Padės daugiavaikiams pigiau maitinti vaikus

Padės daugiavaikiams pigiau maitinti vaikus

Ieškoma būdų, kaip padėti daugiavaikėms šeimoms, kurios dėl įvairių priežasčių negali pretenduoti į pigesnį vaikų maitinimą darželiuose.

Pagal dabar galiojančius teisės aktus, mokestis už maitinimo paslaugą Klaipėdos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse tėvų prašymu mažinamas 50 proc., jeigu šeima augina tris ir daugiau vaikų, kai du arba daugiau šeimos vaikų lanko bendrojo ar ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Tačiau, pasak Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, yra atvejų, kai tokia lengvata šeimos negali pasinaudoti. Pavyzdžiui, daugiavaikė šeima augina vaikus, kuriems nėra vienerių ar dvejų metų arba vaikai nepatenka į ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

"Kyla problema ir dėl vaiko apibrėžimo. 19 metų mokiniai pagal galiojančius teisės aktus jau nebepriskiriami vaikams, bet mes turime nemažai tokio amžiaus dvyliktokų", - aiškino L. Prižgintienė.

Todėl siūloma lengvatas Klaipėdoje taikyti toms daugiavaikėms šeimoms, kurios atitinka Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme apibrėžtą šeimos sąvoką. Jame teigiama, kad šeima - tai sutuoktiniai arba bendrai gyvenantys asmenys, taip pat susituokęs asmuo, su kuriuo teismo sprendimu dėl sutuoktinių gyvenimo skyrium yra likę gyventi jų vaikai, arba vienas iš tėvų, jų vaikai ir įvaikiai iki 18 metų. Į šeimos sudėtį taip pat įskaitomi nedirbantys mokymo įstaigų dieninių skyrių nesusituokę ir su kitu asmeniu bendrai negyvenantys moksleiviai bei studentai nuo 18 iki 24 metų.

"Pavyzdžiui, į mus kreipėsi viena daugiavaikė šeima, kuri mažiesiems vaikams nebegauna lengvatų, nes vyresnysis 19 metų sūnus įstojo mokytis, bet dėl to jų finansinė situacija juk nepagerėjo", - pasakojo L. Prižgintienė.

Pasak jos, tokių atvejų Klaipėdoje nėra daug, bet toks teisės aktais patvirtintas šeimos apibrėžimas padėtų kai kurioms daugiavaikėms šeimoms.

Vakar šį klausimą nagrinėję miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai pritarė tokiam siūlymui, bet galutinį žodį dar tars pati Taryba.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder