Prekeiviai šiemet Kaziuko muge nesiskundžia

Prekeiviai šiemet Kaziuko muge nesiskundžia

Sekmadienį 24-osios uostamiesčio Kaziuko mugės sceną Teatro aikštėje užkariavo vaikai – jie koncertavo kelias valandas. Visą vasarį mažieji klaipėdiečiai darė darbelius konkursui „Linksmoji Kaziuko kepurė“. Sekmadienį mugėje jie buvo apdovanoti už atliktus kūrybinius darbus. Išradingiausiai padaryta kepure pasipuošė vaikų koncerto vedėja. Mažuosius mugės dalyvius linksmino vaikų pramogų centro „Zebriuko namai“ atstovai, koncertavo Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro perkusijos būrelis „Bum Barabum“, „Vyturio“ pagrindinės mokyklos kapela ir būgnų orkestras bei kiti kolektyvai. Sulaukta net svečių iš Latvijos – koncertą vainikavo Liepojos vaikų jaunimo centro choras. Po Teatro aikštę blaškėsi ir su mažaisiais bendravo Pašėlęs Mikis. Specialiai įkurtoje meno studijoje vaikai piešė, žaidė įvairius žaidimus, valgė ant iešmo keptas bulvytes, riestainius, saldžiąją vatą ir buvo patenkinti. Galima sakyti, kad sekmadienį mugėje buvo šeimų diena.

Ir sekmadienį buvo dar ir ką pamatyti, ir ko paskanauti. Tiesa, jau ne visi prekeiviai verbomis susirinko, buvo ir tokių kurie viską išpardavė šeštadienį. Gal kiek mažiau prekeivių buvo pačioje Teatro aikštėje, bet Turgaus gatvėje nei prekeivių nei pirkėjų netrūko.

Mugės lankytojams bene labiausiai patiko geras oras. Ne vienas sakė tikėjęsis iš mugės daugiau, tai yra įvairesnių prekių. „Mugė normali. Žmonių mažoka, gal vakar buvo daugiau. Be to, nėra didelio prekių pasirinkimo. Turėtų visko būti daugiau. Vertinu pusėtinai“, - sakė klaipėdietis Laimis.

„Ką tik atėjom. Nuotaika gera, puikus oras, vaikams didžiulė pramoga, ir tai svarbiausia. Mes ateiname kiekvienais metais. Mūsų sūnus gimęs per Kazimierines, tad mums mugė kaip ir privalomas dalykas“, - kalbėjo klaipėdietė.

„Prieš tai gyvenau Vilniuje, žinoma, ten mugė žymiai įspūdingesnė. Klaipėdoje mugė per maža. Šiaip nuotaika gera, smagu, bet kažko trūksta. Man kuo daugiau renginiu, tuo geriau. Atėjau šiandien, nes vaikų diena, buvo mano dukros pasirodymas, mušė būgną“, - įspūdžiais dalinosi Ramunė.

Smulkieji verslininkai patenkinti

Kalbinti smulkieji verslininkai šių metų muge patenkinti – žmonės gerai pirko.

„Mano „pončiakas“ ir siūlus žmonės perka, aš patenkinta“, - džiaugėsi ponia Roma, su vyru Algirdu pardavinėjusi labai gražias megztas vilnones kojines, kainuojančias nuo 2 iki 9 eurų. Jie iš Telšių. Mezga visa šeima – ir trys dukros studentės. Ponas Romas jau nebemezga, nes nebeprimato, sakosi dabar esąs tiekėjas, o kai buvo jaunas irgi mezgė. Paklaustas, ar galima pragyventi iš kojinių, vyras atsakė: „Nelabai. Tada jau turi darbuotis visa šeima.“ Klaipėdos Kaziuko mugėje telšiškių šeima dalyvauja trečią kartą. Šiemet prekyba, pasak jų, geresnė nei užpernai, matyt todėl, kad geras oras.

Ponas Stasys su savo mediniais šaukštais į mugę atvyko tik sekmadienį. Nors jie kainavo nuo 4 iki 7 eurų, jį pakalbinti buvo sunku, nes žmonės vis kilnojo jo šaukštus. Jis juos daro jau kokius trisdešimt metų, ir tik iš vaismedžių – obels, slyvos. „Nesiskundžiu. Sako, vakar visiems labai gerai sekėsi prekyba, žmonių buvo daug, visi patenkinti. Gaila, kad tik šiandien galėjau atvažiuoti. Daugybę metų vykdavau į mugę Vilniuje. Dabar kokius trejus pastaruosius metus renkuosi Klaipėdą. Ir čia gerai perka, tad nereikia toli važiuoti. Matote, esu iš Kretingos. Pragyvenu ne tik iš šaukštų, turiu dar ūkelį“, - prisipažino vyras.

Brandintu rankų darbo obuolių sūriu, kainuojančiu 4 eurus ir daugiau, priklausomai nuo svorio, prekiavo ponas Algirdas iš Kretingos. Jis viską daro pats, jo ir obuoliai paties užauginti. Dirba jie abu su žmona. Sūrį verda pagal senąsias močiučių technologijas. Dažniausiai pardavinėja Palangoje ir ūkininkų turgelyje prie prekybos ir pramogų centro „Akropolis“. „Vakar prekyba ėjosi, negaliu pykti. Uždirbau apie 300 eurų. Man, kaip pensininkui, gaunančiam 250 eurų pensijos, tai daug. Užsidirbu ant sviesto. Mano sūriai plaukia net už Atlanto, o apie Vakarus jau net nekalbu. Apie juos žino visi klaipėdiečiai. Atvažiuoja į namus ir prašo“, - pasakojo ponas Algirdas.

Ponia Jovita iš Klaipėdos rajono verbomis prekiauja daugiau kaip 10 metų ir tiek pat metų dalyvauja uostamiesčio Kaziuko mugėje. Jos kainavo 1-5 eurus. „Šiandien prekybininkų mažiau. Kiti jau šeštadienį visas verba išprekiavo. Vakar ir man sekėsi neblogai. Pusę savo verbų pardaviau. Šiandien vaikučiai renkasi mažų verbikių. Šiemet prekyba vyksta geriau palyginti su pernai“, - sakė moteris.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder