šalių pokomunistinę transformaciją per ekonominės sociologijos prizmę, Notingemo universitete sėkmingai apgyniau birželio viduryje. Šią takoskyrą galima laikyti tam tikra ganėtinai ilgo kelio, prasidėjusio Paryžiaus Komunos gatvėje ir nusitęsusio per Londono, Braitono bei Notingemo bibliotekas ir universitetų auditorijas, kulminacija", - pasakojo J. Sąlyga.

Vaikinas svarstė, kad prie specialybės pasirinkimo prisidėjo ir viena istorijos mokytoja dar dešimtoje klasėje akcentavusi, kad labai svarbu pajausti, kad savo specialybe "sergi".

"Tai reiškia, kad savo specialybės problematiką jūs gvildenate keldamiesi ryte, pietaudami ir prieš užmigdami. Remiantis šiuo požiūriu, svarbu prisiminti ir tai, kad galima daug ko išmokti ir bendraujant su žmonėmis, kurie specializuojasi kardinaliai skirtingose sferose.

Kalbant konkrečiau, mano mokslinių tyrimų ir profesinės specializacijos laukas šiek tiek keitėsi per pirmuosius studijų metus. Jis formavosi pamažu, bet greitai teko pajusti, kad laisvė, tuo pat metu ir tam tikra privilegija, gilintis į politinę filosofiją, įvykius tarptautinėje arenoje, rečiau studijuojamus įvykius ir procesus, jų sampratų daugialypumą yra tai, ką norėčiau tęsti", - dėstė politikos mokslų dėstytoju dirbantis J. Sąlyga.

Kelias nuvedė iki Harvardo

Po mokyklos baigimo abiturientė Greta Gerazimaitė nesitikėjo, kad, pabaigus Lietuvoje ekonomikos studijas, likimas ją nuves į žymųjį Harvardo universitetą. Ten ji įgijo verslo administravimo magistro laipsnį.

GRETĄ įvairiausi projektai nuvedė net į Holivudą - Volto Disnėjaus studiją.

"Apžvelgusi savo darbų ir patirčių dešimtmetį, turiu prisipažinti, kad "Ąžuolyno" gimnazistė Greta svajojo apie visai kitus dalykus - tuomet norėjau rašyti, kurti ir vaidinti, o visa mano užklasinė veikla sukosi apie literatūrą ir teatrą. Tai buvo neįkainojamos patirtys, kurios padeda man ir šiandien, bet įdomu tai, kad būtent pokalbiai su rašytojais, režisieriais ir aktoriais padėjo man suprasti, kad mano laimė turbūt slypi kitame profesiniame kelyje", - atsiminė G. Gerazimaite, šiuo metu dirbanti su didžiausiomis Europos įmonėmis ir privataus kapitalo fondais bendradarbiaujančioje amerikiečių bendrovėje "Bain&Company".

Profesiją žinojo jau mokyklos suole

Kai kurie iš studentų savo kelią atrado dar sėdėdami mokykliniame suole. Pavyzdžiui, Rima Trofimovaitė labai domėjosi chemija ir apsigynė šioje srityje daktaro laipsnį ir dabar padeda Europos šalių kompanijoms spręsti aplinkosaugos klausimus.

Panašiai nutiko ir Edvardui Raciui, kuris dar mokykloje pasirinko advokato kelią. Vaikinas studijavo teisę Vilniaus universitete, ir neslepia susižavėjimo šia profesija.

"Iš mokyklos laikų įsiminė tai, kaip retkarčiais reikėdavo išsisukinėti dėl padarytų išdaigų ar neatliktų namų darbų. Būtent mokykloje sakiau savo pirmąsias ginamąsias kalbas, bet tuo metu gyniau save, šiuo metu - klientus", - šmaikštavo E. Racius.

Jis dabar dirba vienoje aukščiausiai vertinamų verslo advokatų kontorų Baltijos šalyse - "Ellex Valiūnas".

Deja, ne visų šios šaunios klasės gimnazistų pasiekimus pavyko užfiksuoti ir išvardyti, tačiau akivaizdu, kad tiek auklėtoja, tiek gimnazija turi kuo didžiuotis.

"O smagiausia tai, kad nė vienas netikėtai gatvėje sutiktas auklėtinis nebėga į kitą gatvės pusę", - džiaugėsi S. Pancereva.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder