Nesusitaria dėl karščiavimo klinikos Klaipėdoje

Nesusitaria dėl karščiavimo klinikos Klaipėdoje

Klaipėdos miesto valdžia ir gydymo įstaigos neranda bendros kalbos dėl vietos, kur būtų galima steigti vadinamąją karščiavimo kliniką. Savivaldybė kreipėsi į šalies valdžią ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM), kurių prašoma tarpininkauti.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija, pasitarusi su medikų bendruomene, trečiadienį pasiūlė, kad karščiavimo klinika galėtų būti steigiama SAM pavaldžios Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) filialuose – Tuberkuliozės filiale arba Dienos chirurgijos centre Puodžių g. Vis dėlto ligoninė viešai išplatino savo poziciją, kad nemato galimybių įsteigti tokią kliniką.

Nepavykus susitarti, Klaipėdos miesto savivaldybė ketvirtadienį parengė kreipimąsi prezidentui, premjerui ir SAM. Kreipimesi prašoma tarpininkauti iš esmės išsprendžiant susidariusią situaciją. Teigiama, kad Klaipėdos miesto savivaldybės pavaldume esantys sveikatos priežiūros centrai neatitinka Karščiavimo klinikoms keliamų reikalavimų, o RKL, turinti tokiai klinikai tinkamas sąlygas, atsisako padėti.

„Klaipėdos miesto savivaldybės pavaldumo įstaigų žmogiškieji resursai yra praktiškai išsekę. Klaipėdos rajono, Palangos miesto savivaldybės jau kreipėsi į mus dėl galimybės gauti karščiavimo klinikos paslaugas iš mūsų, t. y. tikimasi, kad Klaipėdos miesto karščiavimo klinika aptarnaus visą apskritį“, - teigiama kreipimesi, išsiųstame prezidentui, premjerui ir ministerijai.

„Kol kas Klaipėdos mieste esančio Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldumo ligoninės (Respublikinė Klaipėdos ligoninė ir Jūrininkų ligoninė) yra visiškame rezerve ir miestui nereikia jokios pagalbos dėl situacijos valdymo. Respublikinės Klaipėdos ligoninė iš žadėtų 10 medikų darbui į Klaipėdos mobilų punktą kol kas atsiuntė tik 2 medikus. Prašome jau pradėti naudoti ir šiuos minėtų ligoninių rezervus, nes savivaldybės infrastruktūra ir ypatingai darbuotojų resursai jau yra ant išsekimo ribos“, - rašoma Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Neniškio pasirašytame kreipimesi.

Bijo, kad užkrės koronavirusu

Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, Karščiavimo klinika turi būti steigiama atskirame pastate arba pastato dalyje atribojant pacientų srautus. Prie Karščiavimo klinikos turi galėti privažiuoti ir laukti eilėje ne mažiau kaip 10 automobilių, turi būti karščiuojančių pacientų automobiliams skirta aikštelė. Karščiavimo klinikoje taip pat turi būti stacionarus arba nešiojamas rentgenas, laboratorija kraujo tyrimams paimti bei su šia įranga dirbantys specialistai.

RKL Tuberkuliozės filialo vadovė Romualda Gylienė viešai išplatintame kreipimesi teigė, kad karščiavimo klinikos įkūrimas Tuberkuliozės filiale - nepateisinamas žingsnis, nes gali būti užkrėsti sveikieji.

„Apmaudu, kad Ekstremalių situacijų komisija labai neatsakingai sprendė dėl karščiavimo klinikos, nepagalvodama, į kokį pavojų, riziką nukreipia sergančius tuberkulioze ir pacientus, įtariamus užsikrėtus koronavirusine infekcija, kad bus sutrikdyta įprastinė tuberkulioze sergančiųjų priežiūra, kils pavojus žmonėms, užsikrėsti vieniems nuo kitų oro lašeliniu būdu plintančiomis pavojinga ir ypač pavojinga infekcijomis.

Dėl karščiavimo klinikos įsteigimo nesiteirauta Tuberkuliozės filialo administracijos, gydytojų specialistų, infekcionistų, epidemiologų nuomonės, nepasidomėta Tuberkuliozės filialo patalpų išdėstymu, turima šiuo metu rentgenodiagnostine įranga“, - teigė R. Gylienė.

Pasak jos, filiale veikia vienas 1963 m. rentgeno aparatas ambulatoriniams ir trims stacionaro skyriams, kuriuose šiuo metu gydomi 82 atvira tuberkulioze sergantys asmenys, iš jų - 26 asmenys sergantys atsparia ir ypač atsparia vaistams tuberkulioze.

„Nekolegiška ir nekorektiška“

Vis dėlto Savivaldybė stebisi ligoninės reakcija ir nenoru padėti.

„Iššūkiai yra tikrai labai dideli ir tos pagalbos mes nesulaukiame. Klaipėdos miesto situacija yra tikrai išskirtinė. Mes turime keltus, kur sulaukiame iki 600 žmonių, kuriuos visus reikia patikrinti, ištirti, jau nekalbu apie mobilų punktą. Vis dar turime vieną kitą reisą iš Palangos oro uosto ir yra 6 ar 7 kaimyninės savivaldybės, kurios neturi savo komandų ir kurioms padeda Klaipėdos miestas. Tikrai nekolegiškas, negražus ir nekorektiškas raštas“, - RKL raštą, kuriame išdėstytas atsisakymas steigti karščiavimo kliniką, spaudos konferencijoje komentavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius G. Neniškis.

Neradus bendradarbiavimo galimybių su Respublikine Klaipėdos ligonine, Savivaldybės teigimu, karščiavimo klinikos įsteigimas Klaipėdos mieste užtruks, nes Savivaldybė turės investuoti daug lėšų ir laiko atliekant vieno iš pirminių sveikatos priežiūros centrų patalpų pertvarkymo darbus siekiant užtikrinti pacientų srautų atskyrimą, kad pacientai, einantys išimtiniais atvejais pas šeimos gydytojus ir ypač nėščiosios, kurioms paslaugų teikimas privalomas, būtų maksimaliai apsaugoti nuo užsikrėtimo rizikos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder