Apie atvirą šulinį socialiniame tinkle "Facebook" įspėjo viena moteris, kuri vos į jį neįkrito. "Atidžiai žiūrėkite po kojomis!" - įspėjo moteris.
Tiek ji, tiek redakcija apie atvirą šulinį pranešė įmonei "Klaipėdos vanduo", kad būtų pasirūpinta gyventojų saugumu. Bendrovė į pranešimą sureagavo operatyviai ir greitai pavojų neutralizavo.
Kaip "Vakarų ekspresui" teigė "Klaipėdos vanduo" dispečerinės vadovas Matas Grikšas, minėtoje vietoje šulinio dangtis buvo paprasčiausiai nustumtas, tad darbuotojai jį grąžino į vietą.
"Tikėtina, kad dangtis buvo nustumtas valant sniegą. Šulinys nepriklauso akcinei bendrovei "Klaipėdos vanduo", nes tai šilumos tinklų drenažo šulinys. Tačiau šulinio dangtis visgi buvo sumontuotas atgal, kad nekiltų grėsmė gyventojams ar šilumos tinklų turtui", - sakė M. Grikšas.
Tačiau gyventojų spėjimas dėl šulinio dangčio vagystės - ne atsitiktinis. Pasak M. Grikšo, mieste šulinių dangčiai dingsta nuolatos, o pažaboti ilgapirščių vis nepavyksta.
"Ateina banga ir praeina. Būna, kad vagysčių sumažėja, bet iš esmės jų dingimas yra nuolatinis. Kreipiamės į policiją, rašome pareiškimus. Bet naudos iš esmės jokios. Tokios vagystės neišaiškinamos", - sakė M. Grikšas.
Nors metalo supirktuvės negali supirkti nei šulinių dangčių, nei grotelių, panašu, kad bent dalis jų tokį metalą superka.
"Iš pavogtų dangčių naudos mažai, o nuostolių - daug. Įrengti naują šulinio dangtį kainuoja ne vieną šimtą eurų", - teigė "Klaipėdos vandens" dispečerinės vadovas.
Bendrovė, siekdama šulinių dangčius apsaugoti nuo ilgapirščių, kai kuriose vietose dangčius montuoja su betono užpildu.
Dėmesys į šulinių dangčius buvo atkreiptas ir rengiant Vingio skvero ir jo prieigų paprastojo remonto techninio darbo projektą, kuriame numatoma įrengti 14 naujų šulinių dangčių.
Paskutiniame pristatyme Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė ragino projektuotojus svarstyti galimybę įrengti kompozitinius šulinių dangčius.
Rašyti komentarą