Nori išsaugoti parduodamą pašto pastatą su viena sąlyga

Nori išsaugoti parduodamą pašto pastatą su viena sąlyga

Lietuvos paštui nusprendus parduoti pastatus didmiesčiuose, klaipėdiečiai  prašo stabdyti aukcioną ir uostamiesčio centrinio pašto pastatą išsaugoti visuomenės poreikiams.

Lietuvos paštas teigia, kad bendrovei nebereikia centrinių paštų pastatų, o Klaipėdos pašto aukcioną galėtų pristabdyti tik jei savivaldybė pareikštų norą jį pirkti.

1 mln. 560 tūkst. eurų ir šis pastatas gali būti jūsų – Klaipėdos centrinis paštas parduodamas aukcione. Pašto, įrašyto į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, gaili ir visuomenininkai, ir vietos politikai.

„Ištisos kartos, augusios ir gyvenusios mieste, prie šito objekto yra pripratusios ir jos paprasčiausiai neįsivaizduoja, kad miestas gali būti be jo. Arba jis bus nebe paštas, arba jame bus vykdoma kažkokia visai kita veikla“, – sako architektas, iniciatyvinės grupės narys Romas Gailius.

„Jeigu į privačias rankas toks pateks, tai tuoj bus ar renovuotas, ar kažkas iš jo padaryta, ir žmonės nebeteks galimybės pažiūrėti į jį. Labai būtų gaila“, – apgailestauja klaipėdietė Birutė.

„Manau, miestui reikia išsaugot. Jisai čia mums kaip koks eksponatas, prigijo kažkaip, klaipėdiečiams ypač, norėčiau, kad nieko darytų išvis“, – tvirtina uostamiesčio gyventoja Rima.

1893 metų pastatų kompleksas statytas specialiai paštui. Dabar Lietuvos paštui jis nebereikalingas.

„Mes savalaikiai, pagal planą, paskelbėme aukcioną ir kol kas neturime priežasčių, kodėl jis neturėtų vykti“, – komentuoja Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

„Vienintelis kelias stabdyti aukcioną tai būtų patiems teikti siūlymą, kad perkame paštą. Tada, ko gero, tai būtų priežastis paštui ne tai, kad stabdyti [aukcioną], bet valdybai svarstyti, kaip tokį prašymą vertinti. Aš šiandien tikrai neturiu atsakymo, ar Klaipėdos miestas yra pasiruošęs tokiam žingsniui“, – teigia Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pastato bokšte – karilionas, tad vienas iš galimų pašto gelbėjimo būdų – stengiantis išsaugoti karilioną. Pašto klausimas bus svarstomas taryboje. Tačiau miestui sutvarkyti pastatą reikėtų milijonų eurų – savivaldybei tai būtų per brangu.

„Tie paštai Lietuvoje, kurie yra padėti dabar ant aukciono stalo, praktiškai visi yra nugyventi ir visi turi prievolę būti saugomais, bet nėra turbūt iš ko išreikalauti, o kodėl jie nebuvo saugojami iki šiol ir kodėl jie yra tokios būklės“, – sako V. Grubliauskas.

Lietuvos paštas, parduodantis Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinius paštus teigia suplanavęs, kur panaudos gautus pinigus.

„Automatizuotų linijų statymas, logistikos centras, kuriame mes skirstysime siuntas šiuolaikiškai, kaip žinia, darbai vyksta, tai yra didelis, 21 mln. investicijų projektas, taipogi turime labai didelį paštų skyrių rekonstrukcijų sąrašą“, – tvirtina Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Savo pašto gelbėjimo planą turi Biržai – pastate nori įkurti avangardinio kino pradininko Jono Meko menų centrą. 

Sidebar placeholder