Rokiškio gatvėje - nelegalios tvoros
Rokiškio gatvėje - nelegalios tvoros

Pradėjus Rokiškio gatvės Klaipėdoje rekonstrukciją paaiškėjo, kad kai kurių čia stovinčių individualių namų savininkai tvoromis atsitvėrė ne tik savo privatų sklypą, bet ir dalį valstybinės žemės.

Rekonstruoti Rokiškio gatvę, esančią prieš kelis dešimtmečius statytame individualių gyvenamųjų namų kvartale, greta dviračių treko, vietos gyventojai Savivaldybės prašė jau eilę metų. Savo laiku buvo paruoštas ir gatvės rekonstrukcijos projektas, tačiau darbai vis nepradėti dėl lėšų stygiaus.

Šį lapkritį, gavus darbams reikalingą finansavimą iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, statybininkų pagaliau sulaukta. Tačiau tik prasidėjus gatvės rekonstrukcijai, tiek "Vakarų ekspreso" redakcija, tiek Savivaldybės tarnautojai sulaukė nepatenkintų vietos gyventojų kreipimųsi.

Jie teigia manantys, kad nauja asfaltuota gatvė čia bus tiesiama nesimetriškai. T. y. vienoje gatvės pusėje šaligatvį ir individualių namų tvoras skirs plati žalioji zona, o kitoje šaligatvis bus įrengtas prie pat tvorų, iškasant čia anksčiau žmonių pasodintus augalus.

Gyventojams keista pasirodė ir tai, kad gatvės rekonstrukcijos darbai pradėti pirmiausiai po žeme nepaklojus elektros perdavimo linijos, kurios dabar esama antžeminės.

"Planuota, kad čia stovinčių elektros stulpų po rekonstrukcijos neliks. Tai negi pirmiausiai įrengs šaligatvį, o tik po to bus įžemintos elektros perdavimo linijos, ardant jau naują šaligatvio dangą?" - stebėjosi į redakciją paskambinę gyventojai.

IŠSIAIŠKINO. Pasak Savivaldybės atstovų, neporinių Rokiškio gatvės namų savininkai yra užėmę dalį valstybinės žemės - čia pastatytos tvoros bei pasodinti želdiniai. Raudona linija pažymėtos privačių sklypų ribos.

Išsiaiškino problemą

Uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojos Alinos Velykienės teigimu, naujai tiesiama Rokiškio gatvė nesimetriškai atrodys ne dėl projektuotojų klaidos.

"Rokiškio gatvė suprojektuota laisvoje valstybinėje žemėje, pagal nustatytas gatvės ribas. Tačiau pradėjus statybos darbus paaiškėjo, kad gatvės neporiniai namai yra užėmę dalį valstybinės žemės - čia pastatytos tvoros bei pasodinti želdiniai. Poriniai gatvės namai laisvos valstybinės žemės užėmę nėra, todėl jų pusėje ir lieka žaliojo ploto ruožas. Pačios gatvės koordinatės yra tikslios", - sakė A. Velykienė.

Jos teigimu, tik sulaukus gyventojų skundų bei išsiaiškinus realią situaciją buvo surengtas susitikimas su jų atstovais bei gyventojams pasiūlytos dvi galimos alternatyvos.

"Pagal įstatymą, gyventojai gali išsipirkti laisvą valstybinę žemę, kuri ribojasi su jų nuosavybės teise valdomu žemės sklypu - iki 4 arų - rengiant žemėtvarkos projektą. Šio projekto organizatorius yra gyventojas, pagal Klaipėdos miesto savivaldybės išduotas sąlygas. Žemėtvarkos projektas derinamas su Nacionaline žemės tarnyba. Žemės vertė nustatoma pagal žemės verčių žemėlapį, - teigė A. Velykienė.

- Antru variantu gyventojams siūloma nusigriauti ne jų sklypų ribose pastatytas tvoras bei atlaisvinti valstybinę žemę."

Darbai suskirstyti į etapus

Pasak A. Velykienės, iš viso Rokiškio gatvės rekonstrukcija atsieis 2,1 mln. litų. Darbai, kurių metu bus ne tik paklota nauja gatvės bei šaligatvių danga, bet ir nutiesti nauji požeminių komunikacijų tinklai, atlikti dabartinių elektros oro linijų kabeliavimo darbai, yra suskirstyti į kelis etapus.

"Šiemet bus atlikta tik nedidelė dalis darbų. Tam iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos skirti 240 tūkstančių litų, - sakė administracijos direktorės pavaduotoja. - Elektros perdavimo oro linijų kabeliavimo darbai bus atliekami kitąmet bei tik jau pabaigus šiuos darbus bus įrengiami šaligatviai."

Ne pirmas atvejis

Tai jau ne pirmas atvejis Klaipėdoje, kai pradėjus gatvės rekonstrukcijos darbus išaiškėja, kad individualių namų gyventojai tvoras yra pasistatę ne savo privataus sklypo ribose, o ant valstybinės žemės. Prieš ketverius metus, vykdant Dubysos gatvės rekonstrukciją, nustatyti 4 tokie atvejai. Tąkart trys individualių namų savininkai savavališkai užsitvertą valstybinės žemės plotą privatizavo, o vienas savo tvorą nusigriovė.

Sidebar placeholder